dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Odprowadzenie spalin z pieca gazowego.

    Witam,

    proszę o poradę na temat średnicy rury kwasowej do odprowadzenia spalin z pieca gazowego.
    Piec jaki posiadam to Saunier Duval Semia C24 (swoją drogą jestem ciekaw opinii na temat tego pieca). Komin wysoki na około 9 metrów - licząc 7,5 metra od szczytu do pieca + 1,5 metra poniżej pieca (okapnik, wyczystka).
    Z pieca wychodzi rura fi130. Próbowałem zainstalować w kominie rurę 130stkę jednak sam komin jest bardzo nierówny (stary dom) i zablokowałem się na około 2 metrach od szczytu komina... Bez poszerzania niemożliwa jest instalacja 130stki. Czy mogę do tego pieca użyć rury o mniejszej średnicy i jaka to średnica mogłaby być ?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Sławek.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Kocioł ma na wyjściu fi125, montujesz rurę koncentryczną (powietrzno-spalinową) ?
    Jeżeli system rozdzielny, to max. długość (odcinka prostego) w systemie fi80 wynosi 15m.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.286

    Domyślnie

    Komin można rozwiercić na wymaganą średnicę.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Kocioł gazowy Saunier Duval Semia C24 posiada moc 23,3 KW więc średnica przewodu spalinowego powinna moim zdaniem wynosić max fi 80 mm może nawet fi 60mm.
    Proponuję zadzwonić do producenta wkładów kominowych stalowych aby dokładnie obliczyli średnicę wkładu na podstawie mocy kotła oraz wysokości komina.

    Istnieją też wkłady spalinowe z tworzyw sztucznych, które są zdecydowanie tańsze.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Proponuję jednak zapoznać się z instrukcją obsługi.

    https://www.saunierduval.pl/instrukc...013-171496.pdf

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony