dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sposob montazu paneli

    Witam.
    Czy ma jakikolwiek wplyw na wydajnosc paneli mono i czy sa jakies przeciwwskazania do ich montazu w pozycji dluzszym bokiem w poziomie na dachu 45st.

    A kolejne pytanie to mam na dachu ogniomurki i moga sie zdarzyc momenty ze cien z ogniomurka przysloni ok 15cm panela rozumiem ze jesli panel ma np.5busbar to jest on podzielony na 5 czesci ale w pionie panela.
    A jesli u mnie panele by byly obrucone o 90st to ten cien wylaczyl by caly panel,ale jesli by go ulozyl tak jakby gora panela dalej od murka a spodem przy murku to bedzie pracowal czy tez nie ? (Mam nadzieje ze zrozumiale to opisalem

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Witam.
    Czy ma jakikolwiek wplyw na wydajnosc paneli mono i czy sa jakies przeciwwskazania do ich montazu w pozycji dluzszym bokiem w poziomie na dachu 45st.

    A kolejne pytanie to mam na dachu ogniomurki i moga sie zdarzyc momenty ze cien z ogniomurka przysloni ok 15cm panela rozumiem ze jesli panel ma np.5busbar to jest on podzielony na 5 czesci ale w pionie panela.
    A jesli u mnie panele by byly obrucone o 90st to ten cien wylaczyl by caly panel,ale jesli by go ulozyl tak jakby gora panela dalej od murka a spodem przy murku to bedzie pracowal czy tez nie ? (Mam nadzieje ze zrozumiale to opisalem
    Sprawdź to empirycznie - jeden panel połączony z żarówkami (3x12 V) przez amperomierz. Wystarczy kwadratowy kartonik o boku wielkości modułu (np. 15x15 cm).

    Zasłaniając na słońcu poszczególne pola panela zobaczysz jakie są straty. Doświadczenie można powtórzyć z kartonem o innym wymiarze (szerszym).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #3

    Domyślnie

    Ale ja nie mam jeszcze paneli tylko sie probuje dowiedziec na przyszlosc bo mam taki uklad na dachu ze pasowalo by je polozyc wlasnie w poziomie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ale ja nie mam jeszcze paneli tylko sie probuje dowiedziec na przyszlosc bo mam taki uklad na dachu ze pasowalo by je polozyc wlasnie w poziomie
    zamontuj tak aby nie było żadnego cienia a jeżeli już musi być w porze zimowej z tego ogniomurka to żeby padał na bok dłuższy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    zamontuj tak aby nie było żadnego cienia a jeżeli już musi być w porze zimowej z tego ogniomurka to żeby padał na bok dłuższy
    Czyli lepiej będzie dać panele w poziomie ?
    Dla Half-Cut też tak będzie lepiej?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony