dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 61
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1212
  1. #1161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ...
    Mnie ciekawi kto w tym całym bałaganie najmniej/wcale po dupie nie dostanie.

    Adam M.
    Czyżby "spryskiwanie" okazało się zbyt mało skuteczne ?
    unde venis et quo tendis

  2. #1162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Moim zdaniem koronowirus raczej nie zagrozi światu na większą skalę - tzn nie sam wirus, może zagrozić destabilizacja gospodarki. W Chinach jest 1,2mld ludzi, zachorowało 0,000066% z nich. Czyli 1 osoba na 15.000. Pewnie dużo większa jest szansa, że dojeżdżając do pracy Chińczyk zginie w wypadku samochodowym niż umrze od tego wirusa, natomiast ludzie się boją i to szkodzi gospodarce. 1 na 5 osób w Polsce umiera na zwał serca, także proponuje tego bardziej się obawiać .
    to czy koronawirus jest groźny czy nie jest to sprawa wtórna

    bo czy on pochłania 10 osób na 100 czy 2 osoby na 100 wiele nie zmienia dla gospodarki

    bardziej chodzi o impuls, na który ZAWSZE, powtarzam ZAWSZE czeka cykl koniunkturalny przy zmianie.

    to tak jak lawina czeka na ten ostatni płatek śniegu, który spadnie - wręcz dla nas nieistotny ale trach i rusza.

    no i ruszyło. PKB chińskie w I kwartale może być ujemne. mało tego, przy +5% w I kwartale byłoby źle. ujemne PKB to jest armagedon.

    wam się wydaje to nieistotne a z giełdy polskiej wyparowało już kilkadziesiąt miliardów do amerykańskich obligacji. może im to powiecie, tzn. panom w krawatach, co naciskają enter ?

    także czy bomba, czy wirus, czy torpeda czy zamach to nie jest ważne. ważny jest ten nieoczekiwany sygnał dla rynków, sygnał, który nie był wpisany w scenariusz. bo o tym, że jest przegrzanie, że to może spaść, że giełdy polecą... to wiedzą wszyscy. i każdy jest czujny.


    no i co to oznacza dla tych naszych dupeczek czy brajanków. jeśli zacznie się zaciskanie gospodarki, wpierw z roboty wylecą właśnie brajankowie, bo nie specjaliści. utrata dochodu dla brajanka to problem.

    następnie, panika kapitału to podniesione oprocentowanie obligacji. RPP podwyższa stopy - inflacja szaleje. kredyt już nie kosztuje brajanka np 1500 zł a 2300. jest problem. frankowicze zaciskają zęby, zaciskają, źle było przy 3,50 przy 4,00 był kwit pod bankami a już 4,10...

    ciekawe czy wytrzymają 4,50. bank szwajcarii już tyle wydrukował franka i rzucił na rynek że powoli rozgrzane drukarki przestają nadanżać...

    obniżenie poziomu życia - oczywiscie. ale w pewnym momencie cienka czerwona linia staje się grubą krechą...
    Ostatnio edytowane przez zyhu ; 29-02-2020 o 15:09

  3. #1163
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Czyżby "spryskiwanie" okazało się zbyt mało skuteczne ?
    Jak zwykle - mało widzisz.
    Tu grają chłopaki z innej ligi!

    Adam M.

  4. #1164

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jakie to ma znaczenie?
    Dla gospodarki żadne.
    Tylko ci gracze w kasynie nazwanym dla niepoznaki giełdą mają stresa.
    ależ oczywiście masz rację, że żadne.

    dużo pewnie oglądałeś rekinów z wall street. tacy bogaci, a fe. brzydko. źli panowie.

    tylko ci panowie w miesiąc jak będą chcieli, zwalą złotówkę do poziomu euro 6 zł frank 6 zł i nasz rząd popuści rzadko w gacie...

    ci brzydcy panowie odetną nas od strumienia pieniądza, kredytu i brajanek będzie miał baaaardzo nieładną sytuację. RPP będzie szybko, ale to pędzikiem ratować sytuację wzrostem stóp procentowych

    także, nie bagatelizuj london city te ich entery są więcej warte niż nasze wojsko ale tego w wilkach z wall street już nie było ?

  5. #1165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    671

    Domyślnie

    Wirus istnieje czy nie, zabije Cie czy nie, to jest nie istotne.... nie przy tej całej medialnej nagonce. Jeśli chociaż połowa ludzi weźmie to na poważnie, a niestety tak będzie jak okaże się, że jednak w naszym kraju jest jakiś zarażony tym super zabójczym virusem.
    Każdego z nas to dotyka, wszyscy dostaniemy po dupie. Czy to w formie wypłat, czy mniejszej ilości klientów czy braku pewnych asortymentów w sklepach czy wreszcie szalone ceny, bo kto będzie chciał cokolwiej robić za najniższe stawki? Tym bardziej kiedy wszystkie artykułu pierwszej potrzeby już powoli się wspinają do góry.
    Chyba, że będziesz płacił ekwiwalent wypłaty w złocie lub wódce, bo to najlepsze waluty na każdy kryzys.

  6. #1166
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    dzień dobry Państwu !

    Nie minęły 2 miesiące od tegoż wątka a już powoli się staje aktualny. Czasem mi przychodzi czekać i 5 lat ale rzadko psychologia i obserwacja tłumu ( tłum ma wiele głów, ale nie ma mózgu ) mnie zawodzi.

    Giełdy na świecie pikują. Wig20 porównywalny ze spadkami w 2008. Giełdy w USA walą w dół.
    Wirus na świecie się panoszy, zaczyna być lekka panika. Czy to w aptekach, czy to w sklepach.
    Chiny stoją. Porty przeładunkowe stoją. Kontrakty stoją. Ciągłość dostaw - 1 czy 2 tygodnie i ruszy lawina.
    Gospodarka stoi. Kurczy się. PKB spada.
    Franek już po 4,05.

    Miesiąc, dwa i to przełoży się na kooperację gospodarek całego świata w tym europy i polski. Być może się okazać spore spowolnienie, które to wywoła większe bezrobocie. Być może krach epidemiologiczny wywoła krach ekonomiczny i giełdowy a ten - podniesie cenę kredytu z 5 poprzeczek wyżej.

    W końcowym ogniwie, nasza cudowna dupeczka z kredytem na dożycie i sprzątaczka będzie mieć ciepło. I nie tylko ona.

    Psychologia tłumu jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Kiedy o akcjach słyszysz u fryzjera i w taksówce - sprzedaj je.
    Kiedy o złocie rozmawia Janusz i Heniek - uciekaj z niego.

    Kiedyż to kredyt na dożycie bierze konserwatorka powierzchni płaskich i dupeczka na studiach bo im się należy - rzuć to w piguły albo bardzo uważaj.

    życzę wam spokojnego wieczoru, napiszę tu jeszcze za niedługo, tym razem cytując najbardziej aroganckich, zatwardziałych, agresywnych rozmówców tegoż wątku. i na nic usunięcia - wszystko mam na dysku.

    pamiętajcie, uczymy się całe życie i pokora to klucz sukcesu.
    Ja bym to skwitował słowami ,,pieniądze lubią spokój"

  7. #1167

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Ja bym to skwitował słowami ,,pieniądze lubią spokój"
    wiem, oczywiście. natomiast czy zarobie 100% na wig20, czy 1000% - spoko. będzie co będzie.

    dzentelmeni o kasie nie rozmawiają, oni ją poprostu mają. to też znam.

    natomiast jak widzę tutaj krzykaczy, którzy wiedzę mają na poziomie 8 klasy szkoły podstawowej, to trochę mnie się słabo robi... i ta walka o mój kominek.... to już cios poniżej pasa

  8. #1168
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post


    kto nie zadłużony i ma gotówę zaraz będzie można zrobić z 10 000 z 80 000

    finezja, cierpliwość i wytrwałość

    ale trzeba mieć gotówkę

    dla 88 plus roczników:
    Gotówka – forma pieniądza w fizycznej postaci: monety i banknoty, charakteryzująca się najwyższym stopniem płynności. W przeciwieństwie do papierów wartościowych, depozytów terminowych, czeków i weksli posiadaną gotówką można dysponować w każdej chwili.
    Aż taki pewny jesteś z tym inwestowaniem i robieniem z 10 tys 80tys? Jakiś grosz mogę wrzucić pod warunkiem,że dasz gwarancję co gdzie i jak. Niech będzie Twoje 60% moja reszta

  9. #1169
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    stawiam dolary przeciw orzechom że oto szczepionkę zaraz wynajdzie firma.... no właśnie jaka

    ktoś przyjmuje zakłady ? jakiej narodowości będzie firma ze szczepionką

    jako że, trudne jest to forum to podpowiem: gospodarka nr 1 USA gospodarka nr 2 CHINA
    Izrael

  10. #1170

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Aż taki pewny jesteś z tym inwestowaniem i robieniem z 10 tys 80tys? Jakiś grosz mogę wrzucić pod warunkiem,że dasz gwarancję co gdzie i jak. Niech będzie Twoje 60% moja reszta
    nie no wybacz chłopie
    ja cudzych pieniędzy nie dotykam

    pieniędzy od banku nie chce a Ty mi swoje ciśniesz ?

    zobaczysz za jakiś czas, po ile będą akcje co niektórych spółek a po ile za parę miesięcy \ rok \ dwa

  11. #1171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    671

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    wiem, oczywiście. natomiast czy zarobie 100% na wig20, czy 1000% - spoko. będzie co będzie.

    dzentelmeni o kasie nie rozmawiają, oni ją poprostu mają. to też znam.

    natomiast jak widzę tutaj krzykaczy, którzy wiedzę mają na poziomie 8 klasy szkoły podstawowej, to trochę mnie się słabo robi... i ta walka o mój kominek.... to już cios poniżej pasa
    Twój kominek to ciekawy temat, możesz mieć rację ale co z tego? Skoro mamy demokrację. Demokracja = kapitalizm. Kapitalizm = bogaci muszą być bogatsi.
    Jak w każdym ustroju, musisz się dostosować. Kominek będzie ciężko w czasach które nadchodzą. Na szczęście są jeszcze inne formy ogrzewania pasujące kapitalistom i które można jeszcze po swojemu opanować, nie bankrutować i nie dawać zarobić zbyt wiele innym

    Chcesz walczyć z systemem i forumowiczami, sam siebie w błędne koło wprowadzasz i co z tego, że wytłumaczysz im iż twój kominek jest eko.
    drewno, węgiel a za parę lat również gaz, będzie generować znacznie większe koszty ogrzewania niż np. zwykły prąd.
    Zyhu po twoich postach widać, że jesteś sado-maso - lubisz kopać się z koniem.

    Jest popyt są szalone ceny, ja wolałem olać kominki i iść pod prąd, nie idę też z nurtem - czyli z gazem, lepiej go przeskoczyć.

    Teraz kredyty będą trudniejsze w spłatach oby tylko przez chwile i oby nie na długo. Nie życzę tym dupeczkom żegnania się z marzeniami o domu, chociaż to było by na rękę wielu forumowiczom ale tylko tym wypaczonym którym nic w życiu za dobrze nie wychodzi. Jest dobra koniunktura jest lepiej dla większości.
    Jest jakiś kryzys jest bosko dla mniejszości.

    Trzeba się dostosować i tyle. Ceny pewnie jeszcze będą rosnąć i wątpię, że wrócą do wcześniejszych.

  12. #1172
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    A skąd w ludziach tyle roszczeniowej postawy? Wszystkim się coś należy? Ale z jakiego powodu? Odkryli nowy lek, puścili człowieka w kosmos, zaprojektowali tunel pod Alpami? Co to znaczy, że im się należy? Nie ma takiego czegoś.

    Są ludzie zaradni i mniej zaradni. Nie może być tak, że mniej zaradnym i nie posiadającym smykałki do szybkiej nauki, wmawia się, że im też się należy to samo co mają ci co ciężko pracowali, dużo się uczyli i potrafią być przedsiębiorczy. To nonsens, który doprowadził właśnie do wysokich cen usług i towarów. Bo każdy "musi" mieć to co inni, więc głosują idioci na tych co im obiecują pieniądze za darmo. I dostając te niezasłużone pieniądze (wyrównywanie szans - socjalistyczny kretynizm) wydają na rzeczy, które nie powinny im w ogóle zawracać głowy. Opuszczają rodzinny dom, żeby kupić mieszanie na kredyt tylko po to, żeby "być na swoim" bo ze starymi to siara, a zresztą "inni tak mają to mi też się należy", a na koncie pusto albo hipoteczny minus. Bezsens.
    Moje dziecko mi mówi, że chce srajfona bo inne dzieci mają. A ja mówię mu: zarobisz sobie uczciwie to sobie kupisz, nie na raty w sieci komórkowej tylko w sklepie. Nie pasuje? To się na nich nie patrz tylko się ucz i główkuj, ciężko pracuj. Proste. Czego tu ktoś nie rozumie?

    Ja żyłem tak, że nic mi się nie należało. Ojciec przyjechał do dużego miasta z matką (nie miał ojca) po tym jak im się spalił dom - nie mieli niczego. Więc trzeba było na wszystko zapracować, i uczyć się i uczyć. Nie jęczałem rodzicom, że muszę mieć Atari bo koledzy z klasy mają. Jak inni jeździli na kolonie w wakacje, ja jechałem na wieś na żniwa. I nie gderałem, że inni mają lepiej. Po prostu ich rodzice byli zamożniejsi, w czym problem. Nie ma w Konstytucji zapisu, że każdy ma mieć to samo.
    I udało się skończyć dobrą szkołę, założyć biznes i nie marudzić, że nie ma pracy. A teraz przychodzi do mnie na rozmowę o pracę goguś i mówi, że on w zasadzie to nic nie umie ale się szybko uczy, no i najlepiej to jakby na start dostał 3500 netto. Za co się pytam, umiesz zaprogramować ten prosty proces technologiczny na maszynie? Nie ale ktoś mi pokaże to się nauczę. Ja mówię, ale tu trzeba dobrać parametry do wymagań klienta i zgodnie z obowiązującymi normami, nie ma tu gotowych rozwiązań. Każdy detal to coś nowego, wymaga myślenia. A to nie - dziękuję.
    Wiesz co ja też przerabiam nieraz takich jak to nazwałeś gogusi i jak słyszę ich wymagania w moim przypadku to minimum 5000 netto bo on to jest fachura szybko się uczący to ja zawsze się patrze i mówię: wiesz co mam propozycję, patrz na to wszystko, dasz mi 4000 na łapę za 8/h pracy i jakiś urlopik i to jest twoje tylko rób tak abym tą kasę miał co miesiąc w terminie...... popatrzy się na mnie i spierdziela . Ludzie chcą teraz tylko mieć a nie zapracować. Nawet moje dzieci chcą mieć,ale jak mówię wpadnij w sobotę coś tam zrobisz ,kasę zarobisz to nie woli w domu albo ciul wie gdzie.

  13. #1173
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    nie no wybacz chłopie
    ja cudzych pieniędzy nie dotykam

    pieniędzy od banku nie chce a Ty mi swoje ciśniesz ?

    zobaczysz za jakiś czas, po ile będą akcje co niektórych spółek a po ile za parę miesięcy \ rok \ dwa
    Nie no kasa jest kasa ,nie śmierdzi jak uczciwie zarobiona. Na giełdzie się nie znam,ale jak to mówią nie trzeba mieć krowy aby mleka się napić. Myślałem ,że parę pln zarobię w sposób łatwy i przyjemny

  14. #1174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Twój kominek to ciekawy temat, możesz mieć rację ale co z tego? Skoro mamy demokrację. Demokracja = kapitalizm. Kapitalizm = bogaci muszą być bogatsi.
    Jak w każdym ustroju, musisz się dostosować. Kominek będzie ciężko w czasach które nadchodzą. Na szczęście są jeszcze inne formy ogrzewania pasujące kapitalistom i które można jeszcze po swojemu opanować, nie bankrutować i nie dawać zarobić zbyt wiele innym

    Chcesz walczyć z systemem i forumowiczami, sam siebie w błędne koło wprowadzasz i co z tego, że wytłumaczysz im iż twój kominek jest eko.
    drewno, węgiel a za parę lat również gaz, będzie generować znacznie większe koszty ogrzewania niż np. zwykły prąd.
    Zyhu po twoich postach widać, że jesteś sado-maso - lubisz kopać się z koniem.

    Jest popyt są szalone ceny, ja wolałem olać kominki i iść pod prąd, nie idę też z nurtem - czyli z gazem, lepiej go przeskoczyć.

    Teraz kredyty będą trudniejsze w spłatach oby tylko przez chwile i oby nie na długo. Nie życzę tym dupeczkom żegnania się z marzeniami o domu, chociaż to było by na rękę wielu forumowiczom ale tylko tym wypaczonym którym nic w życiu za dobrze nie wychodzi. Jest dobra koniunktura jest lepiej dla większości.
    Jest jakiś kryzys jest bosko dla mniejszości.

    Trzeba się dostosować i tyle. Ceny pewnie jeszcze będą rosnąć i wątpię, że wrócą do wcześniejszych.
    odpowiem bardzo w skrócie.
    nie. nie lubie się kopać z koniem, bo koń zawsze wygra. z idiotami się nie dyskutuje, bo:
    1. sprowadzą Cię do swojego poziomu
    2. pokonają doświadczeniem

    natomiast jak widzę, jak społeczeństwo jest upodlone, jak ktoś się wypowiada, nie mając zielonego pojęcia o temacie,

    jak ktoś mi mówi, że nie będę palił w kominku przy szklanecce brendy czy burbona to zapala mi się czerwony wykrzyknik i tego nie można puścić tak ot

    bo jak dziś to puścisz tak ot, to idioci za chwilę ci odbiorą prawo do zapalenia papierosa na własnym tarasie, prawo do seksu przy otwartym oknie, bo sąsiad usłyszy !

    tak, trzeba walczyć z idiotyzmami, bo zaraz Ci na głowe wejdą i trudno, trzeba pokopać się z mułami, ale nie dać za wygraną. bo to ciche przyzwolenie, żeby idioci decydowali za ciebie, co dla ciebie lepsze

    NIE

  15. #1175
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Z kominkiem to przypomniała się akcja z sąsiadem czyli ON,, wieczorami nie idzie okna otworzyć bo śmierdzi spalinami z komina" ja do niego mówię,że z rana słyszę klekot diesel i ciekawe czy ten niemiecki szmelc nie jest jakiś przekłamany. Do dziś tylko dzień dobry sobie mówimy

  16. #1176

    Domyślnie

    Moim zdaniem na giełdzie taki "zwykły" człowiek nie ma czego szukać. Zarabiają kasę grube ryby, które mają informację niedostępne dla innych. Np. jakaś firma górnicza odkryła duże złoża złota, takie info kupuje konkretny inwestor np. za pół miliona, wrzuca w tą firmę 30 mln i jest po 2-3 dniach od ogłoszenia oficjalnej informacji jest sporo do przodu.
    Jest tam również moim zdaniem kilku konkretnych graczy, którzy działają razem. Robią to tak, że zamawiają artykuły, że np. akcje danej firmy będą rosnąc, że jest to dobra inwestycja i wrzucają np. 100mln dziennie w daną spółkę. Inwestorzy (płotki) widzą artykuły, widzą, że faktycznie kurs rośnie i sami kupują akcje takiej firmy. Gdy kupią je płotki to grube ryby nagle wyprzedają i kurs leci na łeb.
    Gdyby inwestowanie w akcje było takie proste i intratne to bank by nie pożyczał ludziom np. pół miliona na 3,5%, tylko sam inwestował kasę w akcje. Jednak to nie jest takie proste jak się wydaje. Dlatego jeśli bank tego nie robi to tym bardziej nie powinien zwykły człowiek.

  17. #1177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Dlatego jeśli bank tego nie robi...
    Ty tak na poważnie? Wow.

  18. #1178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Ty tak na poważnie? Wow.


    tutaj nie ma żartów...

  19. #1179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak zwykle - mało widzisz.
    Tu grają chłopaki z innej ligi!

    Adam M.
    Wiem, Ty masz bardzo szeroki zasięg pola widzenia i horyzonty

    Co roku nowa teoria spiskowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1583065466050.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	441337
    unde venis et quo tendis

  20. #1180
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Nie mam w domu telewizora i sam myślę.
    Może dlatego?

    Adam M.

Strona 59 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony