dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 199
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ah te czyste samochody. Przecież one nic nie produkują, tak samo jak gaz. Cud miód malinka.
    Spaliny trują dzieci. Co roku 4 miliony najmłodszych zapada na astmę związaną z NO2.
    Zapominałeś dopisać, że to statystyki ogólnoświatowe, a nie z Polski. Jasne, że w czystych państwach w których nie spala się drewna i węgla, smog powstaje z gazu czy transportu.

    W Polsce smród i trucizny w powietrzu to niska emisja ze spalania paliw stałych i kominki mają w tym swój udział. Jakby zakazali węgla, to ludzie rzucą się na drewno - i problem z syfem w powietrzu pozostanie .

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko kto robi pirolizę drewna w kominku?
    Np. ty paląc w kominku - najpierw następuje piroliza, a później odparowane części lotne ulegają zapaleniu.

    trwałego wzrostu stężenia CO2
    Tego nie podważam. Ale trucizny emitowane też są istotne. Dlaczego w samochodach jest przymus posiadania katalizatorów i dpf?? Ba, te urządzenia ZWIĘKSZAJĄ poziom emisji CO2. Więc widać co jest priorytetem - najpierw eliminacja trucizn, a na drugim miejscu CO2.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Zapominałeś dopisać, że to statystyki ogólnoświatowe, a nie z Polski. Jasne, że w czystych państwach w których nie spala się drewna i węgla, smog powstaje z gazu czy transportu.

    W Polsce smród i trucizny w powietrzu to niska emisja ze spalania paliw stałych i kominki mają w tym swój udział. Jakby zakazali węgla, to ludzie rzucą się na drewno - i problem z syfem w powietrzu pozostanie .
    Rozwinięte to jakie to kraje? Szwajcaria?
    No i co potem będziecie walczyć z gazem i transportem?
    Obserwuj Kraków i Wrocław. Polecam. Obydwa, bo każde ma inną specyfikę.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Ale po co te starania, przeciez jest bezuzyteczny. Moze lepiej wywal wkład a obudowę przerób na półkę. Będziesz miał spokojną głowę.
    .
    Planuję lodówkę na wino.

    Ale po co te starania
    Chyba napisałem wyraźnie

    choćby, gdybym kiedyć chciał to sprzedać.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-11-2019 o 20:27
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Np. ty paląc w kominku - najpierw następuje piroliza, a później odparowane części lotne ulegają zapaleniu.
    Nic podobnego. Piroliza następuje w retortach bez dostępu powietrza. Tak jest np. produkowany węgiel drzewny do grillowania (smacznego). W kominku jest (a przynajmniej powinien być) dostęp powietrza.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nic podobnego. Piroliza następuje w retortach bez dostępu powietrza. Tak jest np. produkowany węgiel drzewny do grillowania (smacznego). W kominku jest (a przynajmniej powinien być) dostęp powietrza.
    Wiesz, ale ja nie sugeruję, że tylko przeprowadzasz pirolizę. Po prostu niewielka część drewna podlega temu procesowi i jawią się jako zanieczyszczenia.

    Samochód też nie spala nigdy całego paliwa mimio nadzoru elektronicznego - możesz zobaczyć ile masz HC u diagnosty i jaki jest stan katalizatora.

  7. #147
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Straszny slowotok...
    Ty naprawdę nie pamiętasz tego, co było napisane rano ?


    Pisałem wyrażźnie, że DTR mojej wersji wkładu podaje 82% sprawnosci.
    Jeżeli w głębokich i zakurzonych czeluściach Internetu leżą jeszcze jakieś informacje o parametrach Twojego wkładu, to się z nimi zapoznaj.
    Proste.
    Nie trzeba wyłazić na dach

    Jeśli do takich informacji nie dotrzesz, skontaktuj się z producentem Twojego wkładu i zapytaj, czy ten model spełnia wymagania ekoprojektu.
    Nie chcę pamiętać jak oszukujesz siebie i nas mających czynne kominki. Przecież to twoje fotki widnieją z pomiarów emisji. Czy się znowu mylę ? Nie muszę się z nikim kontaktować wystarczy ,że zastosuje twój eko - filtr. Ty twierdzisz i nadal zakłamujesz rzeczywistość ,że masz wkład cacy, Otóż po raz ostatni powtórzę masz bubel w domu bo opalasz drewnem które emiterami podczas spalania dawkuje do atmosfery. Bez filtra - urządzenia jak ty sugerujesz ani rusz. Chcesz mieć raz na rok odpalenie swojego bubla musisz spełnić normy którymi tu nas straszyłeś. Niestety inaczej się nie da. Pomyśl przez chwile jakich słowo tocznych ideologi ozywasz, i to sprzecznych z samym sobą. . Popatrz i poczytaj kolegę wyżej jak utwierdza w przekonaniu ,że drewno to syf.

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Wiesz, ale ja nie sugeruję, że tylko przeprowadzasz pirolizę. Po prostu niewielka część drewna podlega temu procesowi i jawią się jako zanieczyszczenia.
    Jak jest dostęp powietrza, to tę tabelkę możesz wrzucić do ognia.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Gratuluję Cieszę się z tego. Nasz rozpalamy tylko raz i nie dokładamy drewna, bo jeszcze nie mieszkamy. Tylko na nasz pobyt rozpalamy. Nie wiem czy to ma znaczenie. Mamy dom ocieplony, ale nie grzany . Temperatury mamy nizsze niż Ty, dom mniejszy niz Ty, czyli Jesteś LEPSZY! lub masz lepszy kominek
    Pochwal się zdjęciami i co to za wkład?

    To nie wkład, to jest murowany kominek Rumforda. Zdjęcia są w wątku "Kominek Rumforda" na tym forum:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...Rumforda/page2
    Szukaj na stronie nr. 2 i 3.

    Do DBX-a,
    Zdjęć termometrów nie zamieszczę, choć obiecałem.
    Wystarczy chuchnąć w termometr i wynik będzie zafałszowany.
    Wiara i zaufanie, to wartości dziś rzadziej spotykane...

    PS Nie jestem zdunem, a już na pewno nie takim, jak ci z tego forum.
    Wyśmiać potrafią, a prawdziwego rumforda nie zbudują. Cóż, krowa która dużo ryczy, kwalifikacje ma tylko w gębie...

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie chcę pamiętać jak oszukujesz siebie i nas mających czynne kominki. Przecież to twoje fotki widnieją z pomiarów emisji. Czy się znowu mylę ? Nie muszę się z nikim kontaktować wystarczy ,że zastosuje twój eko - filtr.
    Ależ proszę bardzo - jeśli chcesz wydać te 4,5tyś zł, nie ma sprawy.
    Ja znalazłem dokumentację techniczną, więc nie muszę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    To nie wkład, to jest murowany kominek Rumforda. Zdjęcia są w wątku "Kominek Rumforda" na tym forum:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...Rumforda/page2
    Szukaj na stronie nr. 2 i 3.

    Do DBX-a,
    Zdjęć termometrów nie zamieszczę, choć obiecałem.
    Wystarczy chuchnąć w termometr i wynik będzie zafałszowany.
    Wiara i zaufanie, to wartości dziś rzadziej spotykane...

    PS Nie jestem zdunem, a już na pewno nie takim, jak ci z tego forum.
    Wyśmiać potrafią, a prawdziwego rumforda nie zbudują. Cóż, krowa która dużo ryczy, kwalifikacje ma tylko w gębie...
    Bardzo ładny. Palenisko klimatyczne, zamkowe, takie zachęcające do przysiadówki obok. Gratuluję
    Co do forum. To tylko internet i czasami wypowiadamy się zdawkowo oczekując całkowitego zrozumienia innych a to niestety nierealne.
    Trzeba czasami zluzować i zrozumieć, że po drugiej stronie, to nie roboty, tylko też ludzie z własnymi problemami.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak jest dostęp powietrza, to tę tabelkę możesz wrzucić do ognia.
    Tak, tak w podgrzewanym drewnianym klocku masz huragan - oczywiście, że jest niedomiar powietrza.

    Nawiercasz gęsto drewno zanim spalisz czy co? Czy palisz tylko chrustem?

  13. #153
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ależ proszę bardzo - jeśli chcesz wydać te 4,5tyś zł, nie ma sprawy.
    Ja znalazłem dokumentację techniczną, więc nie muszę.
    Dobra znowu po twojemu. Powiadasz ,że znalazłeś dokumentacje techniczną i nic nie musisz. To jeśli ja mam także dokumentacje techniczną to wszystko w porządku.Powtarzam "dokumentację techniczną". Pokaż gdzie w twojej dokumentacji technicznej napisane jest ,że twój wkład jest podpadający pod klasę 5 i EKO projektu , na miarę 2023 roku i ustawy związanej z twoim regionem. Wskaż w "deteerce" gdzie producent pisze ,że twój wkład jest dostosowany do wymogów bez emisyjnego produkowania szkodliwych spalin. Czyli żeby pozostali czytający ,posiadacze starych wkładów mieli wiedzę , twoją wiedzę :

    1. stary wkład + EKO - Filtr
    2,.paliwo o wilgotności mniejszej niż 20 %

    Mogą palić.

    1.

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobra znowu po twojemu. Powiadasz ,że znalazłeś dokumentacje techniczną i nic nie musisz. To jeśli ja mam także dokumentacje techniczną to wszystko w porządku.Powtarzam "dokumentację techniczną". Pokaż gdzie w twojej dokumentacji technicznej napisane jest ,że twój wkład jest podpadający pod klasę 5 i EKO projektu , na miarę 2023 roku i ustawy związanej z twoim regionem. Wskaż w "deteerce" gdzie producent pisze ,że twój wkład jest dostosowany do wymogów bez emisyjnego produkowania szkodliwych spalin. Czyli żeby pozostali czytający ,posiadacze starych wkładów mieli wiedzę , twoją wiedzę :

    1. stary wkład + EKO - Filtr
    2,.paliwo o wilgotności mniejszej niż 20 %

    Mogą palić.

    1.
    Masz rację. Ja mam taki kominek tarnawę nie uzywam go w sumie od 4 lat, ale też się zastanawiam czy go czasem nie rozebrać przy najbliższym większym remoncie?

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz rację. Ja mam taki kominek tarnawę nie uzywam go w sumie od 4 lat, ale też się zastanawiam czy go czasem nie rozebrać przy najbliższym większym remoncie?
    To całkiem rozsądne podejście, przy założeniu, że są miejsca w Polsce gdzie już nie można w nim palić, a w innych zakaz wejdzie najpóźniej w 2022....

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To całkiem rozsądne podejście, przy założeniu, że są miejsca w Polsce gdzie już nie można w nim palić, a w innych zakaz wejdzie najpóźniej w 2022....
    NO u mnie właśnie czyli w mazowieckim

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobra znowu po twojemu. Powiadasz ,że znalazłeś dokumentacje techniczną i nic nie musisz. To jeśli ja mam także dokumentacje techniczną to wszystko w porządku.Powtarzam "dokumentację techniczną". Pokaż gdzie w twojej dokumentacji technicznej napisane jest ,że twój wkład jest podpadający pod klasę 5 i EKO projektu , na miarę 2023 roku i ustawy związanej z twoim regionem. Wskaż w "deteerce" gdzie producent pisze ,że twój wkład jest dostosowany do wymogów bez emisyjnego produkowania szkodliwych spalin. Czyli żeby pozostali czytający ,posiadacze starych wkładów mieli wiedzę , twoją wiedzę :

    1. stary wkład + EKO - Filtr
    2,.paliwo o wilgotności mniejszej niż 20 %

    Mogą palić.

    1.
    Książkowy przykład braku umiejętności czytania że zrozumieniem.
    Dwa razy pisałem, dlaczego mój wkład będzie mógł być użytkowany po 2022, a ten nadal nie przyswoił...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #158
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Książkowy przykład braku umiejętności czytania że zrozumieniem.
    Dwa razy pisałem, dlaczego mój wkład będzie mógł być użytkowany po 2022, a ten nadal nie przyswoił...
    Staram się czytać twoje wypociny ale nie dajesz dowodu na to by twój kominek wg. twojego punku widzenia mógł być eksploatowany i ta twoja "deteerka" o jego dopuszczalnych zdolnościach utwierdziła w przekonaniu ,że jest tylko w twojej wyobraźni. Co pisałeś? To i ja pisałem i jeszcze raz napisze ,że mój wkład -kominek będę mógł użytkować po 2022 roku. Ty udajesz ,że czytasz co chcę ci udowodnić , czy strugasz .................znowu drewno?

  19. #159
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz rację. Ja mam taki kominek tarnawę nie uzywam go w sumie od 4 lat, ale też się zastanawiam czy go czasem nie rozebrać przy najbliższym większym remoncie?
    Rozbierz go i na złom jak kominek fotohobby ............bo do niczego się nie nada. Zresztą ponowne rozpalenie wiąże się z kłopotliwymi sytuacjami. Trzeba wszystko posprawdzać , wszak to żywy ogień. Myślę ,że powinien być bezwzględny zakaz ewentualnego odsprzedania na rynku wtórnym. Był przecież dopasowany do warunków panujących w twojej chałupce. Moc , dopuszczalny rodzaj paliwa itp.

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    "Dopuszczalny rodzaj paliwa"
    Leżę

    Rozumiem, że drewno liściaste, lub brykiet z niego, to tak rzadki "dopuszczalny rodzaj paliwa", że nabywca sobie że zdobyciem jego nie poradzi ?
    nie dajesz dowodu na to by twój kominek wg. twojego punku widzenia mógł być eksploatowany
    Nie Tobie muszę cokolwiek udowadniać, bo to nie Ty o czymkolwiek decydujesz....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-11-2019 o 08:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony