Kwestia wydajności to się oczywiście okaże. Mam szczerą nadzieję, że będzie warto... a co do ceny to już bym polemizował...

Pierwsza firma z brzega (aleklima) cena montażu 1500 zł (sam MONTAŻ) i to z ograniczeniami, że wykonany zostanie przewiert, sprawdzenie szczelności układu, odłączenie jednostki wewnętrznej z zewnętrzną, wyprowadzenie skroplin i podłączenie podstawowe elektryczne i wszystko do 3m rurki freonowej. Wszystko inne płatne extra.

Sprawdzam katalog fuji na 2019r L:

No to 1500....
Pierwsza z brzega najtańsza jednostka... to KPCA fuji electronic 2kw.... 2900 zł Przedział cenowy od 2900 do na oko 8k za jednostkę (kanałowe po 15k)
(to już mamy 3400zł i to bez jednostki zewnętrznej) .... powiedzmy że z zewnętrzną będzoe 4.5k wszystkiego....

Typowy rekuperator na moją kubaturę, proponowana cena 8500zł. HRH5 z (teoretyczną) możliwością klimatyzowania całego domu to ok 15k.

Instalacja zwykłęgo systemu rekuperacji pod mój dom to 18-20k brutto. (jak pytałem)
Instalacja owego HRH wraz z modułem klimatycznym to już ok 30k acz to się jeszcze okarze.

JEŚLI (a o to się najbardziej rozchodzi) owa reku spełni swoje zadanie, to moża rzec, że jak na klimat w całym domu to będzie to dobre rozwiązanie iopłacalne.
Jeśli nie wyrobi się klima to będzie to gruby FAIL.


Ale z drugiej strony, równie dobrze można założyć tańszą reku a klimatyzację wyprowadzić tylko w kluczowych pomieszczeniach. Salon, poddasze które na bank się nagrzeje w zimę.

To się okarze ;P


Chwilowo jestem na etapie projektu a i gdybam czy w garażu i w wiatrołapie robić reku czy nie