dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Rekompensaty za podwyżki cen pradu w 2020 r

    Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?
    https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/rekompensaty-za-podwyzki-cen-pradu-w-2020-r-wysokosc-kwot-wyplat-zwrotow/z4lzkhz?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_bu sinessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_ automatic&srcc=ucs&utm_v=2

    Jestem ciekaw jak rozliczą wszystkich tych co korzystając z instalacji FV mają rachunki na poziomie poniżej 200 zł/rok?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #2

    Domyślnie

    Wystarczy przeczytać pierwsze kilka zdań aby się domyśleć:
    "Przewidziano cztery stawki ryczałtu: 34,08; 82,80; 190,86 i 306,75 zł. Ta ostatnia będzie dotyczyć gospodarstw, które wykorzystały w ciągu roku więcej niż 2800 kWh"
    Czyli niezależnie ile prądu zużyjesz nawet jak masz ogrzewanie na prąd i zjadasz 10000kWh dostaniesz 306 PLN. A wcześniejsze stawki są dla osób które z prądu korzystają okazyjnie jak skończą się świece w domu.

    Poza tym mający PV wg. mnie też powinni dostać zwrot dlaczego? Ponieważ zużywamy więcej niż 2800kWh wg. mojego rachunku średnio rocznie zjadam 3300kWh. Oni zapomnieli o prosumentach później im się przypomni
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-02-2020 o 14:08
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?
    Rynek energetyczny jest uczciwy? Państwo monopolizuje rynek, urzędowo ustala taryfy i łaskawie zwraca część kwoty, co Sasin opisuje jako "w kieszeniach Polaków zostanie 2,4 mld zł"? Ludzki pan.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?
    Zależy kogo spytasz. Czlowieka który awansuje z ochroniarza/kierowcy itp na dyrektora departamentu do spraw zryczałtowanych rekompensat cen prądu, z pensją miesięczną w okolicy 25000 PLN, to On szaty będzie drzeć na sobie i zaklinać że to uczciwe.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    co Sasin opisuje jako "w kieszeniach Polaków zostanie 2,4 mld zł"? Ludzki pan.
    A w tylnej kieszeni zabraknie 3mld. Ale ciemny lud się nie pokapuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Te 3 miliardy państwo dopłaci nie nam, tylko elektrowniom. I to tylko przez 1 rok.
    W następnym roku elektrownie nie dostaną dotacji, więc rozłożą te miliardy na konsumentów, a to oznacza podwyżki minimum dziesięcioprocentowe.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Tzw. zwrot to dla tych którzy napiszą podania o zwrot, no i oczywiście kiedyś w przyszłym roku, pi razy oko około - czerwca jak dobrze pójdzie. Czyli przez półtora roku (albo półtorej roku jak mówią prafdziwi Polacy) udzielamy królestwu nieoprocentowanej pożyczki, której zwrot będzie pomniejszony o inflację. Są jeszcze wątpliwości kto dostanie w @oopę?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Te 3 miliardy państwo dopłaci nie nam, tylko elektrowniom. I to tylko przez 1 rok.
    W następnym roku elektrownie nie dostaną dotacji, więc rozłożą te miliardy na konsumentów, a to oznacza podwyżki minimum dziesięcioprocentowe.
    Dziesięcioprocentową to mamy w tym roku, w przyszłym mówi się glosno o 20-30% w górę.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Mam jeszcze inne wątpliwości :
    Jeśli jako prosument pomimo zużycia powyżej 2800 kWh zapłacę np jak w tym roku ok 130 zł, to rzekome dofinansowanie (306 zł) dostanie kto?
    Ja na rachunek czy np PGE na rachunek odbiorcy ee. Będę miał wtedy nadpłatę? bo wątpię, abym dostał zwrot gotówki której przecież nie wydałem.
    Zapewne wielu w ogóle nie wystąpi do dostawcy ee z jakimkolwiek pismem, jak również wielu będzie "wykluczonych" z racji dochodów i na tym będą polegać oszczędności.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    Bo rządzącym nie chodzi o to żeby dać, chodzi o to żeby było złudzenie że dali.

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Bo rządzącym nie chodzi o to żeby dać, chodzi o to żeby było złudzenie że dali.
    I tak oklamuja niezbyt lotnych od pięciu lat prawie a Ci niezbyt lotni podskakuja do sufitu i klaszcza uszami, że ktoś im coś "daje", "zwraca", "pomaga" itp

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Mito pasuje w piątek wchodzą z PV a doo zapłaty będę miał ok 3000kWh w taniej za ten rok więc ok jeślili 1/3 chcą mi zwrócić. Trzeba będzie w przyszłym sezonie zmniejszyć klime i bardziej w cop1 jechać aby wbić się w 2800kWh
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W przyszłym roku nie ma żadnych wyborów, w tym są w maju - więc może się okazać, że do maja będą jeszcze helikoptery zrzucać kasę - przecież całe rozdawnictwo - nowa transza 500+, emerytuta itp. jest odpalana zawsze miesiąc-dwa przed wyborami. A po wyborach można śmiało powiedzieć, że nas nie stać.

  14. #14
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    W przyszłym roku nie ma żadnych wyborów, w tym są w maju - więc może się okazać, że do maja będą jeszcze helikoptery zrzucać kasę - przecież całe rozdawnictwo - nowa transza 500+, emerytuta itp. jest odpalana zawsze miesiąc-dwa przed wyborami. A po wyborach można śmiało powiedzieć, że nas nie stać.
    Ale jak widać, na troszkę bardziej ograniczonych w rozumowaniu to działa.
    Jak im dobra zmiana obieca, że mleko od krów będzie posiadało kupon do tańszego prądu to niejeden tutaj gotów jest kupić krowy...
    Dla mnie to żenujące i po prostu uderza w Polaków, prawdziwych Polaków...
    Co sądzę o tych ograniczonych gościach? Każdy wie, kto mnie zna np na fb...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak im dobra zmiana obieca, że mleko od krów będzie posiadało kupon do tańszego prądu to niejeden tutaj gotów jest kupić krowy...
    Dla mnie to żenujące i po prostu uderza w Polaków, prawdziwych Polaków.
    Drzyjta się pomiędzy, kto lepszy.
    A tymczasem, po cichu oni wprowadzą
    nowe "udogodnienia".
    Jeśli nie oni, to ci następni.
    Miałem montować fotowoltaikę 15kW,
    ale dałem sobie spokój.
    Jeśli nie cenami prądu, to ,"ułatwią" ci życie inaczej.
    Przed tym już nie ma ratunku.
    Polska stacza się po równi pochyłej.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale jak widać, na troszkę bardziej ograniczonych w rozumowaniu to działa.
    Jak im dobra zmiana obieca, że mleko od krów będzie posiadało kupon do tańszego prądu to niejeden tutaj gotów jest kupić krowy...
    Dla mnie to żenujące i po prostu uderza w Polaków, prawdziwych Polaków...
    Co sądzę o tych ograniczonych gościach? Każdy wie, kto mnie zna np na fb...
    Prawdziwych Polaków? A tęczę sobie powiesiłeś w miejscu avatara .
    Ja jestem anty Pis ale gdzie mogę coś szarpnąć dla siebie to torobie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Te 3 miliardy państwo dopłaci nie nam, tylko elektrowniom.
    Państwo to MY. Te 3mld tak czy siak zapłacimy my. Tylko nie na rachunku za prad. A co z oczu to z serca przecież.

  18. #18

    Exclamation

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Państwo to MY. Te 3mld tak czy siak zapłacimy my. Tylko nie na rachunku za prad. A co z oczu to z serca przecież.
    Kurcze to ile wy zarabiacie?
    Bo wszystko co wprowadza albo zrobia to z waszych podatkow.
    500+ z waszych rekompensata z waszych 13tka z waszych drogi z waszych podwyzki dla gornikow z waszych.
    A po 3tys podatku rocznie placicie z czego jeszcze polowe odliczycie a druga sami zużyjecie bo jak wam przed domem nowy asfalt pociagna i 6 latarni na 100mieszkancow to do konca zycia tego swoimi podatkami nie spłacicie.

    A Ci co faktycznie te podatki odprowadzaja to nawet tu nie zagladaja bo maja tyle siana ze w d..te dywagacje maja czy im ktos 300zl za prad wróci czy nie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    ja mam nieco inne pytanko.
    Czy jeśli jedno z małżonków zarabia 3kPLN/mies., a drugie 3MPLN/mies., to rekompensata zależy od tego czyj akurat pesel jest w systemie Enei ?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    ja mam nieco inne pytanko.
    Czy jeśli jedno z małżonków zarabia 3kPLN/mies., a drugie 3MPLN/mies., to rekompensata zależy od tego czyj akurat pesel jest w systemie Enei ?
    No niby tak dochody tego na kogo jest zarejestrowany licznik.
    Ale i tak cos innego wymysla niewierze w te progi od zuzycia.
    Bo jak ktos jedzie np.na g13 czy innej i ma z 3000kwh to podwyzka jaka zaszla moze byc mniejsza kwota niz chca dac.
    Wiec od czegos to jeszcze bedxie zależało
    Ostatnio edytowane przez codix ; 06-02-2020 o 19:55
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony