dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 317 z 893
Pokaż wyniki od 6.321 do 6.340 z 17844
  1. #6321
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Zapewne masz jakieś niespecjalne menu

    ps - z Twoich wypowiedzi wynika, iż " jesteś tym co jesz"
    Starzec powiedział . Jesteś tym co jesz , a jak nie będziesz jadł tak jak on to będziesz miał covida .

  2. #6322
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Pamietaj otym że rozmawiamy o obecnym kryzycie gdzie niektórzy są wyłączeni, niektórzy podduszani a dla niektórch to najlepszy rok jaki mieli.
    Nieliczni są na plusie - wielu na minusie i bez pracy.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jak już mówiłem pieniądz trzymany na koncie staje się rezerwa cząstkową czyli może zostać pożyczony, pieniądz wydany na giełdzie pracuje
    Może zostać pożyczony, ale nie jest. Bo kredytobiorcom brakuje zdolności kredytowej i chęci do pożyczania w niepewnych czasach. Do tego bankructwa powodują, że banki mają problem z wcześniej udzielonymi kredytami a leasingodawcy maja problem z tym co oddali w leasing (to nie tylko samochody ) a leasingobiorcy nie mogą na tym zarabiać.



    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To że ktoś nie dostłą wypłaty znaczy że konsument nie dłą mu zarobić. Ktoś nie dostał 5k ktoś nie wydał 5k . T 5k które mu zostały może wyać na co chce
    Brak wypłaty oznacza nie krążenie jakiejś części pieniądza.
    Łopatologicznie:
    Jaś ma hotelik którego klienci co miesiąc wpłacają mu 700 000 zł. Co miesiąc zazwyczaj wydawał:
    - 200 000 na pensje pracowników.
    - 150 000 na podatki i narzuty na wynagrodzenia
    - 300 00 na towary i usługi

    Co się dzieje, jak mu zamknięto biznes? Nie tylko jego klienci oszczędzają, bo mu nie płacą. Przychody klientów też spadają, bo część przyjeżdżała zarabiać. do tego pracownicy hotelu nie mają pieniędzy - więc tną wydatki co bezpośrednio albo pośrednio zmniejsza przychody klientów hotelu itd. w kółko.


    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jeszcze nie mieliśmy totalneo lockdownu który opisujesz
    Mechanizm działa tak samo w wersji mikro jak i makro - ale łatwiej zrozumieć przy totalnym lockdownie.


    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jeśli ktoś niema żyłki prepersa to przez ten rok już powinien się nauczyć

    I odebrać chleb rolnikowi, piekarzowi, rzeźnikowi, kucharzowi, fryzjerowi itd? I wyżej opisywana pętelka coraz bardziej się zaciska i kryzys narasta.
    Dlatego działania rządów (zarówno za czasów Wielkiego Kryzysu, ostatniego, jak i wszystkich pomiędzy) skupiają się na pobudzaniu popytu. Obniżanie stóp procentowych (z tego się niestety wyprztykali w czasach prosperity), dodruk pieniądza i prace interwencyjne (tu naprawdę dużo można się nauczyć z wielkiego kryzysu i Grabskiego oraz Kwiatkowskiego - bo ważne, żeby to były inwestycje, a nie konsumpcja)


    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wystarczy spojrzeć na wzrost cen surowców masz początki inflacji. Gdzieś nawet rzuciło mi się w oczy że jest brak stali co przłoży się na ceny AGD
    To jest to, o czym mówiłem - pieniądza przybywa, towarów i usług mniej = inflacja.


    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tu uważam że nie każdy popyt jest doby . Gówno praca nie wnosi nic poza wzrostem inflacji. Przytniesz gówno prace powstane na zgliszczach coś nowego zawsze tak było.
    W jaki sposób np. strzyżenie psów czy zabiegi spa wpływają na inflację? Czy produkcja i sprzedaż fidget spinnerów?


    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wyobraż sobie stado lemingów stojących nad morzem do budki z goferem kupuje taki 3 gofery za 20zł. Gdzie za 20 zł można zrobić dwudaniowy obiad dla 3 osób z czego zupa zostanie na drugi dzień
    No i jak to wpływa na inflację? Coś zmienia, jak ten gofrarz z tych 20 zł oddaje miastu w podatkach, z których jest opłacane sprzątanie plaży?

  3. #6323
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nieliczni są na plusie - wielu na minusie i bez pracy.



    Może zostać pożyczony, ale nie jest. Bo kredytobiorcom brakuje zdolności kredytowej i chęci do pożyczania w niepewnych czasach. Do tego bankructwa powodują, że banki mają problem z wcześniej udzielonymi kredytami a leasingodawcy maja problem z tym co oddali w leasing (to nie tylko samochody ) a leasingobiorcy nie mogą na tym zarabiać.





    Brak wypłaty oznacza nie krążenie jakiejś części pieniądza.
    Łopatologicznie:
    Jaś ma hotelik którego klienci co miesiąc wpłacają mu 700 000 zł. Co miesiąc zazwyczaj wydawał:
    - 200 000 na pensje pracowników.
    - 150 000 na podatki i narzuty na wynagrodzenia
    - 300 00 na towary i usługi

    Co się dzieje, jak mu zamknięto biznes? Nie tylko jego klienci oszczędzają, bo mu nie płacą. Przychody klientów też spadają, bo część przyjeżdżała zarabiać. do tego pracownicy hotelu nie mają pieniędzy - więc tną wydatki co bezpośrednio albo pośrednio zmniejsza przychody klientów hotelu itd. w kółko.



    Mechanizm działa tak samo w wersji mikro jak i makro - ale łatwiej zrozumieć przy totalnym lockdownie.





    I odebrać chleb rolnikowi, piekarzowi, rzeźnikowi, kucharzowi, fryzjerowi itd? I wyżej opisywana pętelka coraz bardziej się zaciska i kryzys narasta.
    Dlatego działania rządów (zarówno za czasów Wielkiego Kryzysu, ostatniego, jak i wszystkich pomiędzy) skupiają się na pobudzaniu popytu. Obniżanie stóp procentowych (z tego się niestety wyprztykali w czasach prosperity), dodruk pieniądza i prace interwencyjne (tu naprawdę dużo można się nauczyć z wielkiego kryzysu i Grabskiego oraz Kwiatkowskiego - bo ważne, żeby to były inwestycje, a nie konsumpcja)




    To jest to, o czym mówiłem - pieniądza przybywa, towarów i usług mniej = inflacja.




    W jaki sposób np. strzyżenie psów czy zabiegi spa wpływają na inflację? Czy produkcja i sprzedaż fidget spinnerów?




    No i jak to wpływa na inflację? Coś zmienia, jak ten gofrarz z tych 20 zł oddaje miastu w podatkach, z których jest opłacane sprzątanie plaży?
    Zapytam wprost .Jesteś w tej opisanej przez siebie sytuacji ? Tyle tu definicji przytoczyłeś że domniemam ,że jesteś .

  4. #6324
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zapytam wprost .Jesteś w tej opisanej przez siebie sytuacji ? Tyle tu definicji przytoczyłeś że domniemam ,że jesteś .
    Żadnej definicji nie przytoczyłem. Mam regularny kontakt z wieloma przedsiębiorcami.
    I co moja aktualna sytuacja ma wspólnego z mechanizmami, o których piszę?
    Poczytaj o Great Depression, Grabskim i Kwiatkowskim. I o podaży pieniądza.

  5. #6325
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żadnej definicji nie przytoczyłem. Mam regularny kontakt z wieloma przedsiębiorcami.
    I co moja aktualna sytuacja ma wspólnego z mechanizmami, o których piszę?
    Poczytaj o Great Depression, Grabskim i Kwiatkowskim. I o podaży pieniądza.
    Po co mam to czytać ? Jak jestem chory to mam w dup.....podaż pieniądza. Gospodarka nie jest zagrożona przecież .

  6. #6326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Dzieciaki to przyszłość, a stare, zrzędliwe, stetryczałe pryki to przeszłość, stanowiące jedynie obciążenie dla reszty.
    Nie ma wątpliwości kogo dobro powinno być priorytetem.
    Te dzieciaki które teraz są "przyszłością" już niedługo będą "starymi, zrzędliwymi, stetryczałymi prykami" stanowiącymi jedynie obciążenie dla reszty.

    Masz jakąś granicę wiekową między dzieciakami z przyszłością a "starymi, zrzędliwymi, stetryczałymi prykami" ?
    Proponujesz selekcję?

    Do jakiego wieku zaliczą się "dzieciaki" a od którego są już będą "starymi, zrzędliwymi, stetryczałymi prykami" do "usunięcia" jako obciążenie młodej zdrowej tkanki społecznej?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 24-03-2021 o 12:31
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #6327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Uwaga forumowicze.
    Do słowa "niespecjalny" (z wszelkimi jego odmianami) prawa autorskie posiada użytkownik "niktspecjalny"
    Nieautoryzowane użycie tego określenia (obojętnie w jakim kontekście) spotyka się z bełkotem połączonym z próbą obrażenia osoby która określenia tego użyła
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Starzec powiedział . Jesteś tym co jesz , a jak nie będziesz jadł tak jak on to będziesz miał covida .
    unde venis et quo tendis

  8. #6328
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Uwaga forumowicze.
    Do słowa "niespecjalny" (z wszelkimi jego odmianami) prawa autorskie posiada użytkownik "niktspecjalny"
    Nieautoryzowane użycie tego określenia (obojętnie w jakim kontekście) spotyka się z bełkotem połączonym z próbą obrażenia osoby która określenia tego użyła

    Uwaga bo powiedział. Covid działa .Nawet na Florydzie .

    To co mam powiedzieć ,że głupoty wypisujesz i się nimi fascynujesz. Stary jesteś to oddaje ci należy szacunek .Gdyby to ktoś wziął sobie do serca to Twoje rozkręcanie to załapie że to nie ma sensu . Mówiłem jesteś sam na tym łez padole .

  9. #6329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nieliczni są na plusie - wielu na minusie i bez pracy.



    Może zostać pożyczony, ale nie jest. Bo kredytobiorcom brakuje zdolności kredytowej i chęci do pożyczania w niepewnych czasach. Do tego bankructwa powodują, że banki mają problem z wcześniej udzielonymi kredytami a leasingodawcy maja problem z tym co oddali w leasing (to nie tylko samochody ) a leasingobiorcy nie mogą na tym zarabiać.





    Brak wypłaty oznacza nie krążenie jakiejś części pieniądza.
    Łopatologicznie:
    Jaś ma hotelik którego klienci co miesiąc wpłacają mu 700 000 zł. Co miesiąc zazwyczaj wydawał:
    - 200 000 na pensje pracowników.
    - 150 000 na podatki i narzuty na wynagrodzenia
    - 300 00 na towary i usługi

    Co się dzieje, jak mu zamknięto biznes? Nie tylko jego klienci oszczędzają, bo mu nie płacą. Przychody klientów też spadają, bo część przyjeżdżała zarabiać. do tego pracownicy hotelu nie mają pieniędzy - więc tną wydatki co bezpośrednio albo pośrednio zmniejsza przychody klientów hotelu itd. w kółko.



    Mechanizm działa tak samo w wersji mikro jak i makro - ale łatwiej zrozumieć przy totalnym lockdownie.





    I odebrać chleb rolnikowi, piekarzowi, rzeźnikowi, kucharzowi, fryzjerowi itd? I wyżej opisywana pętelka coraz bardziej się zaciska i kryzys narasta.
    Dlatego działania rządów (zarówno za czasów Wielkiego Kryzysu, ostatniego, jak i wszystkich pomiędzy) skupiają się na pobudzaniu popytu. Obniżanie stóp procentowych (z tego się niestety wyprztykali w czasach prosperity), dodruk pieniądza i prace interwencyjne (tu naprawdę dużo można się nauczyć z wielkiego kryzysu i Grabskiego oraz Kwiatkowskiego - bo ważne, żeby to były inwestycje, a nie konsumpcja)




    To jest to, o czym mówiłem - pieniądza przybywa, towarów i usług mniej = inflacja.




    W jaki sposób np. strzyżenie psów czy zabiegi spa wpływają na inflację? Czy produkcja i sprzedaż fidget spinnerów?




    No i jak to wpływa na inflację? Coś zmienia, jak ten gofrarz z tych 20 zł oddaje miastu w podatkach, z których jest opłacane sprzątanie plaży?
    1, Wielu znajomych nie twierdzi że jest gorzej przynajmniej tego nie widzę ani nie mam takich sygnałów. JA przerzuciłem ok 1/3 rezerw na październikowym dołku na giełdę teraz redukując pozycje i zostając tylko w spółkach dywidendowych praktycznie gratis mam samochód..
    Stopa bezrobocia nie pokazuje armagedonu o którym mówisz

    2,
    Nie tylko kredyt ale obligacje i giełda biją rekordy ws ensie pozyskiwanych środków powód niskie stopy procentowe
    Nawet ja posiłkuje się kredytem bo wychodzi taniej niż płatność gotówką.

    3,
    Udowodnij mi że niejest tot gra o sumie zero
    Jak nie dostanie gofrowy czy czesacz jamników moich pieniędzy to dostanie je np stolarz.
    Bilans zero poza tym że korzystniejszy dla mnie zamiast bezwartościowej usługi otrzymuję dobro które posłuzy lata. A jeszcze lepiej jak zamiast kilku bzdurnych usług wymienię to na PV , klimatyzację,, paiery spółki giełdowej czy nasiona pomidora. Każda z tych rzeczy w perspektywie czasu powiększy mój majątek tylko dlatego że nie kupiłem "gofra"

    Problemem jest państwo które zaburza to co powinno byc naturalne dotując gówno prace.(to psuje ta zabawę)

    4,
    Przy totalnym lockdownie dojdzie do załamania przy takim jakie mamy to jak kregi na wodzie im dlaej tym słabiej.
    Gówno praca pada , dostawcy dla gówno pracy beczą ale jeszcze dostarczają gdzie indziej i jakoś żyją im dalej tym mniejsze straty.

    5.
    Kolejny ponkt dotyczy poprzedniego im dalej od kyzysu tym mniejszy problem.
    Nawet ja nie jestem samo wystarczalny tym bardziej ktoś w bloku. To tylko oczyściłoby rynek i urealniło ceny .
    Ci co upadli zajmą miejsca Ukraińców i życietoczy się dalej

    6,
    Wzrost cen towarów niejedno ma dno i niema zwiazku z usługami a właściwie ich brakiem.
    -wielo letnie niedowartościowanie surowców
    -w cyklu gospodarczym wzrost cen towarów oznacza ożywienie i wzrost PKB
    -większość surowców rozliczana jest w USD wzgledem PLN bedzie drożeć(cykl dolara)

    7i 8Gówno praca powoduje cyrkulację gotówki nie dając realnego dobra
    W tym przypadku transfer bogactwa do rejonów nadmorskich brak transferu bogatsze centrum karaju.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #6330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Zapewne masz jakieś niespecjalne menu

    ps - z Twoich wypowiedzi wynika, iż " jesteś tym co jesz"
    A wg CIebie ile kosztuje obiad ?

    NA 3 dni Potrzeba 500g makaronu
    300g kaszy lub ryzu
    0,5 kg piersi z kurczaka lub mielonego
    1,5kg koncentratu pomidorowego
    Puszka pomidorów, kukurydzy, fasoli,
    Dwie cebule
    200-250g sera
    przyprawy
    Kompot lub sok

    dwa dni makarnon z sosem
    trzeci dzień zapiekanak resztk sosu kasza i ser

    Ile kosztował obiad na 3 dni?

    Przez ok pół roku mam
    cebule, pomidory , sierze i zaprawiane mam gratis, kompoty z jabek i jajka własnej producji

    kompot samą wode rozcieńczasz i do picia a owoce np w ciasto francuskie jako deser.




    inny obiad
    1kg ziemniaków pokroić trochę oleju i przepraw i frytki gotowe j
    akaś surówka
    500g mielonego i kotlety na dwa dni


    To czego nie mogę prdukować i przetworzyć a ma długi termin
    Buforuję kupując w sklepię tylko w promocji
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-03-2021 o 15:42
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #6331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chyba źle zinterpretowałeś moje słowa.
    To był komentarz do stwierdzenia, że można całą naukę załatwiać nowocześnie i niepotrzebna nam armia nauczycieli.
    faktycnie chyba źłe .
    Całej nauki nieda się zrobić zdalnie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #6332
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Z Polski dzieci nie muszą robić testu, chyba do 6. roku życia. Dla dorosłych test jest w cenie, przynajmniej w biurze podróży na literę I.
    Za test trzeba zapłacić tylko przy wylocie do Polski.

    Nie wydaje mi się, że 30 EUR dodane do np. 3000 zł to dużo...

    No i ceny za same pobyty są niskie, z malejącą tendencją w ciągu tygodnia (weekend >>> 2 dni przed wylotem).
    Jeżeli jeden test kosztuje 30 euro, to trzy testy przy powrocie do kraju (rodzina 2+1) to już 90 euro. Przy obecnym kursie to grubo ponad 400zl. Bez żadnej gwarancji, że nie skończy się i tak kwarantanna.

    Moze Tobie ponad 400zl to nie wydaje się być dużo. Dla mnie to kolejny, powiedzmy 3-dniowy, wyjazd w góry, z noclegami w 2 różnych schroniskach.

    Natomiast sama kwarantanna to moze i fajna rzecz, dla kogoś na etacie, kto dalej bedzie dostawał wypłatę. Ja, żeby zarabiać, muszę pracować. Urlopu płatnego mam 20 dni na rok i po prostu wolę je przeznaczyć na wyjazdy.
    Praca, nawet zdalna, z niespełna 4-letnim dzieckiem, to nie jest coś fajnego. Tlumaczenie temu dziecku, zdrowemu, rozsadzanemu energia, czemu przez kilka dni nie mogłoby pójść do przyjaciół, także nie.

  13. #6333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post

    Natomiast sama kwarantanna to moze i fajna rzecz, dla kogoś na etacie, kto dalej bedzie dostawał wypłatę. Ja, żeby zarabiać, muszę pracować. Urlopu płatnego mam 20 dni na rok i po prostu wolę je przeznaczyć na wyjazdy.
    A kto ci zabroni pracować zdalnie na kwarantannie ?
    Dopiero co pisałaś, jak tą teraz doceniasz i ile czasu traciło się w biurze.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-03-2021 o 15:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #6334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A kto ci zabroni pracować zdalnie na kwarantannie ?
    Dopiero co pisałam, jak tą teraz doceniasz i ile czasu traciło się w biurze.
    Kto jest tak gópi aby pracowac jak może mieć L4? czas nie jest wart 20%
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #6335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kto jest tak gópi aby pracowac jak może mieć L4? czas nie jest wart 20%
    Bo pracując możesz mieć więcej, niż 20%.
    Np w premii, w bonusach...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #6336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A wg CIebie ile kosztuje obiad ?

    NA 3 dni Potrzeba 500g makaronu
    300g kaszy lub ryzu
    0,5 kg piersi z kurczaka lub mielonego
    1,5kg koncentratu pomidorowego
    Puszka pomidorów, kukurydzy, fasoli,
    Dwie cebule
    200-250g sera
    przyprawy
    Kompot lub sok

    dwa dni makarnon z sosem
    trzeci dzień zapiekanak resztk sosu kasza i ser

    Ile kosztował obiad na 3 dni?

    Przez ok pół roku
    cebule, pomidory , swierze i zaprawiane mam gratis, kompoty z jabek i jajka własnej producji

    kompot samą wode rozcieńczasz i do picia a owoce np w ciasto francuskie jako deser.




    inny obiad
    1kg ziemniaków pokroić trochę oleju i przepraw i frytki gotowe j
    akaś surówka
    500g mielonego i kotlety na dwa dni


    To czego nie mogę prdukować i przetworzyć a ma długi termin
    Buforuję kupując w sklepię tylko w promocji
    Smacznego

    ps - zajrzyj do linku poniżej i policz ile wg mnie kosztuje normalny obiad
    https://forum.muratordom.pl/showthre...INARIA/page257
    unde venis et quo tendis

  17. #6337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo pracując możesz mieć więcej, niż 20%.
    Np w premii, w bonusach...
    L4 jest ze średniej.A jeśli pracodawca daje premię za nie chorowanie to nikt normalny nie powinien się u złodzieja zatrudniać.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #6338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Smacznego

    ps - zajrzyj do linku poniżej i policz ile wg mnie kosztuje normalny obiad
    https://forum.muratordom.pl/showthre...INARIA/page257
    Obiad najlepiej robić na kilka dni oszczędzasz nergię i czas. Żarcie to nie pasja pieniądze to pasja aw zasadzie ich nie wydawanie bez pogorszenia komfortu a nawet jego poprawie.
    Widze tam diwnie drogie zamienniki. kozi ser czy jakieś morskie glizdy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #6339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    L4 jest ze średniej.A jeśli pracodawca daje premię za nie chorowanie to nikt normalny nie powinien się u złodzieja zatrudniać.
    Człowieku na wielu stanowiskach, nawet będąc na etacie, jesteś rozliczany za efektywność, za wypracowanie pewnych wskaźników.
    Nie, pracujesz nie wyrabiasz ich, nie masz bonusa.

    A nawet, kiedy premia jest czysto uznaniowa, to pracodawca ma święte prawo przydzielić ją Twoim współpracownikom, którzy musieli zastępować cie, kiedy ty zdrów, jak ryba siedziałeś sobie na kwarantannie.
    To uczciwość, nie złodziejstwo.

    I nie używaj może słów, których znwczenia nie znasz, patrząc na twoje "wyczyny"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #6340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Człowieku na wielu stanowiskach, nawet będąc na etacie, jesteś rozliczany za efektywność, za wypracowanie pewnych wskaźników.
    Nie, pracujesz nie wyrabiasz ich, nie masz bonusa.

    A nawet, kiedy premia jest czysto uznaniowa, to pracodawca ma święte prawo przydzielić ją Twoim współpracownikom, którzy musieli zastępować cie, kiedy ty zdrów, jak ryba siedziałeś sobie na kwarantannie.
    To uczciwość, nie złodziejstwo.

    I nie używaj może słów, których znwczenia nie znasz, patrząc na twoje "wyczyny"
    Większosć ludzi to robole anie prezesi.

    Przełożony mówił ze nieda dwuch dni urlopu mówiłem to zrobię sobie dwa tygodnie i będziesz sam robił
    Pracodawca mówił zabiorę ci premia ja mówiłem bez premi niema roboty

    Przerobiłem tak 9lat az praca za bardzo mi ciązyła i podziekowałem.

    Co do słów które nie rozumiem. Rozumiem ale najpierw MOJE
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 24-03-2021 o 16:04
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 317 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony