Mam prośbę w temacie stropu.
Przeszukałem forum, ale posty w tym temacie są dość stare, a technologia i założenia pewnie się zmieniają.

Otóż zgodnie z projektem mam strop monolityczny i masę podciągów.

Jest pomysł aby zamienić strop na coś takiego jak GRANORD, strop gęstożebrowy podobny do Terivy.

Producent stropu oczywiście strop chwali, wszystko ładnie pięknie, niby przeliczył ale mam obiekcję co do dwóch spraw i proszę o pomoc:

1. Nad salonem będą musiały być zastosowane możliwie najdłuższe belki po 750 cm i owe belki będą się opierały tylko i wyłącznie na podciągach, na jednym nad oknami a drugi wewnątrz budynku, obawiam się, że tak długie belki mogą klawiszować, uginać się a w efekcie popęka sufit

2. W domu zaprojektowana jest rekuperacja, prowadzona w podłodze piętra - nie mam możliwości puścić jej pod sufitem z uwagi na dużą liczbę podciągów. Zatem w każdym pokoju muszą być otwory w stopie oraz piony + piony kanalizacji i wody. Majstry powiedzieli, że w miejscach rur wyjmą bloczek stropowy, zaszalują, dadzą rurę i zaleją betonem. Pytanie czy to aby na pewno będzie ok ?

Ekipa ma w umowie strop lany i za taki im zapłacę niezależnie czy zrobią lany czy gęsto żebrowy.

Plusem dla mnie jest czas wykonania tego prefabrykowanego, ale co z resztą ?

załączam rzut stropu właśnie od producenta prefabrykatu

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-01-19 o 16.25.50.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	439613