dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64
  1. #61
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrek_pulawy

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Odkopię troszkę temat.

    Chciałbym ocieplić strop nieużytkowego poddasza- bez ocieplania dachu wełną, jak na razie.
    Budynek dwukondygnacyjny plus nieużytkowe poddasze. Brak izolacji zewnętrznej budynku, z wizją ocieplenia w niedługim czasie.
    Po usunięciu bardzo, bardzo prowizorycznej izolacji (trociny, wióry, stare kołdry itp- jak to bywało za komuny, ocieplano, czym się dało), przez różnicę temperatur, woda skrapla się na suficie drugiej kondygnacji, oraz na suficie klatki schodowej. Oczywiście, kwestia wentylacji jest także do poprawy, ale chciałbym zacząć temat od izolacji stropu, a poprawę wentylacji ogarnąć podczas ocieplenia ścian domu.

    Pomyślałem nad wyłożeniem stropu (strop lany, betonowy), od góry, styropianem- dwie warstwy po 10cm, uszczelniając wszelkie szczeliny pianką PUR, pianką celulozową itp. Nie wiem, czy pod styropian, a bezpośrednio na strop wykładać folię przepuszczalną? (jeśli tak, to poproszę o jakiś typ- jestem zielony).

    Strych raczej nie będzie użytkowy, tak więc zostawiłbym to w tej postaci, bez wykładania płytami OSB, oraz wylewki dodatkowej betonowej.


    Byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak to ogarnąć.
    Pozdrawiam, Piotrek.

  2. #62

    Domyślnie

    Będąc w twojej sytuacji dałem 20cm styropianu i na to wylewka. Spokoj raz na zawsze.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Ja z kolei sugerowałbym się dobrze zabezpieczyc od zewnątrz przed niechcianym gościem. Stosowanie siatke stalowych o małych oczkach czy wynajecie firmy specjalizującej się w zabezpieczaniu dachów przed gryzoniami. Generalnie z wąłsnego doiadczenia moge również powiedzieć że nie uraczyłem gryzonia w wełnie skalnej, aczkolwiek rozumiem że w kazdym materiale mogą one wystąpić. JAk zrobisz wylwekę to ok nie wejdzie w izolacje ale znajdzie sobie inne miejsce, poza tym wykonanie wylewki z kolei uniemżliwi ci późniejszy dostep do przewodów czy kanałów. Wszystko będzie wiązało się z kuciem wylewki.
    Wszystko ma swoje plusy i minusy, , trzeba tylko znaleźc optymalne rozwiązanie. Osobiście uważam podobnie jak kaizen że zastosowanie wełny mineralnej np. skalnej nie jest złym rozwiązaniem ale decyzja należy do inwestora.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #64

    Domyślnie

    Również chciałbym odświeżyć temat, ale z nieco innej strony. Mam ocieplony strop, natomiast samo poddasze jest nieużytkowe, które chciałbym wykorzystać jako magazyn, również sprzętu elektronicznego. Bardziej niż chłodu obawiam się bardzo wysokiej temperatury w lato, sama dachówka ceramiczna jest ciemna, pod nią mamy tylko łaty i kontrałaty, natomiast całe ocieplenie jest w stropie. Czy warto ocieplić dach? Poddasze nie ma żadnej dodatkowej wentylacji, to chyba tylko wełna zapewni właściwą wentylację(sznurki i wełna położna międzykrokwiowo?), prawda? Jak prawidłowo wykonać ocieplenie, czy od razu pod łatami położyć wełnę, później folia paroprzepuszczalna czy paroizolacyjna, czy jeszcze jakoś inaczej?

    Poniżej zdjęcia poglądowe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13c8803da8afdea0med.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	458873
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	be9a138a50ead9b6med.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	458874
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6719443c70898988med.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	458875
    Ostatnio edytowane przez isiah ; 27-03-2022 o 14:53

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony