dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pompa Ciepła - Sofath lizea

    Witam

    Mam ofertę na pompę Sofath lizea. Mało informacji na jej temat znalazłem. Wiem jedynie, że to jest odpowiednik de dietrich, jak i działają na podzespołach mitsubishi. Może ktoś mi więcej o tym pompach powiedzieć? Może ktoś tutaj na forum ma taką pompę?

  2. #2
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  3. #3

    Domyślnie

    Widziałem ten wątek, czytałem, ale dyskusja została ucięta rok temu, a może do tej pory coś się zmieniło. Widzę, że Pan/Pani jest użytkownikiem takiej pompy. Od kiedy jest zamontowana? W domu zamontowana jest po całości podłogówka? Czy były z nią jakieś problemy? Jak wygląda pobór prądu?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Mam pompe od 2017 roku. termostaty ustawione tak zeby grzała w II taryfie. podłogówka po całości. Pompa przewymiarowana i dlatego grzeje tylko okresowo. najmniejszy pobór to ok 2kW na godzinę. w najzimniejszych miesiącach 2018 roku rachunek za energie za dwa miesice to 850 zł razem z prądem bytowym - wszystko mamy na prąd, brak gazu. W domu nie przebywam w sweterku tylko w krotkim rekawku (23 stopnie). Jakby menu pompy byloby bardziej czytelne to byloby super.
    Pozdrawiam
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.

    Czy pompa to jest jedyne źródło ogrzewania c.o i c.w.u? Czy ma Pan instalację razem z buforem? Jaki ma Pan zbiornik na wodę? Jak wygląda defrost i jak pompa zachowuje się w temperaturach ~0 stopni. Ma Pan zanotowane najzimniejsze dni do jakich pompa pracowała bez grzałek?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Tak pompa to jedyne źródło choć mam kominek ale tylko dla klimatu.tak mam bufor 80l. Defrost trwa ok 3 min i jak jest bardzo wilgotno to ok o stopni zdarza sie co 30 min.Według mojej pogodynki było to -18 stopni i grzałki nie chodziły. Pompa zintegrowana ze zbiornikiem 185 l.

    Pozdrawiam
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony