Cytat Napisał tomkowz Zobacz post

To wygląda na straszne druciarstwo i chyba bym wolał już w ten bojler zainstalować żeby grzać jakiś zbiornik

.
To zależy ja kto zrobi, moje grzanie zbiornika też wygląda jak druciarstwo . Wszystko można zrobić schludnie lub nie

Wrócę do kwestii CWU i temperatury w zbiorniku. Wyobraź sobie że masz bojler 120 litrów o temp 45 stopni, i chcesz sobie zrobić 80 litrową kąpiel o temperaturze 45 stopni. Wlewasz do wanny 20 litrów wody o temp. 45 stopni. do zbiornika wlewa się 20 litrów wody o temp 5 stopni ( woda wodociągowa). masz zatem 20 litrów wody w wannie o temp 45 stopni i 120 litrów wody w zbiorniku o temperaturze 40 stopni. ( podane temperatury nie są liczone, podaję je aby uzmysłowić problem). Następnie wlewasz kolejne 20 litrów wody do wanny o temp 40 stopni . W wannie masz 40 litrów wody o temp 42,5 stopnia a w zbiorniku 120 litrów wody o temp 35 stopni.....I tak dalej. Dlatego wodę trzeba grzać wyżej.
W moim przypadku mam 120 litrów wody o temp 65 stopni, i zawór ustawiony na 45 stopni. I jestem w stanie uzyskać wannę 80 litrów wody o temp 45 stopni, Bo na pierwsze 20 litrów wody w wannie pobieram tylko 12 litrów ciepłej wody ze zbiornika i uzupełniam za pomocą zaworu zimną.
Przecież to samo robimy w normalnym kranie odkręcając ciepłą i zimną wodę aby sobie uzyskać optymalną. Lub robią to coraz bardziej popularne baterie termostatyczne.

Zresztą u mnie działa bez zarzutu, mam dużo ciepłej wody kiedy potrzebuję, a że większe straty na zbiorniku? cóż koszt wygody.