dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Izolacja piwnicy a fugi

    Witam. Niebawem chciałem zacząć izolacje ścian piwnicy wykonanych z bloczka betonowego. Na początku myślałem o masie na bazie wody np. Izohan tak jak mam w projekcie, ale nie bardzo mnie ona przekonuje bo smarowałem tym fundamenty i nie wydaje mi się to trwałe. Do tej pory po ponad miesiącu zostały mi brudne rękawiczki, z których mogę rozwałkować kawałki tej masy.

    Wiem że naprawdę porządna izolacja jest bardzo droga ale kierownik mój powiedział z kompromisem pomiędzy cena a wytrzymałością będzie izolacja ścian papą. Rozumiem że to jest taka sama papa jaka dawałem na fundamenty np 5mm grubości? Podobała mi się wytrzymałość papy Izobud i myślę nad jej zastosowaniem. Majstry maja przyjechać poprawiać fugi ścian przed izolacją. Ale czy jeśli dam pape to fugi są tak bardzo istotne? Mam na myśli wszelkie szczeliny. Czy fugi maja być tylko płaskie bez żadnych wypustek żeby papa się równo ułożyła?

    Rozumiem też że pod pape termozgrzewalna nie daje żadnego smarowidła, gruntu jak ten Izohan? On pod wpływem ognia się zapewne odparzy, dobrze myślę?

  2. #2

    Domyślnie

    ja u siebie będę izolował środkiem Izoplast R-W polecam poczytaj sobie o tym .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym odpuścił papę na konto jakiegoś mazidla z wtopiona siatką, mazidlo nie na wodzie. Jest malo prawdopodobne żeby ci te papę zgrzali dokładnie.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ps. A ścianę najlepiej wyrapowac przed gruntowaniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Wyrapować czyli otynkować tylko czy aby taki tynk będzie trzymał po latach i nie zacznie pęcznieć w ziemi gdzie może być na pewno większa wilgoć? Surowy bloczek chyba pewniejszy?

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro zdecydowałeś się na piwnicę to teraz lepiej nie oszczędzaj na hydroizolacji i zastosują jakąś dobrą powłokę renomowanej firmy. Poczytaj o masach KMB.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Wyrapować czyli otynkować tylko czy aby taki tynk będzie trzymał po latach i nie zacznie pęcznieć w ziemi gdzie może być na pewno większa wilgoć? Surowy bloczek chyba pewniejszy?
    Taki tynk to wykonuje się głównie z zaprawy cementowej wapna tyle tylko żeby było lekko plastyczne. Po wyschnięciu izolujesz i nie ma prawa wilgoć do tego dotrzeć.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dokladnie, jak przedmówca napisał. Nic tam nie ma prawa pęcznieć bo tam ma być sucho. Jak byś miał mokro i brak izolacji termicznej to by się pewnie sypało, ale wtedy to już nie byłoby twoim największym zmartwieniem raczej

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash Zobacz post
    Dokladnie, jak przedmówca napisał. Nic tam nie ma prawa pęcznieć bo tam ma być sucho. Jak byś miał mokro i brak izolacji termicznej to by się pewnie sypało, ale wtedy to już nie byłoby twoim największym zmartwieniem raczej
    No właśnie a tego po kilkudziesięciu latach mogę nie być pewien tym bardziej że wokół piwnicy glina, która długo trzyma wilgoć.

    Co do masy na izolację to znajomy mi podpowiedział że skoro dałem na ławy papę termozgrzewalną to na ściany muszę wykorzystać coś co szczelnie się z tą papą połączy na zakładkę czyli raczej lepiej coś o podobnym składzie. A masa wodna typu Izohan może mieć wątpliwą przyczepność do papy tak mi się wydaje (widziałem zresztą jak to się trzyma betonu). Ponadto to musi być też coś co jest neutralne dla ocieplenia/styropianu. Czy papa nie reaguje na styropian w żaden sposób?

    Kierownik powiedział że jak chcę mieć 100% pewności to poleca Schomburg ale to jest piekielnie drogie. Mówi że tego nic nie ruszy
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 21-06-2019 o 19:46

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash Zobacz post
    Ja bym odpuścił papę na konto jakiegoś mazidla z wtopiona siatką, mazidlo nie na wodzie. Jest malo prawdopodobne żeby ci te papę zgrzali dokładnie.
    Z tego co mi wiadomo dokładność zgrzewania powinna być przede wszystkim w miejscach łączenia na zakładce i przy fundamencie. Jeśli tu będzie zgrzane to woda nie będzie miała prawa się dostać. Przyleganie do ściany jest w celu żeby papa nie odpadła przy nakładaniu. Raczej nie możliwe jest żeby papa idealnie skleiła się ze ścianą tak jak masa. Pytanie tylko czy papa nie będzie gryzła się że styropianem? Chyba że już robią papy nie agresywne

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Kierownik powiedział że jak chcę mieć 100% pewności to poleca Schomburg ale to jest piekielnie drogie. Mówi że tego nic nie ruszy
    Niestety takie są konsekwencje budowy piwnicy. Sam przez to przechodzę. Kierownik ma rację, ale na styku poziomej i pionowej powinna być jeszcze faseta.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czy teren jest podmokly. Z reguły nie jest. Kiedyś prawie wszyscy mieli piwnice a wilgoć w nich nie jest powszechna pomimo braku jakiejkolwiek izolacji.

    Jak masz teren podmokly to w grę wchodzi solidna izolacja przeciw wodna. Najlepiej z masy kmb. Tworzy skorupe bez łączenia.

  13. #13

    Domyślnie

    Faseta oczywiście będzie tylko nie wiem czy z suchego betonu czy z jakiejś przeznaczonej do tego masy. A czy w innych narożnikach również? Mam wykusz.
    U mnie teren gliniasty, z kilku miejsc sączyła się lekko woda (ok 60L na dobę) Po zalaniu krawężników z betonu w tych miejscach woda przestała się zbierać lub podchodzi kapilarnie w glinę. W każdym bądź razie błota nie ma.
    W najbliższych hurtowniach raczej nie spotkam mas KMB. Do dyspozycji mam:

    Izolbet A
    Siplast
    Botament Botazit bm 92

    Teraz odnośnie fug. Majster mój nie "rapuje"ścian, więc będę musiał uzupełnić fugi. Wyglądają one tak. Czym takie coś wypełnić? Zaprawa cienkowarstwowa, klej do płytek? Zaprawa cementowa raczej nie będzie się trzymać w tak cienkich szczelinach.








Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony