dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jamróz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie Docieplenie stropu drewnianego.

    Witam. Dom 15 letni piętrowy nad piętrem strych bez podłogi praktycznie. strop jest drewniany . W tej chwili patrząc na warstwy "od dołu" jest płyta karton- gips nad nią folia i 15 cm wełny. Chcę na to dodać stelaż drewniany i dodać 10 cm wełny a potem płyta osb na podłogę na strychu - strych ma być graciarnią...
    Pytanie, jak dodam wełnę to czy pod płytę osb dać folię czy nie ? Wełna będzie wtedy między dwiema foliami...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Nie ma sensu układać dodatkowe folii nad wełną. Możesz to zrobić ale wówczas membrana dachowa wysokoparoprzepuszczalna ale tak jak mówiłem jej zastosowanie nie jest konieczne.
    między osb a wełną zrób szczelinę 2-3cm.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jamróz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie

    Szczeliny nie da się zrobić bo już wszystko kupione na styk prócz folii , ale wełna pewnie trochę z czasem osiądzie . O folii od góry myślałem , bo gdyby dach kiedyś gdzieś pociekł to wtedy woda by do wełny nie dotarła , ale pokrycie dachu w przyszłym roku będzie pewnie nowe , a kupione łaty na stelaż pod osb są dosyć mokre więc ta folia musiałaby zaczekać...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony