dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 125
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Z tego co wiem, śmieciuchy są dopuszczone, mimo zakazu.
    Do grzania CWU.
    Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

    Można włożyć jakiegoś, CWU oblecieć na drewnie w papierach.
    A jeśli jest komin, to przejdzie teoretycznie.
    Od 1 lipca 2018 roku możliwe było grzanie cwu śmieciuchami, ale w lutym wprowadzono poprawione rozporządzenie i od połowy marca 2019 roku śmieciuchami też nie wolno podgrzewać cwu. Obecnie stosować można tylko klasę 5, lub np. w Małopolsce jeszcze bardziej zaostrzone EcoDesign.

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A jakie znaczenie ma EP przekłada się na zł? zrobić tak papiery byle pasowało. Postawić na niskie Eu czyli inwestować w przegrody okna i WM grzałkę w dupę i wio.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A jakie znaczenie ma EP przekłada się na zł? zrobić tak papiery byle pasowało. Postawić na niskie Eu czyli inwestować w przegrody okna i WM grzałkę w dupę i wio.
    50-60cm eps to trochę 0rzesada. Nie sądzisz?

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Co przez to rozumiesz?
    Przyjąć ocieplenie powyżej obecnych WT i tyle.
    A Ep pierdolić nic niewarte. Architekt i tak zrobi że by było ok a kierbd wszystko napisze co chcesz.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A Ep pierdolić nic niewarte. Architekt i tak zrobi że by było ok a kierbd wszystko napisze co chcesz.
    klikałeś? To inwestor na koniec podpisuje się pod EP. Wprowadzanie urzędnika w błąd jest karalne.

  6. #86

    Domyślnie

    dlatego właśnie debatujemy jakie wałki zrobić by było "legalnie"

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał jambos Zobacz post
    Od 1 lipca 2018 roku możliwe było grzanie cwu śmieciuchami, ale w lutym wprowadzono poprawione rozporządzenie i od połowy marca 2019 roku śmieciuchami też nie wolno podgrzewać cwu. Obecnie stosować można tylko klasę 5, lub np. w Małopolsce jeszcze bardziej zaostrzone EcoDesign.
    Dzięki za poprawę.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    klikałeś? To inwestor na koniec podpisuje się pod EP. Wprowadzanie urzędnika w błąd jest karalne.
    No i tu jest pies pogrzebany. Wzięli by się urzędasy do roboty zamiast bezproduktywnie utrudniać ludziom życie.

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    klikałeś? To inwestor na koniec podpisuje się pod EP. Wprowadzanie urzędnika w błąd jest karalne.
    Ale z powodu jednej afery nie można robić wielkiej sraki.
    Powiedz mi że żyjesz całkowicie uczciwie? Te co żyje niech pierwszy żuci kameniem.
    Ummnie interesuje ich tylko mapka geodezyjna i pierwsza strona dziennika.
    Trzeba robić tak aby było najlepiej a ie tak jak chcą użędnicy. Bo o czym świadczy Ep?,,, o niczym.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #90

    Domyślnie

    No pewnie tak. Podejrzewam, że żródło ogrzewania to ostatnie do czego by się dowalili na kontroli, o ile by to nie był jakiś piec ale to też gdybania. Dlatego ja robie wodną podłogówke na prąd , jak się ktoś doczepi to wstawie to pc i juz, nawet dla picu.

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Powiedz mi że żyjesz całkowicie uczciwie?
    Analizuję ryzyko. Tam, gdzie prawdopodobieństwo albo konsekwencje ryzyka są duże - gdy tylko mogę, to nie ryzykuję. A jak muszę zaryzykować, to zabezpieczam się jak tylko mogę (np. w powyższej sytuacji postawiłbym komin i doprowadzenie nawet, jakbym nie chciał kominka).

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    No pewnie tak. Podejrzewam, że żródło ogrzewania to ostatnie do czego by się dowalili na kontroli, o ile by to nie był jakiś piec ale to też gdybania. Dlatego ja robie wodną podłogówke na prąd , jak się ktoś doczepi to wstawie to pc i juz, nawet dla picu.
    Wywalać ze 30k zł dla picu... Ja to nazywam rozrzutnością.

  13. #93

    Domyślnie

    Mi chodziło o jakąś używaną nawet nie działającą pompe, tak żeby stała i udawała na czas kontroli. Natomiast sama podłogówka mimo swoich wad ma jedną zalete. Ludzie są nieufni w stosunku do ogrzewania elektrycznego, właściwie to kojarzy im się tylko z tym że drogo. Jak byś chciał sprzedać dom to nikogo nie przekonasz że siedzisz w 20 paru stopniach nie hajcując w kominku przez pół zimy, 99% ludzi ci nie uwierzy. Takie buty. Podłogówke możesz podpiąc pod co chcesz, jest alternatywa, można uciec od prądu, i to zadziała na kupującego lepiej niż najbardziej wypasione okno HST, reku czy inne wynalazki

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Jak byś chciał sprzedać dom to nikogo nie przekonasz że siedzisz w 20 paru stopniach nie hajcując w kominku przez pół zimy, 99% ludzi ci nie uwierzy. Takie buty. Podłogówke możesz podpiąc pod co chcesz
    Ja bym wolał system grzewczy, co ma jeszcze z 10 lat gwarancji i w perspektywie tanią ewentualną naprawę, niż perspektywę wywalenia kilkunastu tysięcy na PC co kilkanaście lat a w międzyczasie co nieco (dla utrzymania gwarancji więcej niż co nieco) na drobniejsze naprawy. Jakbym chciał mniej płacić za prąd, to zamontowałbym PV, a nie PC.

  15. #95

    Domyślnie

    wiesz to nie jest takie proste w każdym przypadku, w moim np. dach na południe , niby 40m2, niezacieniony ale trójkącik więc realnie niewiele się tam wciśnie, największą połać mam na północ, na zachód druga co do wielkości ale rosną drzewa, na wschodzie dach wielospadowy. Dodatkowo podobają mi sie czerwone dachy do których pv pasuje jak pięść do oka.
    Mnie się też perspektywa wywalenia 20tys na pc a w kredycie to sumarycznie 30 nie podoba bo to nie ma szansy się zwrócić.
    Z pv przy 2 taryfach i grzaniu prądem też nie jest tak kolorowo jak przy g11.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    wiesz to nie jest takie proste w każdym przypadku, w moim np. dach na południe , niby 40m2, niezacieniony ale trójkącik więc realnie niewiele się tam wciśnie, największą połać mam na północ, na zachód druga co do wielkości ale rosną drzewa, na wschodzie dach wielospadowy. Dodatkowo podobają mi sie czerwone dachy do których pv pasuje jak pięść do oka.
    Jednostka zewnętrzna PC też piękna nie jest. Skrzynki rozdzielaczowe również. A wodna kotłownia zabiera miejsce w kotłowni. PV nie musi być od południa ani nie musi być na dachu domu. Od południa mam chyba mniejszy trójkącik (nie liczyłem powierzchni) na który wchodzi 16 paneli. Tylko, że....


    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Z pv przy 2 taryfach i grzaniu prądem też nie jest tak kolorowo jak przy g11.
    Przy obecnych cenach prądu PV do ogrzewania nie opłaca się, gdy można w 100% (albo nawet 80%) grzać w taniej strefie. Na granicy opłacalności jest pokrywanie z PV prądu w drogiej strefie. A 16 paneli pokryłoby mi całe zużycie w drogiej i prawie połowę w taniej.
    Taryfę mam jedną - dwustrefową.

  17. #97

    Domyślnie

    Czyli co, da się obecnie (zgodnie z WT2017) uzyskać PNB wybierając tylko prąd jako główne źródło ogrzewania czy też nie? Temat ma już kilka stron, ale konkretów brak, same kombinacje (pomijam fakt czy zgodnie z prawem czy nie).

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasaq Zobacz post
    konkretów brak
    Jeżeli to nie jest konkret, to czego oczekujesz?

  19. #99

    Domyślnie

    Ok. Jest to konkret tylko jak sam widzisz nie jest to rozwiązanie problemu.
    Dla kogoś kto nie chce mieć obecnie w domu kominów, gazu, pompy ciepła nie widzę żadnej alternatywy. Zostaje tak naprawdę tylko pompa ciepła.
    Poza tym jak to się ma do tych kilkusetstronnych tasiemców o grzaniu kablami, prądem? Nijak bo nowych domów nie da się tak ogrzać a w starych domach jest to nieopłacalne.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasaq Zobacz post
    Ok. Jest to konkret tylko jak sam widzisz nie jest to rozwiązanie problemu.
    Dla kogoś kto nie chce mieć obecnie w domu kominów, gazu, pompy ciepła nie widzę żadnej alternatywy. Zostaje tak naprawdę tylko pompa ciepła.
    Poza tym jak to się ma do tych kilkusetstronnych tasiemców o grzaniu kablami, prądem? Nijak bo nowych domów nie da się tak ogrzać a w starych domach jest to nieopłacalne.
    Wątek o grzaniu prądem powstał 16 lat temu.
    Co do grzania prądem, do końca 2016 roku nie było z tym problemu na etapie projektu/adaptacji.
    Dopiero od 2017r jest większy problem.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony