dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ściana fundamentowa monoolityczna vs z bloczków

    Przyjmując, że konstrukcyjnie oba rozwiązania są OK czy ściana monolityczna ma jakieś znaczące zalety w stosunku do ściany z bloczków?
    Planuję ogrzewanie podłogowe w całej chacie i się zastanawiam czy konstrukcja ścianki ma jakieś znaczenie w tym aspekcie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Gdyby konstrukcyjnie oba rozwiązania były OK to by nie było 2 różnych. Bloczki daja radę w sporo mniejszym zakresie pracy konstrukcji w szczególności jak bierzemy parcie boczna na ścianę.

  3. #3

    Domyślnie

    @jajmar

    Pytanie całkowicie nieprowokacyjne - jeżeli by tak zabrzmiało - odwołuję się do twojego doświadczenia : kiedyś nazwałeś ścianę z bloczków betonowych lichym rozwiązaniem. Zatem np. czy ściana 38cm z bloczka, o wysokości standardowej kondygnacji (piwnica), całkowicie pogrążona w gruncie (dajmy na to - gliniastym) - dociśnięta ciężarem jedej, dwóch kondygnacji, bez trzpieni itp. - to rozwiązanie liche czy nieliche? Spotkałeś się z przypadkami pękania i innych uszkodzeń takich ścian?

  4. #4

    Domyślnie

    Może nie doprecyzowałem pytania - nie obchodzą mnie sprawy konstrukcyjne.
    Chodzi mi o to, czy lana ściana przełoży się np. na mniejsze rachunki za ogrzewanie.
    Taka czy taka będzie oczywiście ocieplona.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Chodzi mi o to, czy lana ściana przełoży się np. na mniejsze rachunki za ogrzewanie.
    Nie.
    Przecież to i to beton... trochę o innych parametrach - zależy jaką mieszankę zamówić z betoniarni - ale jednak beton.
    Co może się przełożyć na ogrzewanie to tylko styropian i poprawna hydroizolacja (dostosowana do warunków). No i sposób jak będzie klejony ten styro. Pamiętać, by pakować ten styro wyłącznie dopiero na ścianę fundamentową o odpowiednio niskiej wilgotności.
    No chyba, żeby fundamenty lać z betonu napowietrzanego. Fajny wynalazek. Ale to raczej materiał podkładowy a nie konstrukcyjny.
    Albo murować z bloczków fundamentowych keramzyto-betonowych. Ale to o połowę mniejsza wytrzymałość na ściskanie niż standardowych bloczków betonowych, więc jak budujesz blok to lepiej nie...
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony