dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 288
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zarząd spółki PKN Orlen został wybrany przez Skarb Państwa i reprezentuje interesy wszystkich akcjonariuszy ze szczególnym uwzględnieniem głównego akcjonariusza.
    To chyba jest normalne i logiczne?
    Nie, nielogiczne. Zarząd ma dbać o interes spółki. Działania na szkodę spółki są karalne, jak pisałem (nawet, jak są w interesie któregoś z akcjonariuszy a nawet wszystkich).


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ustroje mi się nie pomyliły.
    To w naszym (Polaków) interesie i w interesie państwa polskiego jest aby był powszechnie dostępny płyn do odkażania.
    A nie jest w naszym interesie, żeby było w sklepach mydło, mleko, chleb i mąka, w aptekach lekarstwa itd.? I naprawdę uważasz, że od tego jest państwo? A jak Ty uważasz, że prezerwatywy są zbędne, to państwo ma zadbać o to, żeby ich w sklepach i aptekach nie było?

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    1. Co w tym jest nielogiczne?
    Zarząd spółki PKN Orlen został wybrany przez Skarb Państwa i reprezentuje interesy wszystkich akcjonariuszy ze szczególnym uwzględnieniem głównego akcjonariusza.
    To chyba jest normalne i logiczne?
    Przecież dba o interesy akcjonariuszy ?
    Czego nie rozumiesz?
    Działanie na szkodę Spółki? Art. 296 KK ??
    Rozdział XXXVI. Przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu i interesom majątkowym w obrocie cywilnoprawnym
    Art. 296. Wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym
    To podlega pod ten art. 296 KK ?
    "Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach PKN Orlen" - powiedział PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
    Prezes Obajtek wyrządza szkodę w obrocie gospodarczym ??


    2. Co jest w naszym interesie...
    Nie ważne jest co ja uważam tak samo jak nie ważne jest to co Ty uważasz na temat:
    mydła, mleka, chleba, mąki, prezerwatyw...
    Wymyślaj różne głupie przykłady.
    Na szczęście państwem rządzą tacy co nie słuchają twoich wywodów i kierują się interesem społeczeństwa a nie twoim interesem i twoim rozumowaniem.
    Pozdrawiam
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie Koronawirus. Szukamy płynu Orlenu na stacjach. "Rozszedł się w 11 minut od dostawy"

    Kaizen

    Koronawirus.
    Szukamy płynu Orlenu na stacjach. "Rozszedł się w 11 minut od dostawy"

    Paweł Rutkiewicz, Jakub Chełmiński 16 marca 2020 | 13:12
    https://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...ach-orlen.html

    Czyli (wg informacji podanej przez GW) nie można kupić a Ty pisałeś że można kupić.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. Co w tym jest nielogiczne?
    Że mówi jedno, robi drugie? Wiesz, ile staniała ropa naftowa? A ile benzyna? Nie jest prawdą, że obniża maksymalnie. Zresztą, obniżka cen nie jest działaniem samym w sobie na szkodę spółki - zależy jak to wpłynie na wynik finansowy. Nie sztuka podnieść ceny i zmniejszyć tym zysk.

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że mówi jedno, robi drugie? Wiesz, ile staniała ropa naftowa? A ile benzyna?
    Nie jest prawdą, że obniża maksymalnie.
    Zresztą, obniżka cen nie jest działaniem samym w sobie na szkodę spółki - zależy jak to wpłynie na wynik finansowy. Nie sztuka podnieść ceny i zmniejszyć tym zysk.
    "Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach PKN Orlen" - powiedział PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
    Stwierdzasz, że prezes Obajtek kłamie ??

    PKN Orlen obniża ceny paliw i jednocześnie maleje sprzedaż paliw.
    Ewidentna szkoda i strata.
    Działanie podjęte na życzenie Skarbu Państwa. Dla poprawienia wizerunku i dla uspokojenia nastrojów.
    I dobrze.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 16-03-2020 o 17:07 Powód: uzupełnienie treści
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Obniża ceny paliw i jednocześnie maleje sprzedaż paliw. Ewidentna szkoda i strata.
    No, to gratulacje jak udowodnisz związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy obniżeniem cen a spadkiem sprzedaży.
    Prawa rynku udowodnią raczej odwrotny związek - bez obniżenia ceny spadek byłby większy.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Niczego nie mam zamiaru udowadniać a zwłaszcza takich powiązań:
    "związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy obniżeniem cen a spadkiem sprzedaży"

    PKN Orlen obniżył cenę a popyt zmalał bo ludzie nie jadą do galerii handlowych, z dziećmi do szkół itp.
    Dwa niepowiązane ze sobą działania.
    Pisałem wcześniej dlaczego to Orlen zrobił: wizerunek i uspokojenie nastrojów.
    Tego też nie rozumiesz? Rusz głową a nie klawiaturą.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Niczego nie mam zamiaru udowadniać a zwłaszcza takich powiązań:
    "związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy obniżeniem cen a spadkiem sprzedaży"

    PKN Orlen obniżył cenę a popyt zmalał bo ludzie nie jadą do galerii handlowych, z dziećmi do szkół itp.
    Dwa niepowiązane ze sobą działania.
    To gdzie tu się dopatrujesz DZIAŁANIA na niekorzyść spółki?

  9. #209

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ha, ha - Zięba uleczy wszystko
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To gdzie tu się dopatrujesz DZIAŁANIA na niekorzyść spółki?
    To Ty się dopatrujesz wszędzie "działania na szkodę" i wskazujesz / straszysz art. 296 KK.
    Powielasz ten art. 296 KK pod dłuższego czasu.
    Ja nie pisałem że PKN Orlen działa na niekorzyść spółki.
    Napisałem: "Ewidentna szkoda i strata" wg "twojego" rozumowania podpada pod art. 296 KK
    Ja się z twoim rozumowaniem nie zgadzam.
    Dlaczego Orlen obniżył cenę paliw?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To Ty się dopatrujesz wszędzie "działania na szkodę" i wskazujesz / straszysz art. 296 KK.
    Sam się doszukujesz. To Ty twierdzisz, że zarabianie jest godne piętnowania i że firmy nie powinny tak działać.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wielu "Polaków" zarabia na tym nieszczęściu.
    Ten cudzysłów miał chyba obrazić każdego, kto nie leczy za darmo, nie rozdaje płynu dezynfekcyjnego, mydła, środków przeciwgorączkowych itd. za darmo...

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dlaczego Orlen obniżył cenę paliw?
    Bo go sytuacja rynkowa do tego zmusiła. Żeby zminimalizować straty spowodowane drastycznie spadającym popytem.
    W działalności Orlenu nie widzę w tym momencie ani charytatywności, ani działania na szkodę firmy. Zarabia ile tylko może.

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sam się doszukujesz. To Ty twierdzisz, że zarabianie jest godne piętnowania i że firmy nie powinny tak działać.

    Ten cudzysłów miał chyba obrazić każdego, kto nie leczy za darmo, nie rozdaje płynu dezynfekcyjnego, mydła, środków przeciwgorączkowych itd. za darmo...

    Bo go sytuacja rynkowa do tego zmusiła. Żeby zminimalizować straty spowodowane drastycznie spadającym popytem.
    W działalności Orlenu nie widzę w tym momencie ani charytatywności, ani działania na szkodę firmy. Zarabia ile tylko może.
    1. Manipulujesz moimi wpisami i kłamiesz.
    Dobrze wiesz w jakiej sytuacji znajduje się Polska i Polacy się znaleźli.
    Nigdzie nie napisałem "zarabianie jest godne piętnowania i że firmy nie powinny tak działać. "
    Dobrze wiesz, że chodzi o tych którzy korzystają z sytuacji i spekulacyjnie podnoszą ceny korzystając okazji.i z wykupienia zapasów potrzebnych środków.

    2. Kolejny raz kłamiesz.
    Nie napisałem, że ktoś ma leczyć czy pracować za darmo czy też ma coś rozdawać za darmo.
    Kłamiesz.

    3. Cudzysłów dotyczy tych którzy żerują na ludzkim nieszczęściu.
    Czytając twoje wpisy, jest to Twój sposób myślenia - należy zarabiać z maksymalizacją zysku niezależnie od sytuacji.
    Popierasz "spekulantów" Wiem, takie określenie z czasów poprzedniej epoki.
    Czytałeś wpis na ten temat podany przez Chef Paul ?
    Dużym problemem są spekulacyjne ceny środków ochrony osobistej, które wzrosły o 500 procent i więcej. Lekarze apelują do władz o interwencję
    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/brak...owarem/dbxm0dh

    4. Może nie mieści się to w twojej biznesowej głowie ale są firmy które w tej specjalnej sytuacji przekazują nieodpłatnie swoje środki ochrony osobistej,
    A Ty tylko "maksymalizacja zysku" bo inaczej to jest art. 296 KK.
    Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, na którego oddział zakaźny trafił pacjent "zero" oraz inni z podejrzeniem koronawirusa, informuje, że w tej chwili
    szpital radzi sobie dzięki "kilku tysiącom sztuk masek chirurgicznych, rękawic i środków do dezynfekcji" otrzymanych od firm prywatnych.
    5.. Orlen obniża żeby zminimalizować straty przy niższej sprzedaż. Hmmm, może tak a może nie.
    Czy dzięki obniżce ceny o 0,05 zł zmniejszy straty?
    Bo dzięki tej obniżce zwiększy się sprzedaż?
    Pewnie to już przeliczyłeś i możesz się podzielić wynikami analizy..
    Ludzie kupują paliwa w ilościach im potrzebnych niezależnie od tego czy Pb jest po 4,85 zł czy po 4,80 zł (cena za jeden litr).
    Nie kupują na zapas. To czasy minione.

    Pomyliły się Tobie czasy i gospodarki.
    I nie tylko to.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    2. Kolejny raz kłamiesz.
    Nie napisałem, że ktoś ma leczyć czy pracować za darmo czy też ma coś rozdawać za darmo.
    Kłamiesz.
    To może wyjaśnij czemu Polaka, który chciałby pieniądze za usługę leczniczą dałeś w cudzysłowie? Dla mnie to normalne, że za każdą pracę należy się godziwa zapłata. Im cenniejsza praca - tym godziwsza (i tu akurat pkorol słusznie wycenił IMO swoją usługę, której tak przyklasnąłeś - bo tyle jest warta, albo i mniej)



    Wyjaśnij innym, bo mi się znudziła dyskusja na takim poziomie.
    PLONK (w plonkownicy spotkasz pkorola, który tam siedzi od dawna), bez odbioru.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Polak.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	441896  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-03-2020 o 23:26

  15. #215
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cit:
    cyrku ciąg dalszy, nieustający:
    Dane oficjalne potwierdzają, że we Włoszech

    NIKT nie umarł z powodu koronawirusa

    ale koronawirus dołączył do wcześniejszych, bardzo poważnych chorób, co RAZEM spowodowało smierć... średnia wieku 80.3 lat...

    DANE NA DZIEŃ 13 MARCA 2020
    https://www.epicentro.iss.it/coronav...9_13_marzo.pdf


    Co za niesamowity «zbieg okoliczności»!

    «Amerykańska Jednostka Badań Medycznych Marynarki Wojennej (NAMRU-3) jest Diabłem Kontrolującym i Podkopującym Zdrowie Egipcjan...»

    Ci, którzy zaordynowali Włochom – nieco silniejszego od zwyczajnej grypy – koronawirusa, znakomicie wiedzieli co robią.
    Ci ludzie świetnie orientują się w tym, że zniszczony system włoskiego szpitalnictwa nie jest w stanie wytrzymać naporu nawet całkowicie regularnej grypy (mediolańskie szpitale miały poważne problemy z powodu grypy 2018/2019), a cóż dopiero grypy nieco wzmocnionej.
    Swe kalkulacje ludzie ci opracowali bardzo precyzyjnie, przewidując, że wywołanie paniki w tego rodzaju kontekście, oczywiście z wydatną pomocą mass mediów, nie będzie rzeczą szczególnie trudną.
    Przyglądnijmy się przez chwilę informacjom zamieszczonym poniżej.
    dalej:
    http://ram.neon24.pl/post/153756,nam...g-okolicznosci


    wit. C:r
    Chinese doctors study vitamin C for treating coronavirus infections
    https://www.naturalnews.com/2020-03-...ronavirus.html

  16. #216
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Wirus szaleje albo czegoś się opiłem wczoraj kupiłem chińskie akcje.

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To może wyjaśnij czemu Polaka, który chciałby pieniądze za usługę leczniczą dałeś w cudzysłowie? Dla mnie to normalne, że za każdą pracę należy się godziwa zapłata. Im cenniejsza praca - tym godziwsza (i tu akurat pkorol słusznie wycenił IMO swoją usługę, której tak przyklasnąłeś - bo tyle jest warta, albo i mniej)



    Wyjaśnij innym, bo mi się znudziła dyskusja na takim poziomie.
    PLONK (w plonkownicy spotkasz pkorola, który tam siedzi od dawna), bez odbioru.
    To Ty wymyśliłeś sobie że należy zarabiać na wszystkim na czym się da niezależnie od sytuacji i od nakładu pracy, ryzyka itp.
    Nawet straszysz art. 296 KK za działania na szkodę... itd.

    Jak pisałem o tych co spekulacyjnie zarabiają na nieszczęściu ludzkim jaki jest epidemia czy pandemia.
    O tych którzy wykupują zapasy lekarstw, środków ochrony osobistej a następnie sprzedają je po wielokrotnie wyższych cenach na portalach internetowych typu O.. czy Alle

    Nie rozumiem jak mogłeś nie zrozumieć prostych dwóch wpisów.
    Przeczytaj jeszcze raz, może tym razem zrozumiesz.

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Posiadam "Zappera" który jak twierdzi wynalazca zabija wirusy prądem. Gdyby ktoś z okolic Krakowa był na listach sanepidu czyli chory albo na kwarantannie, to mogę podjechać i udostępnić Zappera, seans trwa 80 minut.
    Dla wyjątkowo złośliwych chciałbym pokreślić, że zrobię to nieodpłatnie bo tylko zwyrodnialec będzie zarabia na tragedii ludzkiej.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zgadzam się z Tobą.
    Wielu "Polaków" zarabia na tym nieszczęściu.
    Czego nie potrafiłeś zrozumieć?
    I wałkujesz temat temat przez paręnaście postów??

    Ludzie sobie bezinteresownie pomagają a Ty widzisz tylko możliwość zarobienia KASY na ludzkiej tragedii ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    wit. C:r
    Chinese doctors study vitamin C for treating coronavirus infections
    https://www.naturalnews.com/2020-03-...ronavirus.html
    Na początku trochę mnie frustrowały twoje głupawe poglądy i wiara w różne bzdury o rzekomym działaniu uzdrawiającym. A potem sobie pomyślałem, że zaraz , chwila, on co najwyżej szkodzi sobie ew swoim dzieciom. Więc w sumie nic mi do tego. Baw się dalej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #219
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Ne rozumiem, co ma Harry wspólnego z covid19. To był sygnał na wybuch epidemii czy po prostu zbieg okoliczności??

    9 stycznia 2020 roku książę i księżna Sussex wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że odchodzą z dworu królewskiego.

    Za Harry stoi kasa w złocie a kto cierpi z powodu pandemii? A no dolar oparty na ropie Czyżby szykuje się zmiana światowego porządku?

  20. #220
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Na początku trochę mnie frustrowały twoje głupawe poglądy i wiara w różne bzdury o rzekomym działaniu uzdrawiającym. A potem sobie pomyślałem, że zaraz , chwila, on co najwyżej szkodzi sobie ew swoim dzieciom. Więc w sumie nic mi do tego. Baw się dalej.
    Nie zwróciłeś uwagę na to, że to Chińczycy napisali a oni w odróżnieniu od polskiej służby zdrowia już pokonali kovid19
    p.s: mam kilo witaminy C więc jeszcze długo pociągnę

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony