dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 50
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1212

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Aż taki pewny jesteś z tym inwestowaniem i robieniem z 10 tys 80tys? Jakiś grosz mogę wrzucić pod warunkiem,że dasz gwarancję co gdzie i jak. Niech będzie Twoje 60% moja reszta
    nie no wybacz chłopie
    ja cudzych pieniędzy nie dotykam

    pieniędzy od banku nie chce a Ty mi swoje ciśniesz ?

    zobaczysz za jakiś czas, po ile będą akcje co niektórych spółek a po ile za parę miesięcy \ rok \ dwa

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    nie no wybacz chłopie
    ja cudzych pieniędzy nie dotykam

    pieniędzy od banku nie chce a Ty mi swoje ciśniesz ?

    zobaczysz za jakiś czas, po ile będą akcje co niektórych spółek a po ile za parę miesięcy \ rok \ dwa
    Nie no kasa jest kasa ,nie śmierdzi jak uczciwie zarobiona. Na giełdzie się nie znam,ale jak to mówią nie trzeba mieć krowy aby mleka się napić. Myślałem ,że parę pln zarobię w sposób łatwy i przyjemny

  3. #3

    Domyślnie

    a tu macie dawkę humoru i wasze guru

    Bruksela (PAP) - Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprosiła działaczkę klimatyczną Gretę Thunberg na przyszłotygodniowe kolegium unijnych komisarzy. Komisarze mają wysłuchać, co szwedzka aktywistka ma do powiedzenia o problemach klimatycznych.
    Greta przyjęła zaproszenie

    wyszkolę syna troszkę i będzie was prowadził na smyczy jak ta lala

  4. #4

    Domyślnie

    stawiam dolary przeciw orzechom że oto szczepionkę zaraz wynajdzie firma.... no właśnie jaka

    ktoś przyjmuje zakłady ? jakiej narodowości będzie firma ze szczepionką

    jako że, trudne jest to forum to podpowiem: gospodarka nr 1 USA gospodarka nr 2 CHINA

  5. #5
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    stawiam dolary przeciw orzechom że oto szczepionkę zaraz wynajdzie firma.... no właśnie jaka

    ktoś przyjmuje zakłady ? jakiej narodowości będzie firma ze szczepionką

    jako że, trudne jest to forum to podpowiem: gospodarka nr 1 USA gospodarka nr 2 CHINA
    Ciekawe czy "szczepionkowcy" się zaszczepia
    Ty jak sądzę prawaku nie, bo to wymysł lewakow
    Oleju do głowy trzeba by wlać do prawie 50% polskich "prawakow" z tego niby "lepszego sortu"
    I tak to jest jak ma się pusto w głowie i słucha się gebelsowskiej propagandy wartej 2mld.zl...a dzieci umierają dalej na raka...i którym PIS w postaci posłanki Lichockiej pokazał faka...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-02-2020 o 22:31

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    stawiam dolary przeciw orzechom że oto szczepionkę zaraz wynajdzie firma.... no właśnie jaka

    ktoś przyjmuje zakłady ? jakiej narodowości będzie firma ze szczepionką

    jako że, trudne jest to forum to podpowiem: gospodarka nr 1 USA gospodarka nr 2 CHINA
    Izrael

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kto zamyka granice?
    wpisuję w wyszukiwarce połączenie Polska-Pekin i wyskakują mi bezpośrednie loty.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak czytam artykuł to większość wymienionych linii lotniczych zawiesiła loty jedynie do połowy lutego.
    Artykuł juz nieaktualny.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dlamnie temat o wirusie to temat dla Adasia. To depopulacja ale wyliczona ekonomicznie zabija głównie starych i chorych czyli takich co obciążają światowe NFZ i ZUS. Czyszczą atmosfere i tyle.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlamnie temat o wirusie to temat dla Adasia. To depopulacja ale wyliczona ekonomicznie zabija głównie starych i chorych czyli takich co obciążają światowe NFZ i ZUS. Czyszczą atmosfere i tyle.
    Ktoś tu pisał gdzieś, że nie ma przypadków tylko jest brak wiedzy.
    Ciekawie plotą się losy świata w tej chwili.
    Trochę szumu, sztuczny strach i... 200 milionów ludzi nie pracuje. Chiny skokiem wracają do epoki Mao.
    Epidemia wybuchła tam, gdzie jest laboratorium mikrobiologiczne - no i wszystko jasne! Dla plebsu...
    Giełdy lecą na pysk!
    Aliexpress staje...
    Stają fabryki w połowie świata z braku komponentów.
    Farmaceutyczne też.
    Śmiertelność tego wirusa mniejsza jak zwykłej grypy.
    No, fakt! SELEKTYWNOŚĆ ma większą.

    Wszystko to ma być przypadkiem?
    Przypadkiem realnie zostały tylko DWIE potęgi światowe?
    Chiny po tej zapaści długo będą się podnosiły.
    Przypadek?
    - Nie sądzę...
    Wygląda to tak, jakby ktoś wyłącznik znalazł. Pstryk i... w Chinach zgasło!

    Mnie ciekawi kto w tym całym bałaganie najmniej/wcale po dupie nie dostanie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post

    Mnie ciekawi kto w tym całym bałaganie najmniej/wcale po dupie nie dostanie.

    Adam M.
    no kto... jak zwykle. Szwajcaria
    dobrze, że blisko leży

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ...
    Mnie ciekawi kto w tym całym bałaganie najmniej/wcale po dupie nie dostanie.

    Adam M.
    Czyżby "spryskiwanie" okazało się zbyt mało skuteczne ?
    unde venis et quo tendis

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Czyżby "spryskiwanie" okazało się zbyt mało skuteczne ?
    Jak zwykle - mało widzisz.
    Tu grają chłopaki z innej ligi!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak zwykle - mało widzisz.
    Tu grają chłopaki z innej ligi!

    Adam M.
    Wiem, Ty masz bardzo szeroki zasięg pola widzenia i horyzonty

    Co roku nowa teoria spiskowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1583065466050.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	441337
    unde venis et quo tendis

  15. #15

    Domyślnie

    Moim zdaniem koronowirus raczej nie zagrozi światu na większą skalę - tzn nie sam wirus, może zagrozić destabilizacja gospodarki. W Chinach jest 1,2mld ludzi, zachorowało 0,000066% z nich. Czyli 1 osoba na 15.000. Pewnie dużo większa jest szansa, że dojeżdżając do pracy Chińczyk zginie w wypadku samochodowym niż umrze od tego wirusa, natomiast ludzie się boją i to szkodzi gospodarce. 1 na 5 osób w Polsce umiera na zwał serca, także proponuje tego bardziej się obawiać

    A odnośnie budowy domu na kredyt, czy zakupu mieszkania w kredycie. Kryształowej kuli nie mam i nie wiem co i kiedy się wydarzy (jakbym wiedział to bym był bardzo bogaty). Na pewno kiedyś przyjdzie kryzys i jest to tylko kwestia czasu. Natomiast póki co większość ludzi, którzy brali kredyty nie za specjalnie narzekają. Kurs CHF wzrósł dwu - krotnie i jakoś nie widzę tych licznych licytacji komorniczych i wisielców na co drugiej latarni. Jak jest ciężko to człowiek obniży standard życia ale kredyt będzie spłacać. Jak jest bardzo ciężko to wyjedzie nawet za granicę a mieszkanie w kredycie wynajmie. Sporo osób, którzy brali kredyty 20-10-5 lat temu teraz są sporo do przodu. Np. koleżance kończy się 20-letni kredyt na mieszkanie, rata to 400zł miesięcznie Teraz gdyby brała kredyt na takie mieszkanie lub je wynajmowała to pewnie musiałaby płacić 1500-2000zł mc. Inny znajomy kupił mieszkanie za 220tyś kilka lat temu, teraz takie mieszkania chodzą za ponad 300tyś. Ja rozpocząłem budowę domu w kredycie 2,5 roku temu, przez ten czas ceny poszły do góry, już bym się za te pieniądze nie wybudował. Jednocześnie ceny gruntów i domów też poszły w górę, ruszyła inflacja. Oprocentowanie mojego kredytu na ten moment to 3,4% a inflacja przez ostatni rok wyniosła 3,8%, także to ludzie, którzy pożyczyli mi za pośrednictwem banku kasę (trzymający ją na lokatach) tracą a nie ja.
    Póki co wygląda to dobrze, oczywiście z uwagi na inflację RPP może podnieść stopy, rata kredytu wzrośnie, tylko uważam, że kto nie ryzykuje ten nie ma. Nie wiem jaka będzie sytuacja na rynku na wypadek kryzysu ale raczej wolałbym mieć dom i nawet w najgorszym wypadku podnajmować pokoje niż nie mieć kredytu i musieć wynajmować jakieś mieszkanie od kogoś. A mieszkanie to dobro podstawowe, każdy musi gdzieś mieszkać.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Moim zdaniem koronowirus raczej nie zagrozi światu na większą skalę - tzn nie sam wirus, może zagrozić destabilizacja gospodarki. W Chinach jest 1,2mld ludzi, zachorowało 0,000066% z nich. Czyli 1 osoba na 15.000. Pewnie dużo większa jest szansa, że dojeżdżając do pracy Chińczyk zginie w wypadku samochodowym niż umrze od tego wirusa, natomiast ludzie się boją i to szkodzi gospodarce. 1 na 5 osób w Polsce umiera na zwał serca, także proponuje tego bardziej się obawiać .
    to czy koronawirus jest groźny czy nie jest to sprawa wtórna

    bo czy on pochłania 10 osób na 100 czy 2 osoby na 100 wiele nie zmienia dla gospodarki

    bardziej chodzi o impuls, na który ZAWSZE, powtarzam ZAWSZE czeka cykl koniunkturalny przy zmianie.

    to tak jak lawina czeka na ten ostatni płatek śniegu, który spadnie - wręcz dla nas nieistotny ale trach i rusza.

    no i ruszyło. PKB chińskie w I kwartale może być ujemne. mało tego, przy +5% w I kwartale byłoby źle. ujemne PKB to jest armagedon.

    wam się wydaje to nieistotne a z giełdy polskiej wyparowało już kilkadziesiąt miliardów do amerykańskich obligacji. może im to powiecie, tzn. panom w krawatach, co naciskają enter ?

    także czy bomba, czy wirus, czy torpeda czy zamach to nie jest ważne. ważny jest ten nieoczekiwany sygnał dla rynków, sygnał, który nie był wpisany w scenariusz. bo o tym, że jest przegrzanie, że to może spaść, że giełdy polecą... to wiedzą wszyscy. i każdy jest czujny.


    no i co to oznacza dla tych naszych dupeczek czy brajanków. jeśli zacznie się zaciskanie gospodarki, wpierw z roboty wylecą właśnie brajankowie, bo nie specjaliści. utrata dochodu dla brajanka to problem.

    następnie, panika kapitału to podniesione oprocentowanie obligacji. RPP podwyższa stopy - inflacja szaleje. kredyt już nie kosztuje brajanka np 1500 zł a 2300. jest problem. frankowicze zaciskają zęby, zaciskają, źle było przy 3,50 przy 4,00 był kwit pod bankami a już 4,10...

    ciekawe czy wytrzymają 4,50. bank szwajcarii już tyle wydrukował franka i rzucił na rynek że powoli rozgrzane drukarki przestają nadanżać...

    obniżenie poziomu życia - oczywiscie. ale w pewnym momencie cienka czerwona linia staje się grubą krechą...
    Ostatnio edytowane przez zyhu ; 29-02-2020 o 15:09

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jakie to ma znaczenie?
    Dla gospodarki żadne.
    Tylko ci gracze w kasynie nazwanym dla niepoznaki giełdą mają stresa.
    ależ oczywiście masz rację, że żadne.

    dużo pewnie oglądałeś rekinów z wall street. tacy bogaci, a fe. brzydko. źli panowie.

    tylko ci panowie w miesiąc jak będą chcieli, zwalą złotówkę do poziomu euro 6 zł frank 6 zł i nasz rząd popuści rzadko w gacie...

    ci brzydcy panowie odetną nas od strumienia pieniądza, kredytu i brajanek będzie miał baaaardzo nieładną sytuację. RPP będzie szybko, ale to pędzikiem ratować sytuację wzrostem stóp procentowych

    także, nie bagatelizuj london city te ich entery są więcej warte niż nasze wojsko ale tego w wilkach z wall street już nie było ?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Wirus istnieje czy nie, zabije Cie czy nie, to jest nie istotne.... nie przy tej całej medialnej nagonce. Jeśli chociaż połowa ludzi weźmie to na poważnie, a niestety tak będzie jak okaże się, że jednak w naszym kraju jest jakiś zarażony tym super zabójczym virusem.
    Każdego z nas to dotyka, wszyscy dostaniemy po dupie. Czy to w formie wypłat, czy mniejszej ilości klientów czy braku pewnych asortymentów w sklepach czy wreszcie szalone ceny, bo kto będzie chciał cokolwiej robić za najniższe stawki? Tym bardziej kiedy wszystkie artykułu pierwszej potrzeby już powoli się wspinają do góry.
    Chyba, że będziesz płacił ekwiwalent wypłaty w złocie lub wódce, bo to najlepsze waluty na każdy kryzys.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Z kominkiem to przypomniała się akcja z sąsiadem czyli ON,, wieczorami nie idzie okna otworzyć bo śmierdzi spalinami z komina" ja do niego mówię,że z rana słyszę klekot diesel i ciekawe czy ten niemiecki szmelc nie jest jakiś przekłamany. Do dziś tylko dzień dobry sobie mówimy

  20. #20

    Domyślnie

    Moim zdaniem na giełdzie taki "zwykły" człowiek nie ma czego szukać. Zarabiają kasę grube ryby, które mają informację niedostępne dla innych. Np. jakaś firma górnicza odkryła duże złoża złota, takie info kupuje konkretny inwestor np. za pół miliona, wrzuca w tą firmę 30 mln i jest po 2-3 dniach od ogłoszenia oficjalnej informacji jest sporo do przodu.
    Jest tam również moim zdaniem kilku konkretnych graczy, którzy działają razem. Robią to tak, że zamawiają artykuły, że np. akcje danej firmy będą rosnąc, że jest to dobra inwestycja i wrzucają np. 100mln dziennie w daną spółkę. Inwestorzy (płotki) widzą artykuły, widzą, że faktycznie kurs rośnie i sami kupują akcje takiej firmy. Gdy kupią je płotki to grube ryby nagle wyprzedają i kurs leci na łeb.
    Gdyby inwestowanie w akcje było takie proste i intratne to bank by nie pożyczał ludziom np. pół miliona na 3,5%, tylko sam inwestował kasę w akcje. Jednak to nie jest takie proste jak się wydaje. Dlatego jeśli bank tego nie robi to tym bardziej nie powinien zwykły człowiek.

Strona 45 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony