dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 893
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 17847
  1. #2421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Odszukaj sobie, jak to Szwedzi pod wodzą szarlatana Tegnell-a byli od głupców wyzwani za swój nonszalancki stosunek do zarazy.
    Po pierwsze - nie bądź leniem - chcesz udowodnić swoje słowa o nienawiści względem Szwecji, to sam odszukaj i zacytuj.
    Po drugie - to, że kogoś nazwę głupcem, nie odnacza, że go nienawidzę.
    Raczej współczuję, lekceważę...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2422
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Włacz sobie National Geographic, albo Planet TV, odpoczniesz od koronawirusa, a i czegoś się nauczysz
    Darmowa naziemna nie nadaje tego. tylko TV trwam
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #2423

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po drugie - to, że kogoś nazwę głupcem, nie odnacza, że go nienawidzę. Raczej współczuję, lekceważę...
    Zwracam mi uwagę, że nadinterpretuję z Ty co robisz ?
    Gdzie napisałem że TY nienawidzisz Szwedów ?

    Poza tym co mnie interesuje, co Ty sobie uważasz nazywając kogoś głupcem.

  4. #2424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Ile tu chociażby podło inwektyw pod adresem tych co w maskach nie chadzają ?
    Szwedzi mnie tyle co Tasmania czy Kongo.

    A inwektywy padają z tego powodu że twoja wolność zagraża mojemu życiu dlatego bioterroryzm powinien być karany śmiercią a majątek teroryssty konfiskowany na rzecz porządnych obywateli. No ale to moje zdanie.

    No ale taak bardziej zdrowo rozsądkowo sami kręcicie bata na swój portfel, można mieć w d innych ale własną kasę?

    Ale fajno se pośpiewać
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #2425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Nikt ludowi nie wytłumaczył co to jest wolność. Że wolność moja kończy sie tam, gdzie zaczyna się wolność twoja. To są baardzo skomplikowane zależności, łatwiej jest ćwiczyć kolana i właściwy układ rąk...

  6. #2426
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Nikt ludowi nie wytłumaczył co to jest wolność. Że wolność moja kończy sie tam, gdzie zaczyna się wolność twoja. To są baardzo skomplikowane zależności, łatwiej jest ćwiczyć kolana i właściwy układ rąk...
    Ale to działa też w drugą stronę. Wolność Twoja kończy się tam, gdzie zaczyna moja.

    Dlaczego Twoja wolność ma nadpisywać moją?

  7. #2427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Zwracam mi uwagę, że nadinterpretuję z Ty co robisz ?
    Gdzie napisałem że TY nienawidzisz Szwedów ?
    Zapytałem więc kto ? (Post #2511)
    Jakoś nie potrafisz sięgnąć po cytaty, które tę nienawiść dokumentują.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-09-2020 o 11:21

  8. #2428

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zapytałem więc kto ? (Post #2511)
    Jakoś nie potrafisz sięgnąć po cytaty, które tę nienawiść dokumentują.
    W tym proście paplasz coś o potopie.
    Dobra - ciach bajera, szkoda mojego czasu na tą jałową wymianę zdań.

  9. #2429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, o potopie - żeby na absurdalnym przykładzie pokazać absurdalność tezy której jesteś autorem.
    Natomiast pada tam też pytanie "kto" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2430

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ale to działa też w drugą stronę. Wolność Twoja kończy się tam, gdzie zaczyna moja.

    Dlaczego Twoja wolność ma nadpisywać moją?
    No to chyba oczywiste...moje jest bardziej mojsze....jakoś tak to chyba było prawda??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #2431

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    No to chyba oczywiste...moje jest bardziej mojsze....jakoś tak to chyba było prawda??

  12. #2432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ale to działa też w drugą stronę. Wolność Twoja kończy się tam, gdzie zaczyna moja.

    Dlaczego Twoja wolność ma nadpisywać moją?
    Kto mówi o nadpisywaniu? To działa jak definicja granicy w Kodeksie Cywilnym: granice służą pożytkowi obydwu stron. Wolność twoja kończy się na styku z moją wolnością. Nadpisywanie jest krzywdą drugiej strony. A krzywdzie należy się przeciwstawiać jak chamstwu: siłom i godnościom osobistom
    Cytat z : Ucz się Jasiu.
    https://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY&t=325s

  13. #2433
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Kto mówi o nadpisywaniu? To działa jak definicja granicy w Kodeksie Cywilnym: granice służą pożytkowi obydwu stron. Wolność twoja kończy się na styku z moją wolnością. Nadpisywanie jest krzywdą drugiej strony. A krzywdzie należy się przeciwstawiać jak chamstwu: siłom i godnościom osobistom
    Cytat z : Ucz się Jasiu.
    https://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY&t=325s
    Jeżeli Twoja "wolność" (obostrzenia, bo się boisz) realnie wpływa na moje życie (chociażby zamknięciem przedszkola, do którego chodzi moja córka i za które ja płacę co miesiąc czesne; czy zmuszaniem mnie pod groźbą kary i wyzwisk do noszenia maseczki), to kto, jak i gdzie ma wyznaczyć granice?
    Na razie "wolność" tych, co się obawiają nadpisuje wolność tych, co chcą normalnie żyć, tak jak wcześniej.
    Ja Ci nic nie narzucam. Ja Ci nic nie bronie. Bojacy się pandemii mnie i narzucają i bronią pewnych rzeczy.
    Więc powtórzę pytanie - dlaczego Twoja wolność ma nadpisywać moją?
    Sam cytujesz, że właśnie temu, czego Ty chcesz, trzeba się przeciwstawiać...

    A odnośnie niedawnego stwierdzenia tutaj, że nikt nie zabija gospodarki:
    https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/...ie-straci.html

    No ale przecież to zadupie Polski i obcy wam ludzie, więc problemu nie ma?

  14. #2434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ja Ci nic nie narzucam. Ja Ci nic nie bronie.
    Bojacy się pandemii mnie i narzucają i bronią pewnych rzeczy.
    Więc powtórzę pytanie - dlaczego Twoja wolność ma nadpisywać moją?
    Sam cytujesz, że właśnie temu, czego Ty chcesz, trzeba się przeciwstawiać...

    A odnośnie niedawnego stwierdzenia tutaj, że nikt nie zabija gospodarki:
    https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/...ie-straci.html

    No ale przecież to zadupie Polski i obcy wam ludzie, więc problemu nie ma?
    Działa w obie strony.
    Nie bojący się pandemii narzucają tym co "boją się" pandemii swoje zachowania.
    M. in. ci nie bojący się pandemii określają tych co stosują się do zasad i wytycznych że się boją pandemii.
    Także wyśmiewają się z nich bo chodzą w szmatach na twarzy.

    Pandemia to nie jest jedyny powód zwalniania pracowników i zamykania oddziałów lub zakładów pracy.
    "zadupie Polski" nie jest pępkiem Polski.
    Te same problemy też są w pozostałych częściach Polski.
    Więc problem dotyczy wszystkich a nie tylko Was.
    Ci mieszkający na zachodzie Polski są gorsi? Są "obcy" ?

    Może pandemia (jeżeli jest pandemia) nie wygasa bo coraz więcej ludzi nie chce stosować się do wytycznych ? Lepszych lub gorszych ale w jakimś stopniu sensownych?
    Czy Ty nie należysz do grona negujących sens obostrzeń i występowanie pandemii?

    Ostatnio edytowane przez d7d ; 25-09-2020 o 17:47
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #2435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Grisza wiem o co Wam chodzi.

    Chcecie udupić świat tak mocno jak się da a potem wykupic co sie da za grosze
    Cwane z Was besti gorsze odemnie tak po trupach fizycznych i finansowych tych słabych i/lub głupich co ulegną waszej propagandzie.
    Kurde Heinrih Himler to cienias do ruchu anty COVidowego i anty szczepionkowego
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #2436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Mam pytanie do antyCOV a co proponujecie odnośnie COVID jakie obostrzenia.
    I ja się czujecie z tym że prawdopodobnie wasze działania doprowadzą do ograniczonego lub pełnoskalowego lockdownu.
    Im więcej ludzi ma wywalone tym więcej zachorowań.
    Myślicie że co będzie jak zapchają im się szpitale? I to wasze ruchy anty maszeczkowe odprowadzą do tego.
    Jeśli masz w dupie chorobę i innych ok ale nie widzisz że ekonomiczne to ciebie też dotknie? Ciekawe kto wami steruje ktoś dzięki wam nieźle zarobi i zyska władze waszym i naszym kosztem.

    To sie nie rozkręciło a zajętych jest 30% łóżek.
    Czas przejrzeć zapasy mam tylko 100kg mąki a promocji niema,
    I makaronu i płatków tylko kilka kilo.
    Zato cebuli marchwi i zapraw od kija

    Czas dopchać magazyn
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-09-2020 o 19:24
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #2437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Jeżeli Twoja "wolność" (obostrzenia, bo się boisz) realnie wpływa na moje życie (chociażby zamknięciem przedszkola, do którego chodzi moja córka i za które ja płacę co miesiąc czesne; czy zmuszaniem mnie pod groźbą kary i wyzwisk do noszenia maseczki), to kto, jak i gdzie ma wyznaczyć granice?
    Na razie "wolność" tych, co się obawiają nadpisuje wolność tych, co chcą normalnie żyć, tak jak wcześniej.
    Ja Ci nic nie narzucam. Ja Ci nic nie bronie. Bojacy się pandemii mnie i narzucają i bronią pewnych rzeczy.
    Więc powtórzę pytanie - dlaczego Twoja wolność ma nadpisywać moją?
    Sam cytujesz, że właśnie temu, czego Ty chcesz, trzeba się przeciwstawiać...

    A odnośnie niedawnego stwierdzenia tutaj, że nikt nie zabija gospodarki:
    https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/...ie-straci.html

    No ale przecież to zadupie Polski i obcy wam ludzie, więc problemu nie ma?

    Czyli dzisiejsze dane o zakażeniach = 1587 osób nic ci nie dają do myślenia?

    Za trudne słowo myślenie ? W marcu przy nieco ponad 200 zamknięto kraj.
    Że co? Że jaszczury z Wiejskiej kłamią? Wszyscy się zmówili i łżą jak bure suki?

    Niestety gadamy w różnych językach

    W Covid-19 uwierzysz dopiero gdy cię dopadnie?

  18. #2438
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Działa w obie strony.
    Nie bojący się pandemii narzucają tym co "boją się" pandemii swoje zachowania.
    M. in. ci nie bojący się pandemii określają tych co stosują się do zasad i wytycznych że się boją pandemii.
    Także wyśmiewają się z nich bo chodzą w szmatach na twarzy.
    Czy ja się z kogoś śmiałam?
    Natomiast po obu stronach (i to nie tylko na tym forum, ale w ogóle) są osoby nie potrafiące utrzymać emocji na wodzy (bądź po prostu zazwyczaj chamsko się zachowujące), nie tylko po jednej.
    Mówiąc, że mój dyskutant się boi, w żaden sposób do niczego go nie zmuszam, niczego mu nie bronię, niczego mu nie nakazuję pod groźbą kary czy wyzwisk.

    To nie ja narzucam innym swoją wolę, nie ja zmuszam innych do zmiany zachowania czy sposobu życia. Ja chcę żyć normalnie.

    Ale - tak jak odpisałam za pierwszym razem na to piękne hasło “Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja” - ten frazes działa w obie strony.
    I powtórzę to samo pytanie, dalej pozostawione bez odpowiedzi: Dlaczego Twoja wolność ma nadpisywać moją?


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pandemia to nie jest jedyny powód zwalniania pracowników i zamykania oddziałów lub zakładów pracy.
    Nie jest jedynym, ale w dużej mierze się do tego przyczynia. Lockdown i dalsze obostrzenia skutecznie niszczą chociażby branżę lotniczą, która na podkarpaciu stanowi istotny sektor zatrudniający mnóstwo osób. Ci ludzie z rodzinami (tysiące osób), odczuwają skutki gospodarczo-ekonomiczne rzekomej pandemii już od wiosny.
    Zaprzeczanie temu to zaprzeczanie faktom.


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    "zadupie Polski" nie jest pępkiem Polski.
    Te same problemy też są w pozostałych częściach Polski.
    Więc problem dotyczy wszystkich a nie tylko Was.
    Ci mieszkający na zachodzie Polski są gorsi? Są "obcy" ?
    Nigdy nic z tych rzeczy, które próbujesz przedstawić jako moje słowa, nie powiedziałam, ani nie napisałam. Nie masz argumentów, to lepiej przemilcz.
    No i jednak przyznajesz, że problemy ekonomiczne są - a w dużej mierze przyczynia się do nich i nasila je “pandemia”.


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może pandemia (jeżeli jest pandemia) nie wygasa bo coraz więcej ludzi nie chce stosować się do wytycznych ? Lepszych lub gorszych ale w jakimś stopniu sensownych?
    Czy Ty nie należysz do grona negujących sens obostrzeń i występowanie pandemii?
    “Pandemia” może nie wygasać z wielu powodów. Może na przykład dlatego, że to wirus i będzie towarzyszył ludzkości jeszcze długo?



    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Mam pytanie do antyCOV a co proponujecie odnośnie COVID jakie obostrzenia.
    I ja się czujecie z tym że prawdopodobnie wasze działania doprowadzą do ograniczonego lub pełnoskalowego lockdownu.
    Im więcej ludzi ma wywalone tym więcej zachorowań.
    Myślicie że co będzie jak zapchają im się szpitale? I to wasze ruchy anty maszeczkowe odprowadzą do tego.
    Jeśli masz w dupie chorobę i innych ok ale nie widzisz że ekonomiczne to ciebie też dotknie? Ciekawe kto wami steruje ktoś dzięki wam nieźle zarobi i zyska władze waszym i naszym kosztem.

    To sie nie rozkręciło a zajętych jest 30% łóżek.
    Ja chcę żyć normalnie. Chcę mieć pewność, że przedszkole mojej córeczki nie zostanie zamknięte na podstawie bezsensownej decyzji płynącej na fali bezmyślnej paniki. Chcę mieć pewność, że za miesiąc będę mogła pojechać na kilka dni w góry i nikt mi nie zamknie kilka dni przed wyjazdem schronisk i restauracji. Chcę mieć pewność, że za rok, gdy moje dziecko skończy 4 lata, nikt nie będzie mi groził i mnie wyzywał jak nie zmuszę go do zakładania maseczki.
    Chcę mieć pewność, że w przypadku potrzeby udania się z dzieckiem do pediatry, ten pediatra nas przyjmie i moje dziecko faktycznie zbada, bo za to bierze pieniądze.
    Chcę, by media przestały bezsensownie napędzać spiralę strachu cedząc starannie przygotowane fragmenty prawdy. Jeżeli dalej chcą się kurczowo trzymać tego tematu, niech dla odmiany przedstawią fakty rzetelnie, z kompletem informacji.



    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Czyli dzisiejsze dane o zakażeniach = 1587 osób nic ci nie dają do myślenia?
    No i to jest właśnie przykład tych starannie przygotowanych wycinków prawdy - wymierzonych w dalsze podtrzymywanie paniki.
    Jedna liczba, bez żadnego punktu odniesienia, nic nie znaczy tak naprawdę. Nie przekazuje żadnych wartościowych informacji.

    1587 osób - rozumiem, że z potwierdzonym zakażeniem?
    Na ile wykonanych testów? 24 000?
    A idąc dalej - ile z tych 1587 osób w ogóle odczuło, że jest chore?


    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Za trudne słowo myślenie ? W marcu przy nieco ponad 200 zamknięto kraj.
    Że co? Że jaszczury z Wiejskiej kłamią? Wszyscy się zmówili i łżą jak bure suki?

    Niestety gadamy w różnych językach

    W Covid-19 uwierzysz dopiero gdy cię dopadnie?
    I właśnie o to chodzi, że ja widząc “1587” zaczynam myśleć, zadawać pytania, szukać punktu odniesienia. Ty zaczynasz panikować… To dla kogo “myślenie” jest za trudnym słowem?



    Edit: po prostu muszę zapytać:
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czas przejrzeć zapasy mam tylko 100kg mąki a promocji niema,
    I makaronu i płatków tylko kilka kilo.
    Zato cebuli marchwi i zapraw od kija

    Czas dopchać magazyn
    Jeżeli Ty tak na poważnie, to ja mam pytanie (też na poważnie): jak Ty się przed molami spożywczymi zabezpieczasz?
    Ostatnio edytowane przez Nayri ; 25-09-2020 o 22:15

  19. #2439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post











    Ja chcę żyć normalnie. Chcę mieć pewność, że przedszkole mojej córeczki nie zostanie zamknięte na podstawie bezsensownej decyzji płynącej na fali bezmyślnej paniki. Chcę mieć pewność, że za miesiąc będę mogła pojechać na kilka dni w góry i nikt mi nie zamknie kilka dni przed wyjazdem schronisk i restauracji. Chcę mieć pewność, że za rok, gdy moje dziecko skończy 4 lata, nikt nie będzie mi groził i mnie wyzywał jak nie zmuszę go do zakładania maseczki.
    Chcę mieć pewność, że w przypadku potrzeby udania się z dzieckiem do pediatry, ten pediatra nas przyjmie i moje dziecko faktycznie zbada, bo za to bierze pieniądze.
    Chcę, by media przestały bezsensownie napędzać spiralę strachu cedząc starannie przygotowane fragmenty prawdy. Jeżeli dalej chcą się kurczowo trzymać tego tematu, niech dla odmiany przedstawią fakty rzetelnie, z kompletem informacji.








    Jeżeli Ty tak na poważnie, to ja mam pytanie (też na poważnie): jak Ty się przed molami spożywczymi zabezpieczasz?

    Pytałem o tojakie BHP proponujecie a to co zrobisz ze swoim dzieciakiem jak zachoruje to mam gdzieś i to czego chcesz również.
    Ja chce też wiele rzeczy i co z tego? Pytanie było poważne jaka alternatywa do obecnych obostrzeń których defa kto niema

    100kg nie wymaga żadnego zabezpieczenia poza opakowaniem. to zapas na pół roku z hakiem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #2440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    A idąc dalej - ile z tych 1587 osób w ogóle odczuło, że jest chore?
    Ważniejsze pytanie, to ile osób zdążyli zarazić. Im więcej wśród nich kontestatorów dystansu, maseczek tym więcej osób statystycznie zarazili. A to oznaczałoby wzrost R i napędzanie pandemii.
    Że też historia wyznawców Kościoła Jezusa Shincheonji z początku epidemii nie nauczyła sceptyków rozsądku. Potem jak ten pan będą modlili się o przebaczenie za krzywdy, które wyrządzili.


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5e5d0a490fded_p.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	448492  

Strona 122 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony