dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Trzeba już być naprawdę obrzydliwie bogatym aby do czegoś takiego się posunąć.
    Nie wiedziałam, że jestem "obrzydliwie" bogata
    Ale wydaje mi się, że po prostu trzeba nie być skąpym i szanować swój prywatny czas. Przeznaczać go na wypoczynek, pobyt z rodziną a nie harówkę.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    I co z tego. centusia powinien mieć każdy we krwi. A robienie w ciula na l4 dużych firm to żadna kradzież.

    A zamiast płacić komuś za robociznę wolę sam się doumieć i zrobić.
    Nie tykam tylko zbyt cieżkich rzeczy i takich z którymi trzeba się cackać.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie wiedziałam, że jestem "obrzydliwie" bogata
    Ale wydaje mi się, że po prostu trzeba nie być skąpym i szanować swój prywatny czas. Przeznaczać go na wypoczynek, pobyt z rodziną a nie harówkę.
    ja nie nazwyma tego skąpstwem tylko oszczędnością oczywiście odkurzacz (poza szufelką) tylko w taniej taryfie

    I smutek mnie dopada bo czas niedługo zmieniać samochód a znajdź teraz takiego używanego co w miarę bezproblemowo pojeździ 15 lat.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-10-2019 o 10:55
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem czym harowanie na etacie różni się od harowania w domu?

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie wiem czym harowanie na etacie różni się od harowania w domu?
    czasem i organizacją pracy

    Ps. Daj mi bana z dwa tygodnie bo znowu mi palma odwala?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    ....
    A robienie w ciula na l4 dużych firm to żadna kradzież.
    ....
    właśnie o to chodzi, że to kradzież. okradasz właściciela firmy.

    niczym się to nie różni od kradzieży roweru z pod bloku. ty robisz w ciula dużą firmę a inny baran robi w ciula właściciela roweru.

    bardzo wątpię żebyś to zrozumiał - nie biję tutaj do twojej inteligencji tylko do mentalności.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie można okradać kogoś kto uważam że mnie okrada porostu zabieram swoje. Jeśli nawt uważasz to za kradzież to ona jest legalna zwolnienie wystawił lekarz a ZUS nie potrafił podważyć zwolnienia wiec wszystko jest legalne. I pamiętaj niema ludzi zdrowych a pokrycie jest w papierach więc to nie to samo co dać komuś w lampe i zabrać rower.

    To tak jakbyś powiedział ze ściągniecie filmu z neta to kradzież, jeśli nigdy nie poszedłbym do kina na ten film to nikt nic nie traci a potem porównać to do kradzieży samochodu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie można okradać kogoś kto uważam że mnie okrada porostu zabieram swoje. Jeśli nawt uważasz to za kradzież to ona jest legalna zwolnienie wystawił lekarz a ZUS nie potrafił podważyć zwolnienia wiec wszystko jest legalne. I pamiętaj niema ludzi zdrowych a pokrycie jest w papierach więc to nie to samo co dać komuś w lampe i zabrać rower.

    To tak jakbyś powiedział ze ściągniecie filmu z neta to kradzież, jeśli nigdy nie poszedłbym do kina na ten film to nikt nic nie traci a potem porównać to do kradzieży samochodu.
    i widzisz - mówiłem, że nie zrozumiesz. tłumaczenie tobie, że kradzież jest kradzieżą - niezależnie od wartości - jest bezcelowe i nie zamierzam tego robić.
    jeżeli sądzisz, że pracodawca cie okrada - zrezygnuj z pracy, idź do sądu.

    i tak - ściągnięcie filmu z neta to też kradzież - niezależnie jak to sobie usprawiedliwisz.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    i widzisz - mówiłem, że nie zrozumiesz. tłumaczenie tobie, że kradzież jest kradzieżą - niezależnie od wartości - jest bezcelowe i nie zamierzam tego robić.
    jeżeli sądzisz, że pracodawca cie okrada - zrezygnuj z pracy, idź do sądu.

    i tak - ściągnięcie filmu z neta to też kradzież - niezależnie jak to sobie usprawiedliwisz.
    dyskusja z takimi "forumowiczami" z tak płytkim myśleniem nie ma żadnego sensu...
    szkoda czasu

  10. #50

    Domyślnie

    Kto np. jak się budowy miał wystawione na wszystkie (każdą) usługi faktury i płacić te faktury? Jak wykonawca nie chciał to żądał wystawienia faktury na usługę.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Moralnie to macie racje ale my nie żyjemy w bajce i trzeba swoje wyszarpać.
    Na wszystko macie faktury? Jak nie to współudział bo przecież taniej było. Za zakupy na Aliexpres VAT odprowadzacie? Każdy kręci swoje lody a tu sami rycerze w lśniących zbrojach.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-10-2019 o 12:48
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    właśnie o to chodzi, że to kradzież. okradasz właściciela firmy.

    niczym się to nie różni od kradzieży roweru z pod bloku. ty robisz w ciula dużą firmę a inny baran robi w ciula właściciela roweru.

    bardzo wątpię żebyś to zrozumiał - nie biję tutaj do twojej inteligencji tylko do mentalności.
    To kwestia wychowania i wpojenia pewnych zasad w młodości.
    Jego rodzice pewnie myślą tak samo, jego dzieci będą zapewne myślały i postępowały w ten sam sposób.
    Patologia jest dziedziczna
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To kwestia wychowania i wpojenia pewnych zasad w młodości.
    Jego rodzice pewnie myślą tak samo, jego dzieci będą zapewne myślały i postępowały w ten sam sposób.
    Patologia jest dziedziczna
    U mnie nikt nie uczył chodzenia na L4 . W pracy której to stosowałem cholernie nie lubiłem ale tolerowano chorobowe więc tak wychowała mnie praca. Po budowie zwolniłem się bo nie opłaca się dojeżdżać codziennie 40-50km poświęcać z dojazdami 10h i utrzymywać niepotrzebny drugi samochód.
    Mój ojciec jest oszczędny ja jestemjeszczebardziej, Ale nie aż takim żby gadać ze 21*C to komfort. A tania taryfa to poświęcenie nie do przebycia. A planowanie zakupów i posiłków to jakaśpatologia
    Zużywanie 10m3 wody na miesiac to nie głupota.

    Skoro masz mnie za taką patologię to dlaczego nie popieram obecnego rządu i polityki rozdawnictwa? Bo pieniędzy nie trzeba mieć niewiadomo ile, trzeba je umieć wydawać i pozyskiwać minimalnym nakładem sił i czasu. To co teraz robię nie jest niezgodne z prawem. System i UE daje takie możliwości to kożystam I nachwilę obecną nie robię nic niezgodnego z prawem może poza małymi drobiazkami co każdy robi
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-10-2019 o 18:28
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    U mnie nikt nie uczył chodzenia na L4 . W pracy której to stosowałem cholernie nie lubiłem ale tolerowano chorobowe więc tak wychowała mnie praca. Po budowie zwolniłem się bo nie opłaca się dojeżdżać codziennie 40-50km poświęcać z dojazdami 10h i utrzymywać niepotrzebny drugi samochód.
    Mój ojciec jest oszczędny ja jestemjeszczebardziej, Ale nie aż takim żby gadać ze 21*C to komfort. A tania taryfa to poświęcenie nie do przebycia. A planowanie zakupów i posiłków to jakaśpatologia
    Zużywanie 10m3 wody na miesiac to nie głupota.

    Skoro masz mnie za taką patologię to dlaczego nie popieram obecnego rządu i polityki rozdawnictwa? Bo pieniędzy nie trzeba mieć niewiadomo ile, trzeba je umieć wydawać i pozyskiwać minimalnym nakładem sił i czasu. To co teraz robię nie jest niezgodne z prawem. System i UE daje takie możliwości to kożystam I nachwilę obecną nie robię nic niezgodnego z prawem może poza małymi drobiazkami co każdy robi
    Załącznik 436309

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Moralnie to macie racje ale my nie żyjemy w bajce i trzeba swoje wyszarpać.
    Na wszystko macie faktury? Jak nie to współudział bo przecież taniej było. Za zakupy na Aliexpres VAT odprowadzacie? Każdy kręci swoje lody a tu sami rycerze w lśniących zbrojach.
    Przecież tutaj sami "sprawiedliwi, prawi i uczciwi". Te sprzątaczki z Ukrainy to na pewno na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, albo z "legalnie" działającej firmy. Płacili wszystkie faktury za usługi jak budowali dom. Kuźwa nie wiedziałeś.

    Ja we wtorek odebrałem moją "bryczkę" od zaprzyjaźnionego mechanika.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Dajcie już spokój, bo robi się z tego temat pt. "kto lepiej kradnie".
    Każdy ma coś za uszami i nie ma się o co licytować, ani reagować. Jedni za, drudzy przeciw, a i tak każdy będzie dalej żył po swojemu. Oświecić można jedynie kogoś, kto chce być oświecony. Innym trzeba pozwolić żyć ich własnym życiem. Kłótnią nic nie wywalczycie. Wrzućcie na luz. Zabierzcie Wasze żony na kolacje(choćby do kuchni), dzieci na spacer albo na rower i cieszcie się życiem.
    Powodzenia wszystkim, bez względu na wszystko

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie można okradać kogoś kto uważam że mnie okrada porostu zabieram swoje..
    Rozumiem że jak np twój mechanik samochodowy dojdzie do takich samych wniosków jak ty i podmieni w twoim samochodzie akumulator na trochę starszy, to nie będziesz miał mu za złe?


    Na początku wziąłem twoje wypowiedzi za sarkastyczny żart. Ale ty chyba naprawdę tak myślisz. Naprawdę smutne.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Każdy kręci swoje lody a tu sami rycerze w lśniących zbrojach.
    TRUE, ale...
    Smutne jest to co piszesz i w ogóle takie myślenie jest spolecznie destrukcyjne.
    Sumienie większości Polaków jest z gumy od majtek.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Interesujace... bo "kraj" uwaza sie generalnie za moralny wzor dla reszty swiata... te wszystkie wartosci i wogole
    https://www.gosc.pl/doc/5231324.GUS-...-jako-wierzacy

    ( zeby nie bylo ze jakies "lewackie" zrodlo )
    Nie myl moralności z wiarą. To przecież dwie zupełnie różne zagadnienia są i w żaden sposób nie są ze sobą powiązane.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post



    Do kuchni chyba... Bo w restauracji kto wie co kucharz tymi rekoma robil... czy umyl... albo gdzie np. warzywa poprzednio trzymal... troche strach.



    Troche zly przyklad. Nie zostawil by samochodu u mechanika w warsztacie... no bo trzeba mu zaplacic. A przciez ktos nie moze zyc z "uslug" jak naprawa, malowanie, sprzatanie, strzyzenie etc.
    Restauracje to ja pier zapłacisz kupę kasy i wyjdziesz głodny Ziemniaczek obok posmarowany sosem z mikro kawałkiem dziwnego mięsa. Ja musze ieć koryto za pół darmo przy jednoczesnym zachowaniu jako takiej jakości.

    A fryzjer to fajny tematjuż około 20lat sam jestem swoim fryzjerem maszynka elektryczna i na zero. Co do mechaniora to mam znajomego aku nie podmieni bo odrazu się kapnę ale co w bebechach zamiesza nigdy nie mam gwarancji.

    Jeśli koszty życia dążą do zera to nie potrzebujesz pieniędzy w teori
    Szczęśliwyten co niema dużo tylko ten co mało potrzebuje. A najlepiej przyzwoicie mieć i niewiele potrzebować.

    Co do religi do kościoła co do Boga mam mieszane uczucia jednak z kościołem jestem na nie. Jednak wychowany je]tem w takiej kulturze i ją toleruje dlatego nie dla islamistów itp.Kazdą formę inwazji należy stłumić w zarodku

    PS. Ciekawe ile wody oodzyskam z klimatyzatora w ciągu roku czas na kolejne pomiary jak ja to lubie
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-10-2019 o 08:07
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony