dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 893
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 17843
  1. #2661

    Domyślnie

    Brak dystansu i bez masek - skandal - a ponoć Ci Niemcy tacy podporządkowani.


  2. #2662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Brak dystansu i bez masek - skandal - a ponoć Ci Niemcy tacy podporządkowani.

    "Studio Polaków - jedyne bez cenzury" ... wiarygodne źródło wiedzy
    unde venis et quo tendis

  3. #2663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Prawdziwy skarb, "jedyne" nieocenzurowane źródło prawdy w necie
    Klasyczny przerost ego...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #2664
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    A dlaczego nikt z Was sie chociażby do tego nie odniósł? Ani słówkiem?

    To akurat warto przeczytać...

  5. #2665

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    A dlaczego nikt z Was sie chociażby do tego nie odniósł? Ani słówkiem?
    To akurat warto przeczytać...
    Pewnie dlatego, że nie pasuje to do ichniej wizji pandemicznego świata, oni wolą rozmawiać o przecinkach i błędach ortograficznych.
    Poza tym w artykule są błędne wnioski, lekarze co się pod tym podpisali nie znają się.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 29-09-2020 o 10:59

  6. #2666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    A dlaczego nikt z Was sie chociażby do tego nie odniósł? Ani słówkiem?

    To akurat warto przeczytać...
    Absolutnie zgadzam się z tym listem. Dlatego ja żyję normalnie, jedyną niedogodnośccią jest zakładana na 1-3h dziennie maseczka.
    Właśnie po to by chronić:
    people with a weak or faulty immune system should be protected by extensive hygiene or social distancing.
    Wchodząc do poradni lekarskiej, firmy w której mam robote, czy sklepu zakładam maskę nie dlatego, że się boję, tylko dlatego, że mogą tam pracować/przebywać osoby starsze, lub z osłabionym systemem immunologocznym. I nie histeryzuję, że 3h z maseczce jest zamahem na moją wolność, czy zdrowie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #2667

    Domyślnie

    Przecież w Belgii jeszcze do niedawna były dużo większe restrykcje niż w Polsce: https://www.euractiv.pl/section/bezp...19-restrykcje/

    Aktualnie (po ich zmniejszeniu) są i tak ostrzejsze niż u nas.

    Także?

  8. #2668

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Absolutnie zgadzam się z tym listem.
    Poważnie? z tym też?

    "‘A cure must not be worse than the problem’ is a thesis that is more relevant than ever in the current situation. We note, however, that the collateral damage now being caused to the population will have a greater impact in the short and long term on all sections of the population than the number of people now being safeguarded from corona."

  9. #2669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Poważnie? z tym też?

    "‘A cure must not be worse than the problem’ is a thesis that is more relevant than ever in the current situation. We note, however, that the collateral damage now being caused to the population will have a greater impact in the short and long term on all sections of the population than the number of people now being safeguarded from corona."
    Niby ta maseczka ma mi zaszkodzić ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2670

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Niby ta maseczka ma mi zaszkodzić ?
    Nie maseczka i nie Tobie, tylko szeroko pojęte obostrzenia szkodą funkcjonowaniu systemowi ochrony zdrowia jako całości.

    ... ale wiem wiem w Polsce ortopedzi i alergolodzy przyjmują.

  11. #2671
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wchodząc do poradni lekarskiej, firmy w której mam robote, czy sklepu zakładam maskę nie dlatego, że się boję, tylko dlatego, że mogą tam pracować/przebywać osoby starsze, lub z osłabionym systemem immunologocznym. I nie histeryzuję, że 3h z maseczce jest zamahem na moją wolność, czy zdrowie.
    Uważasz więc, że chodzi tylko i wyłącznie o noszenie maseczki 1-3 godziny dziennie?

  12. #2672
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Brak dystansu i bez masek - skandal - a ponoć Ci Niemcy tacy podporządkowani.

    Powoływanie się na takie źródła wiele wyjaśnia i już wiem skąd się biorą te "fakty" i "dane".

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Nie maseczka i nie Tobie, tylko szeroko pojęte obostrzenia szkodą funkcjonowaniu systemowi ochrony zdrowia jako całości.

    ... ale wiem wiem w Polsce ortopedzi i alergolodzy przyjmują.
    A nie przyjmują?

  13. #2673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Powoływanie się na takie źródła wiele wyjaśnia i już wiem skąd się biorą te "fakty" i "dane".
    A nie przyjmują?
    Zdaje się że miałeś mnie wrzucić do ignorowanych, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to zrób to proszę.

    PS.
    Tak, ten materiał to video-montaż, został nagramy na ulicach 20 lat temu podczas demonstracji dot. ochrony zwierząt futerkowych.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 29-09-2020 o 11:44

  14. #2674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Nie maseczka i nie Tobie, tylko szeroko pojęte obostrzenia szkodą funkcjonowaniu systemowi ochrony zdrowia jako całości.

    ... ale wiem wiem w Polsce ortopedzi i alergolodzy przyjmują.
    Ale człowieku, czy ja napisałem że nie szkodzą ? Może sobie przypomnisz, co pisałem o lekarzach POZ i co należy z nimi zrobić?
    Chyba, że czytałeś, ale nie zrozumiałes - w takim razie daj znać, wyjaśnię.

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post



    A nie przyjmują?
    No właśnie - pisałem, że przyjmuje większośc specjalistów, a znikoma ilość lekarzy POZ.
    Pisałem też dlaczego.
    Ale, jeak ktoś wierzy w cykliczne "wielomilionowe" demonstracje anty-covid w Niemczech, to chyba "się nie dogadamy"...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-09-2020 o 11:48
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niestety, to tak nie działa. To działa podobnie (ale jeszcze intensywniej) niż antyszczepionkowcy.
    Maseczka nie działa, podobnie jak szczepionka na 100%.
    Niektórzy nie mogą nosić maseczek - podobnie jak nie wszyscy mogą zostać zaszczepieni.
    Bez maseczki zarażeni rozsiewają wirusa po powierzchniach, na których może przetrwać długo. Do tego z tych powierzchni może zostać przeniesiony dalej. Dla przykładu jak antymaseczkowiec zostawi w sklepie wirusa na towarach, to w sklepie jeszcze uratują innych rękawiczki. Ale kto w domu dezynfekuje całe zakupy? Rozpakowując zakupy przenosisz zarazek na stół, na blat, na półki itd. A z nich dalej.
    Myjesz ręce, siadasz do skażonego stołu stołu, sięgasz po ketchup - i już masz drobnoustrój na rękach... jeszcze jeden kroczek - i będzie w organizmie.

    Tak, jak ze szczepionkami, tak z maseczkami i dystansem - jak będzie za mały % skutecznie stosujących, to nie uda się zdusić epidemii.
    Dlatego powinna być zasada, że zakupy na kwarantannę. Kupiłem, odstawiam na półki "kwarantanna" na dobę. Wiem , wiem na plastiku no 2-3 dni. Owoce trzeba wypakowac i niech poleżą, najgorzej było z malinami i jagodami - ryzyk fizyk - ryzykujemy jak kupilismy lub robimy przetwory. Dlatego w lockdownie nie kupowaliśmy chleba a piekliśmy bułeczki co 2-3 dni. Jak coś do użycia natychmiast (śmietana) to był spiryt. Skażony
    Teraz może nie tak ostro lecz minimum ostrożności zachować trzeba. Najgorzej ze szczepieniami na grype, tu reżim poległ na całej linii. Słyszałem o zarekwirowaniu dostawy przez MNP z apteki czy składu, lecz na szybko nie trafiłem na linka. Kto zna języki i mieszka blisko granicy może da radę. A reszta? Wuj to kogo obchodzi.

    Dopisałem https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...zabral/sslhxqn
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 29-09-2020 o 12:02 Powód: Dopisałem

  16. #2676

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No właśnie - pisałem, że przyjmuje większośc specjalistów, a znikoma ilość lekarzy POZ.
    Pisałem też dlaczego.
    Tak tak, pisałeś, najwięcej razy cytując użyte przez mnie słowo "prawdopodobnie" w kontekście Szwecji, gdzie dostęp do lekarzy nie został tak ograniczony jak miało i mam miejsce to u nas.

  17. #2677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To był śmiech z argumentacji "prawdopodobnie".
    Podobny śmiech zresztą wywołują Twoje słowa o cyklicznych wielomilionowych demonstracjach, znienawidzonej Szwecji, czy Szwedach mających wywalone na epidemię.
    Jak ktoś tak pisze, to sam się szufladkuje w kategori "funny"

    To ja (gdybym był zwolennikiem lockdownu) i chciał użyć takiego argumentu, mogę napisać, że dzięki niemu zmniejszyła się ogólna śmiertelność (m.in na skutek mniejszej ilości wypadków drogowych, czy odwoływaniu zabiegów planowych).
    Bo na to zwracała uwagè branża pogrzebowa.

    Z wnioskami o zwiększonej śmiertelności na skutek ograniczenia dostępu do lekarzy POZ wstrzymaj się jak będziesz dysponował pełnymi danymi.
    Wtedy wkleisz fajny wykres i będzie czarno na białym.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-09-2020 o 12:17
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tam dobrze napisali że wykrywa się materiał genetyczny wirusa.
    Ale to nie znaczy że wykrywają całego wirusa.
    Jak ktoś znajdzie na ulicy ogon kota to nie mówi że znalazł kota.
    A tu, znajdują jakiś kawałek wirusa i nazywają to wirusem.
    Ale jak znajdziesz dwa ogony, łapę i ucho to można zrobić frankensteina
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #2679
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ale jak znajdziesz dwa ogony, łapę i ucho to można zrobić frankensteina
    Doskonale to ująłeś
    Dokładnie to się robi.

  20. #2680

    Domyślnie

    A ja Ciebie i Twojego koleżkę wpisuje w kategorię "trolli internetowych".

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z wnioskami o zwiększonej śmiertelności na skutek ograniczenia dostępu do lekarzy POZ wstrzymaj się jak będziesz dysponował pełnymi danymi.
    Wtedy wkleisz fajny wykres i będzie czarno na białym.
    Moje wnioski pokrywają się z tym mówi część środowiska lekarskiego (nie piszę tu o alergologach i ortopedach). Ty oczywiście nie będziesz się z nimi zgadzał tylko dlatego że napisała je osoba X, w tym przypadku ja.
    Tak już masz i chyba nie zmienisz już swojej natury.

    PS.
    Wnioski będę formułował kiedy będę miał taką ochotę, nie czekając na pozwolenie z Twojej strony.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 29-09-2020 o 12:41

Strona 134 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony