dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe gdy jest wylewka

    Cześć,

    Ktoś się zna i może powiedzieć czy to ma w ogóle sens i będzie spełniało swoje zadanie ?
    Mianowicie kupuje szeregówkę. Dom już prawie stoi i niestety nie ma ogrzewania podłogowego. Wiem, że jest opcja zrobienia frezowania w wylewce i położenia podłogówki. Pytanie czy tak zrobiona podłogówka spełni swoje zadanie ?
    Na podłodze planuje położyć panele winylowe i pytanie czy w ogóle przy takiej podłogówce mogą one być ?
    Pytanie czy jeśli nie zdecyduje się na ogrzewanie podłogowe to podłoga nie będzie lodowata zwłaszcza w zimie ? Mam dwójkę małych dzieci z których jedno będzie dopiero raczkować na nowym domu.

    Wg projektu jest tak:
    Beton Posadzkowy 70-100 mm
    Styropian EPS 100 gr 50 mm
    Betonowa podbudowa pod posadzkę 120 mm
    Zasypka piaskowa zagęszczona warstwami

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przy 5cm styropianu (pewnie jak to u dewelopera, najtańszego) lepiej zrezygnuj z podłogówki.
    Nawet jakbyś to wszystko wywalił i dał PIR i anhydryt - dalej będzie słabo.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebo85 Zobacz post
    Cześć,


    Styropian EPS 100 gr 50 mm
    Betonowa podbudowa pod posadzkę 120 mm
    Zasypka piaskowa zagęszczona warstwami
    Nie wiem jak ten budynek spełnia normy ale 5 cm na podłoge to smiesznie mało. Połowę ciepła z podłogówki ci ucieknie w ziemie.

  4. #4

    Domyślnie

    i teraz mam zagwozdkę. Na drugim rzucie są takie wymiary. Te podobno są prawidłowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	441456

  5. #5

    Domyślnie

    i teraz mam zagwozdkę. Na drugim rzucie są takie wymiary. Te podobno są prawidłowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	441456

    Zmienia to coś ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.369

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie jest to 10 cm a wykonanie warstw jest zgodne z podanymi na rzucie to dla podłogówki pojawia się zielone światło.
    Aby sprawdzić stan wystarczy nabyć frez diamentowy do betonu taki przydatny dla elektryków do otworów pod puszki głębokie.
    Nawiercić w narożniku otwór 60mm aby dostać się do styropianu a następnie wbijając drut sprawdzić jego głębokość czyli grubość warstwy.
    Jeśli uniesiesz koszty frezowania oraz instalacji to staniesz się posiadaczem podłogówki.
    Jednak rodzaj grzejnika to nie wszystko gdyż pozostają nadal jeszcze parametry kotła w który wyposażony jest dom.
    W przypadku podłogówki czyli ogrzewania niskotemperaturowego to bardzo ważne.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Kocioł to coś takiego:
    https://www.immergas.pl/produkty,119...x-omnia?dest=1

    Da radę ?
    Pytanie czy to w ogóle gra warta świeczki ? Frezowanie plus podłogówka to około 8 tysięcy. W czym będziemy czuć różnicę ? Warto ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.369

    Domyślnie

    Kocioł ma moc pomiędzy 4,3 a 21kW więc jeśli dom ma powierzchnię powyżej 100 -120m2 to z pracą nie powinno być problemów.
    Pytasz czy to gra warta świeczki?
    Na to pytanie powinieneś sobie odpowiedzieć sam.
    Raczej nie licz na zwrot kwoty 8 tyś wydanej na instalację i jej zmianę.
    Podłogówka spełni zadanie jako instalacja grzewcza w takim samym zakresie jak i grzejniki.
    Są oczywiście różnice w postaci równomierności rozkładu temperatury w pomieszczeniach a także jej stabilizację.
    Do podłogówki ze względu na jej charakter i związany z nim czas nagrzewania radzę zainwestować w regulację pogodową zależną od temperatury zewnętrznej
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony