dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xgavrys

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    KOSZALIN
    Kod pocztowy
    75-347
    Posty
    35

    Domyślnie Zamienione przewody kominowe

    Forumowicze

    Jak to bywa na budowie i dziś mamy kolejny problem.

    Okazuje się że doweloper budujący nasz dom popełnij błąd i pomylił przewody kominowe tzn. w kominie mam 6 przewodów gdzie 1 to miał być przewód spalinowy do pieca gazowego, a ostatni miał być wentylacją. Komin powyżej dachu został wykończony klinkierem. Zwykle przewód spalinowy ma wylot od góry a wentylacyjne po dwa otwory po boku.

    Nie ma możliwości zamiany miejscami tych przewodów ponieważ tylko w pierwszym może być zamontowana rura kominowa.

    Deweloper proponuje, że przebije się od góry do przewodu nr 1 i będzie można wprowadzić do niego rurę.
    Bardziej martwi mnie ostatni przewód ponieważ nie ma on przewiewu z dwóch stron a tylko w górę. Czy nie będzie dochodzić do zasysania spalin ? Dodatkowo przewód nr6 od góry będzie odsłonięty i czy nie będzie tam wpadać deszcz i śnieg ?

    Czy możecie mi doradzić co mam zrobić ?
    Czy po wybiciu kanału nr1 trzeba go jakość zabezpieczyć (struktura zostanie naruszona)
    Czy przejmować się kanałem nr6 czy coś kombinować ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Niech wsadzi rurę gazową w przewód nr 1 i zabezpieczy przed opadami oraz przerobi zgodnie z przepisami i zasadami górę komina z przewodem nr 6.
    Czyli przebicie na wylot (dla "przewiewu" i nakrycie czapką.
    Bez kombinowania i pójścia na łatwiznę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xgavrys

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    KOSZALIN
    Kod pocztowy
    75-347
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Co do przewodu nr1 to raczej się nie obawiam bo przebije się a gazownik wsadzi rurę z grzybkiem.

    Tylko czyż oni będą w stanie przebić się na wylot z obu stron idealnie(żeby komin nie był poszarpany) bo rozbieranie nawet nie wchodzi w grę ze względu na dachówkę która po takiej rozbiórce dostanie mocno w kość.

    O jakiej czapce pisze w związku z otworem nr 6? Możesz podesłać link o co dokładnie chodzi ? Czy może mają to zamurować ? Jak taka dziurę fachowo można zalepić ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony