dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 105
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 2087
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ogólnie się z Tobą zgadzam. Też mam PV które pokrywa moje całe zapotrzebowanie na prąd.
    Jednak nie podniecałbym się tak tym okresem gwarancji.
    Gwarancja jest ok jeśli firma która jej udzieliła istnieje przez cały okres udzielonej gwarancji.
    Znajomy kupił komputer od firmy komputerowej pana Kazia i dostał na niego 3 lata gwaracji.
    Po roku pan Kazio wyjechał do Anglii i tyle było z tej gwarancji.
    Co z tego że na inwerter dostałem 10 lat gwarancji kiedy producent tego inwertera od 8 miesięcy nie odbiera żadnych telefonów i to nie tylko ode mnie ale i od instalatora tego inwertera.
    No i co z tego że to instalator udzielił mi gwarancji kiedy on nie może mi tego inwertera wymienić na dobry bo producent go ignoruje.
    Instalator chciał mi go wymienić na inwerter innego producenta ale ten model nie posiada opcji które są zapisane w umowie i ma tylko 7 lat gwarancji.
    Jedyne co się teraz dzieje to wymiana korespondencji pomiędzy mną a instalatorem.
    Całe szczęśćie że ten inwerter nadal produkuje pomimo poważnych problemów technicznych.
    No faktycznie solar edge i LG to całkiem jak pan Kazio - na pewno zwina się za 0,5 roku .
    Ps. ponieważ ja wszystko mam na prąd to zeruję sobie opłaty za grzanie, chłodzenie, wentylację, gotowanie, CWU etc. - taka inwestycja na emeryturę
    Ostatnio edytowane przez surgi22 ; 26-08-2019 o 11:01

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    No ten zarzut do marcinbbb jest wybitnie nietrafiony. On tylko 2 krotnie rozbudowywał instalacje....
    Nie bronię marcinka, bo wiadomo, że bzdury gada, ale wtedy były inne czasy. Zresztą nie każdy sobie może pozwolić od razu na inwestycję w 13 czy 20kWp kolego.
    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Właśnie. Co będzie jak LG wyjedzie do Anglii?
    Chińczyk czy Koreańczyk nie musi nigdzie wyjeżdżać. Życzę powodzenia w przypadku próby reklamacji tych panel po kliku latach.

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Nie bronię marcinka, bo wiadomo, że bzdury gada, ale wtedy były inne czasy. Zresztą nie każdy sobie może pozwolić od razu na inwestycję w 13 czy 20kWp kolego.
    On se raczej nie zainstaluje 13KWp. Przecież to ma "żaden sens ekonomiczny". A jakbyś dłużej poczytał, to takie dokładanie po kawałku wynikało nie z funduszy, tylko złego oszacowania potrzeb.

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Chińczyk czy Koreańczyk nie musi nigdzie wyjeżdżać. Życzę powodzenia w przypadku próby reklamacji tych panel po kliku latach.
    Z jednym się zgodzę. Liczenie na 25 gwarancje u kogokolwiek to raczej naciągane.
    Przy czym akurat LG to na tyle wielka firma, że ciężko się spodziewać że się zupełnie zwinął z rynku europejskiego i będziesz musiał pisać/dzownić do Korei żeby Ci gwarancje zrealizowali.

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    On se raczej nie zainstaluje 13KWp. Przecież to ma "żaden sens ekonomiczny". A jakbyś dłużej poczytał, to takie dokładanie po kawałku wynikało nie z funduszy, tylko złego oszacowania potrzeb.


    Z jednym się zgodzę. Liczenie na 25 gwarancje u kogokolwiek to raczej naciągane.
    Przy czym akurat LG to na tyle wielka firma, że ciężko się spodziewać że się zupełnie zwinął z rynku europejskiego i będziesz musiał pisać/dzownić do Korei żeby Ci gwarancje zrealizowali.

    Ja znam dobrze wywody marcinka. Może aż za dobrze.
    Zresztą jemu chyba się zwiększyło zużycie przecież. No jak mógł to przewidzieć. Teraz 0,5MWh w tą czy w tamtą to nie ma znaczenia. Panisko.

    Wiesz gdzie obecnie można zrealizować gwarancję na panele LG czy np. Sharp, nie piszę o typowych chińczykach tylko markowych, po upływie gwarancji sprzedawcy czy instalatora?

  5. #265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak już chcesz taki "smart ass" komentarz napisać to przynajmniej odnieś się do tego o czym piszę, czyli do inwertera a nie paneli.
    Co będzie jak SolarEdge wyjedzie do Anglii.

  6. #266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Wiesz gdzie obecnie można zrealizować gwarancję na panele LG czy np. Sharp, nie piszę o typowych chińczykach tylko markowych, po upływie gwarancji sprzedawcy czy instalatora?
    Nie wiem. Mam nadzieje, że nigdy nie będę potrzebował. Otworzyłbym dokument który jest zatytułowany Hanwha_Q_CELLS_Corp_Warranty_terms_modules_QPEAK DUO-G5_series.pdf i szukał tam odpowiedzi gdzie się zgłosić.

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No właśnie, co będzie jak wyjedzie np. na Madagaskar?
    Co będzie jak zbankrutuje?
    Czy Ty potrafisz poważnie dyskutować?
    Ja potrafię poważnie dyskutować. Ale to Ty pisałeś o gwarancji Pana Kazia który wyjechał do Londynu i się wypiął. I to w kontekscie rozmowy o gwarancji takich producentów jak LG czy SE.
    Jeśli nie załapałeś ironi komentarza, że idiotyczne jest porównywanie pana Kazia i (przykładowo) LG, to już nie poradze

  8. #268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przykład pana Kazia jest adekwatny do firmy SolarEdge która swój pierwszy inwerter wyprodukowala może 10 lat temu ale gwarancję dzisiaj daje 15 lat.
    15 lat na produkty których konstrukcja nie ma chyba nawet 2-3 lat.
    Za kilka lat wymyślą coś nowszego, zupełnie niekompatybilnego z tym co dzisiaj produkują, i dzisiejszą gwarancję będzie można sobie w buty wlożyć, bo nie będzie już czym dzisiejszego sytemu naprawić.
    Ale ja się z Tobą zgadzam! Uważam że taki Pan Kazio i SE to adekwatnej jakości i klasy firmy!

    A tak na serio bo ironii nie chwytasz. Nie rozumiem Ciebie.
    Najpierw piszesz o braku gwarancji z powodu potencjlanego bankructwa. Teraz z powodu młodości firmy. Podejrzewam, że z 90% firm robiących falowników na rynku te 10lat temu falwoników nie robiła. Ja tego argumentu nie kupuje. To co mają wogóle gwarancji nie dawać? Jak SE daje 15, to niech On się martwi jak naprawić za 15 lat. jak padnie to Ci wymienią na nowszy model ewentualnie.
    Mi kiedyś dysk twardy padł po prawie 5 latach. Skorzystałem z gwarancji, dostałem parokrotnie pojemniejszy nowy. No tragedia.

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przykład pana Kazia jest adekwatny do firmy SolarEdge która swój pierwszy inwerter wyprodukowala może 10 lat temu ale gwarancję dzisiaj daje 15 lat.
    15 lat na produkty których konstrukcja nie ma chyba nawet 2-3 lat.
    Za kilka lat wymyślą coś nowszego, zupełnie niekompatybilnego z tym co dzisiaj produkują, i dzisiejszą gwarancję będzie można sobie w buty wlożyć, bo nie będzie już czym dzisiejszego sytemu naprawić.
    Ile jest na rynku PV firm równie wiarygodnych do LG czy Solar Edge ? Kilka raczej niż kilkanście. W/g Ciebie lepszy chiński noname ?

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Fajnie, że zamierasz spędzić urlop za kółkiem.
    Wolę taki rodzaj wypoczynku niż 2 tyg. All`a w Egipcie gdzie od baru się nie odchodzi aby nikogo kac nie dogonił. Ale o gustach się nie dyskutuje.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czy ja coś piszę że chińskie lepsze?
    Ja jedynie piszę że podniecanie się i podejmowanie decyzji zakupowych tylko dlatego że jak firma X daje 7 lat to jest be, a jak firma Y daje 15 lat to ta jest super, jest bez sensu.
    Wolę proste rozwiązania oferowane przez firmę X i pomimo tylko 7 lat gwarancji ją wolę.
    Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale napisaleś że SE daje 25 lat gwarancji na optymalizatory.
    Jeśli to prawda to jest to lep na nieświadomych inwestorów.
    Jest zerowe prawdopodobieństwo aby układ elektroniczny, zainstalowany na wolnym powietrzu i poddany wysokiej temperaturze, wytrzymał 25 lat bez awarii.
    W ciągu następnych 25 lat będziesz wymieniał te optymalizatory na gwarancji do momentu aż firma SE zniknie z rynku.
    Będziesz chodził po dachu a w tym czasie nie będzie produkcji i całe te 5% lepszej efektywnosci szlak trafi.
    Życzę Ci aby tak się nie stało, ale szanse są małe.
    Tylko proste konstrukcje są niezawodne.
    Gdzie jest napisane że jedynym kryterium wyboru był czas gwrancji ?
    Jeżeli mogę w rozsądnej cenie mieć produkt bardziej renomowanej marki z dłuższym okresem gwarancji to dlaczego nie skorzystać?
    Podobne uwagi ( po co przepłacac ) miałem jak 7 lat temu kupowalem LEDowe halogeny Philipsa 2-3 x droższe niż chińczyki - przez te 7 lat zarówno w domu jak i na zewnątrz ( łącznie ponad 100 sztuk ) - nie zepsól się ani jeden ( na zewnatrz palą się całe noce ).
    Ps. najtaniej zawsze wychodzi najdrożej

  12. #272

    Domyślnie

    Podziwiam waszą logikę tj kolegów : stos i marcinbbb
    - jak ktoś kupuje chińczykaPV w cenie 4000PLN za kwp to jest the best,
    - jak ja kupuję markowe panele LG i falownik SE z optymalizatorami w cenie 4700-4850 kwp i przy obecnych cenach okres zwrotu to 8-9lat max to jest to nieuzasadnone ekonomicznie lub zamartwicie się jak uzyskam gwarancję od LG czy SolarEdge
    - lepiej pomyślcie co zrobią koledzy jak im polecą po 5-7 latach chińczyki - od kogo wywalczą gwarancję ? czy aby po prostu kupią nowe.

  13. #273

    Domyślnie

    No to pochwal się kolego producentem i uzyskami - ja swoje dane pokazałem. Panele LG340N1C-V5
    Aktualizując od początku czerwca do teraz z 20kwp - 8,83 MW z 14,96 - 6,91 MW
    Ps. do paneli mogę podłaczyć dowolny falownik , także twoje ostatnie zdanie pozbawione sensu.

  14. #274

    Domyślnie

    [QUOTE]8.8kWp uruchomione 5 lipca 2018 r. wyprodukpwało do 5 lipca 2019 r. 9111kWh.
    Przez ten rok ok 7 dni nie było produkcji z racji braku zasilania z ZE.
    Instalacja stoi na gruncie dlatego kosztowała 48k.
    Za ostatnie 6 miesięcy rachunek za prąd to 47 zł. [QUOTE]


    Trochę trwało ale znalazałem Twój post i Twoje dane .
    1. 48000/8,8 = 5454 PLN a nie jak podałeś 5100 PLN
    2. Wrócimy do rozmowy za rok - ja podam swoją produkcję Ty swoją i ocenimy kto zrobił błąd a kto nie
    Ps . dlaczego zmieniałeś falownik pierwszy wybór nieudany ???

  15. #275

    Domyślnie

    A zapomiałem jeszcze o uldze termomodernizacyjnej
    Ja i Siostra dostaniemy po 15000 PLN zwrotu. Ty swoją instalację robiłeś w 2018 - to chyba jeszcze ulgi nie było
    Ty panele Sharp ( 10 lat gwarancji ) , falownik Fronius (10 lat gwrancji ) - 1kW za 5450 PLN - wiem , wiem na gruncie 23%VAT - OK
    Ja panele LG ( 25 lat gwarancji ), falownik SE ( 12 lat gwarancji ), optymalizatory SE ( 25 lat gwarancji ) 1 kW za 4700-4850 PLN - nie OK

  16. #276

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Od początku czerwca do dzisiaj moja PV (8.8 kWp) wyprodukowała 3885 kWh.
    Gdyby to była 20 kWp instalacja to by wyprodukowała 20/8.8*3885=8829.54 kWh.
    Rzeczywiście Twoja jest bardziej wydajna o całe 460Wh.
    No to warto było wydać te 15k na optymalizatory.
    Gdybym ja miał te optymalizatory to bym miał więcej produkcji o całe 202.4Wh.
    Ale musiałbym dodatkowo wydać jakieś 8000 więcej na instalację.
    Patrz żałuję że tego nie zrobiłem.

    P.S.
    Zalożysz inny inwerter niż SE to stracisz ten upragniony wgląd w poszczgólne panele.
    Optymalizatory kosztowały u mnie ok 12000 PLN, u siostry 8800 PLN ale biorąc pod uwagę Twoją logikę to zasponsorowałeś mi je Ty i pozostali podatnicy .
    Dzięki

  17. #277

    Domyślnie

    Ok pogadamy za rok,dwa ,10 etc ( jak dożyjemy ) - pokażemy swoje produkcje.
    Ps.stawiam dobre wino że moje i siostry instalacje zwrócą się szybciej i dłużej pociągną niż Twoja - zakład stoi ??
    Ostatnio edytowane przez surgi22 ; 26-08-2019 o 16:28

  18. #278

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Czy mógłby ktoś polecić mi parę firm zajmujących się instalaciją systemów fotowoltaicznych? Na razie trafiłem tylko na to: SPAM A chciałoby się mieć wybór pomiędzy lepszym a najlepszym
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-08-2019 o 18:55 Powód: link w pierwszym poście

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No to czywiście warto było dla 400Wh od czerwca.
    Jedna chmurka na niebie u mnie mniej i miałbym większą produkcję niż Ty i to bez wydania 12k na optimalizatory.
    Pogadamy po roku - przy pełnym słonku optymalizatory nie mają co robić ( poza pokazaniem ewentualnych porblemów z którymś z paneli ).
    PS.nie warto błyło poczekać 0,5 roku - miałbyś 10000PLN w kieszeni

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał jandrek Zobacz post
    Dzień dobry.
    Czy mógłby ktoś polecić mi parę firm zajmujących się instalaciją systemów fotowoltaicznych? Na razie trafiłem tylko na to: https://feste.pl/ A chciałoby się mieć wybór pomiędzy lepszym a najlepszym
    Jezeli jesteś z łodzkiego lub okolic moge dać namiary , ale zaklepane mają terminy do późnej jesieni czy zimy.

Strona 14 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony