dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 13
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 260
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Węgiel sam się wyeliminuje - górnicy znów naciskają na podwyżki, co przełoży sie na cenę węgla. Już teraz w ciepłe zimy grzanie węglem jest droższe od grzania gazem, bo węgiel się nieefektywnie spala.

  2. #62

    Domyślnie

    a ja się pytam kto im takie próbki z kominka da ?

    bez nakazu sądowego \ prokuratora nie wpuściłbym do domu żadnego darmozjada

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.896

    Domyślnie

    Czym jest dym i dlaczego jest niebezpieczny?
    Reasumując:

    1. Dym to mieszanina powietrza z cząstkami stałymi, ciekłymi powstałymi w wyniku spalania materiału palnego.
    2. Powstaje zarówno podczas pożaru ale i podczas kontrolowanego spalania np. w piecu czy kominku.
    3. Ilość wydzielanego dymu uzależniona jest od rodzaju spalanego materiału ale i od temperatury spalania dlatego ważnym jest czym palimy (w piecu, w kominku) ale i jakiej temperatury używamy.
    4. Im wyższa temperatura (w piecu, w kominku lub pożaru) tym pełniejsze spalanie materiału palnego a co za tym idzie mniej niebezpiecznych cząstek stałych w dymie.
    5. Im więcej sztucznych dodatków w materiale palnym tym ilość i toksyczność dymu większa. NIE PALMY W PIECU ŚMIECIAMI czy materiałami drewnopodobnymi (płyty wiórowe, sklejki, meble itp.)!!!
    6. Dym jest bardziej niebezpieczny niż ogień – powoduje obniżenie zawartości tlenu w powietrzu, jest drażniący, duszący, toksyczny, obniża widoczność uniemożliwiając ucieczkę.
    7. Należy do minimum ograniczyć ilość wdychanego przez nas dymu: w przypadku pożaru może być konieczne ewakuowanie się „na kolanach”, „na czworakach” oraz użycie np. wilgotnej chusteczki a w przypadku dymu z pieca, z kominka należy zadbać o szczelność i czystość/drożność kominów – przewodów odprowadzających spaliny.
    8. Kolor dymu lecącego z komina mówi czym i jak palimy w piecu!
    9. Duże ilości toksycznego dymu uchodzącego z naszych kominów to bardzo duże zagrożenie dla nas samych i środowiska! Zagrożenie smogowe występuje w coraz większej ilości miast Polski!
    http://www.strazgorzow.pl/czym-jest-...niebezpieczny/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z powyższego cytatu d7d " Im wyższa temperatura (w piecu, w kominku lub pożaru) tym pełniejsze spalanie materiału palnego a co za tym idzie mniej niebezpiecznych cząstek stałych w dymie."


    Przy wysokich temperaturach zimą, na piecu masz albo niską temperaturę (wolne spalanie, przy ograniczonym dostępie tlenu - dymówa) lub błyskawiczne spalanie małej ilości paliwa (i w kółko dokładanie do pieca), bo jest przewymiarowany w stosunku do potrzeb cieplnych.

    Dlatego dawniej, gdy temperatury były zimą naprawdę niskie, paradoksalnie dymu bywało mniej.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Węgiel sam się wyeliminuje - górnicy znów naciskają na podwyżki, co przełoży sie na cenę węgla. Już teraz w ciepłe zimy grzanie węglem jest droższe od grzania gazem, bo węgiel się nieefektywnie spala.
    Polski węgiel nie nadaje sie do spalania w kotłach w domach. Nie polecam. Nie kupuje sie takiego węgla. Węgiel można efektywnie spalać. Sam sie nie spała. Jak uwolnią ceny gazu w 2024 to ludzie wrócą do węgla. Szczególnie Ci w tych dziurawych domach.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja na razie dwa razy mi w ciągu 5 lat cenę gazu obniżono.
    A jak wzrośnie poza akceptowalny poziom to będzie prąd i pC.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Polski węgiel nie nadaje sie do spalania w kotłach w domach. Nie polecam. Nie kupuje sie takiego węgla. Węgiel można efektywnie spalać. Sam sie nie spała. Jak uwolnią ceny gazu w 2024 to ludzie wrócą do węgla. Szczególnie Ci w tych dziurawych domach.
    ja tam mam gaz i mam rachunki mniejsze w przeliczeniu na tony węgla sąsiada
    to raz. dwa - bezobsługowo i czysto
    do kotłowni zaglądam wrzucając brudne majtki do pralki zamiast łopatą ładować do pieca

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.896

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jak uwolnią ceny gazu w 2024 to ludzie wrócą do węgla. Szczególnie Ci w tych dziurawych domach.
    Jak czytam takie teksty to myślę, że niektórzy to mają takie życzenie do Pana Boga (albo Złotej Rybki):
    "ja nic dla siebie nie chcę, tylko żeby sąsiadowi..."
    Nikt nie wie jaki wpływ na ceny gazu będzie miało uwolnienie cen od 1 stycznia 2014 r.
    Poprawka - jeden już wie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #69
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja na razie dwa razy mi w ciągu 5 lat cenę gazu obniżono.
    A jak wzrośnie poza akceptowalny poziom to będzie prąd i pC.
    A ile razy podniesiono?
    Warszawa, grudzień 2017 r.





    Warszawa, 2019




    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017_.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	445636   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	445637  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-06-2020 o 11:55

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    ja tam mam gaz i mam rachunki mniejsze w przeliczeniu na tony węgla sąsiada
    to raz. dwa - bezobsługowo i czysto
    do kotłowni zaglądam wrzucając brudne majtki do pralki zamiast łopatą ładować do pieca
    Dwa takie same domy macie?
    Temperatury w środku tez?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja na razie dwa razy mi w ciągu 5 lat cenę gazu obniżono.
    A jak wzrośnie poza akceptowalny poziom to będzie prąd i pC.
    Obecnie mamy specyficzne warunki. Braki zim w całej Europie wiesz ze tak zawsze będzie? magazyny gazu pełne. Gazu na świecie potrzeba coraz więcej. Prawa ekonomii. Infrastruktura. Dokładasz sie do tego? Nic niema za darmo. Gazowniki obecnie ledwo teraz wychodzą na swoje. Obecnie ceny trzyma regulator. Od 2024 roku juz nie. No tak PC tanie jak barszcz i każdego stać.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jak czytam takie teksty to myślę, że niektórzy to mają takie życzenie do Pana Boga (albo Złotej Rybki):
    "ja nic dla siebie nie chcę, tylko żeby sąsiadowi..."
    Nikt nie wie jaki wpływ na ceny gazu będzie miało uwolnienie cen od 1 stycznia 2014 r.
    Poprawka - jeden już wie.
    Myślenie które zawsze powala. Klękajcie narody.
    Mi ta powiewa czym se grzejesz. Nie moje. Pożyjemy zobaczymy. Masz jakieś merytoryczne argumenty?
    Wiesz co to brak regulacji cen przez regulatora u nas URE?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #73

    Domyślnie

    stety czy niestety o zimach -30 możemy powoli zapominać

    klimat zmienił się na naszych oczach i najlepszym tego dowodem są owady które gościły tylko w tropikalnych warunkach a pojawiają się u nas więc akurat tutaj mamy in plus gaz

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.896

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Myślenie które zawsze powala. Klękajcie narody.
    Mi ta powiewa czym se grzejesz. Nie moje. Pożyjemy zobaczymy.
    Klękaj, kto zabrania.
    I bardzo dobrze.
    Lepiej jest spalać czysty rosyjski gaz ziemny niż spalać polskie piękne lasy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    No cóż dziś grzeje gazem a za rok będę grzał prądem co to zmieni budynek i tak potrzebuje określonej porcji energii.
    Niedługo będzie tak że za wywoź odpadów będę płacił więcej niż za ogrzewanie budynku.
    W Tarnowie chcą wprowadzić opłatę za odpady od zużytej wody - dobrze że mam własną studnie.
    Najwyżej jak kulibob będę łapał deszczówkę.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    No cóż dziś grzeje gazem a za rok będę grzał prądem co to zmieni budynek i tak potrzebuje określonej porcji energii.
    Niedługo będzie tak że za wywoź odpadów będę płacił więcej niż za ogrzewanie budynku.
    W Tarnowie chcą wprowadzić opłatę za odpady od zużytej wody - dobrze że mam własną studnie.
    Najwyżej jak kulibob będę łapał deszczówkę.
    U mnie w tym roku śmieci przewyższą koszt ogrzewania bo zapłacę 1296 rocznie (27zł od osoby miesięcznie x 4)
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    U mnie dzisiaj takie PM przed rekuperatorem i przed filtrami.
    Załącznik 441104
    Co to za czujnik?

    Umnie na wiosce założyli czujnik PM 10 i 2,5 normy nie przekroczone lub lekko przekroczone a smród jak ... i miejscami mgła.
    Jakieś bzdury chyba. Normy są przekroczone jak dalej niż na 20m nie widać?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Węgiel sam się wyeliminuje - górnicy znów naciskają na podwyżki, co przełoży sie na cenę węgla. Już teraz w ciepłe zimy grzanie węglem jest droższe od grzania gazem, bo węgiel się nieefektywnie spala.
    Sam zauważyłem znaczący spadek sprawności jak 50% grzania przejęła klima.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    No cóż dziś grzeje gazem a za rok będę grzał prądem co to zmieni budynek i tak potrzebuje określonej porcji energii.
    Niedługo będzie tak że za wywoź odpadów będę płacił więcej niż za ogrzewanie budynku.
    W Tarnowie chcą wprowadzić opłatę za odpady od zużytej wody - dobrze że mam własną studnie.
    Najwyżej jak kulibob będę łapał deszczówkę.
    Ja nie łapię deszczówki. Tylko wodę z klimy. a studnię mam do podlewania ogrodu. Deszczówkę chcę łapać aby kible na lewo spłukiwać.
    No ale już teraz pewnie podpada 4,5-5m3 miesięcznie na trzy osoby.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Co to za czujnik?

    Umnie na wiosce założyli czujnik PM 10 i 2,5 normy nie przekroczone lub lekko przekroczone a smród jak ... i miejscami mgła.
    Jakieś bzdury chyba. Normy są przekroczone jak dalej niż na 20m nie widać?
    To tzw inicjatywa "Koduj dla Polski" Fajna sprawa, i dość dokładna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 4 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony