dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie na tynk betonowy ZRYWAC czy ZOSTAWIC? (jest foto)

    witam,
    prosze o porade.
    mam na scianie tynk betonowy, budowa lata 90`
    wyglada tak:

    trzyma sie mocno, ale nie wiem czy przy ociepleniu styropianem moze zostac czy nie...
    wiec: trzeba zrywac czy mozna zostawic i ocieplic na niego...
    prosze o pomoc
    pozdrawiam
    przemek
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  2. #2

    Domyślnie

    ja osobiście zaczął bym , od wymiany okien i parapetów .Starego tynku bym nie skuwał, nowe okna zainstalował bym bliżej zewnętrznej krawędzi
    tak aby sztorc w sumie z ociepleniem wyniósł 10-15cm .W przeciwnym wypadku będzie wynosil dużo więcej , co spowoduje że w mieszkaniu będzie dużo ciemniej .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To jest mocny tynk. Mozesz ocieplac bezposrednio na nim, najlepiej klejem i kotwami systemowymi.

  4. #4

    Domyślnie ok...

    co do okien: jasna sprawa, zdjecie jest stare, okna sa juz wymienione, ustawione wlasnie jak piszecie: dalej niz na fotkach, jezeli dojdzie ocieplenie nie beda zbyt glebokie

    PYTANIE : czy nie bedzie grzyba (zawilgocen) gdy styropian nie bedzie dolegal wszedzie idealnie ?
    Caly tynk to góry i doliny, wiec bedzie zbierac sie tam powietrze = moze i woda??
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Mozesz zastosowac styropian ryflowany. Ale to czy bedzie kondensacja pary wodnej na styku styropianu i sciany zalezy od tego z czego masz sciane i jakie sa opory dyfuzyjne poszcegolnych warstw jak rowniez zaistniale w czasie eksploatacji warunki brzegowe.
    Jesli pod styopianem bedzie szczelina powietrzna z wlotem i wylotem to kondensacja raczej nie wystapi. Ale technicznie trzeba wlozyc wiele wysilku aby to dobrze wykonac.

  6. #6

    Domyślnie

    " Szczelina powietrzna z wlotem i wylotem " tylko co zrobić gdy przez szcelinę wejdą gryzonie i zadomowią się na dobre pod styropianem .

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Szczelina powinna byc zabezpieczona drobna siatka.

  8. #8

    Domyślnie sciana

    co do scian: sa z poczatku lat 90, biale duze bloczki (nie wiem co to), calosc sucha, bez grzyba, nawet w piwnicy, dom na górze, wiec nie ma szans na studnie, ale i wszedzie sucho...

    co do szczelin: faktycznie beda, poniezwz tynk jest taki ale inny. Jak to sie zachowa... nie wiadomo, dlatego pytam czy zrywac.
    co to tynku nie ma sensu, poniewaz jest super mocny, ale co do jego struktury: beda szczeliny...

    wiec dylemat jest nadal: sciagac czy nie...
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ja bym nie zrywał.
    To nie jest szczelina wentylacyjna. Jesli bedzie zamknieta, moze stanowic tylko dodatkowa warstwe izolacyjna.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli masz wątpliwości to zarzuć ściane np.klejem wyrównaj ściane i dopiero styropian .

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    U siebie bym zostawił. Jelsi wyrownywac to lepiej zaprawa cem. - bedzie tansza

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitbull
    Ja bym nie zrywał.
    To nie jest szczelina wentylacyjna. Jesli bedzie zamknieta, moze stanowic tylko dodatkowa warstwe izolacyjna.
    tez mi sie tak wydaje... : :
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  13. #13

    Domyślnie

    sam juz nie wiem czy to tynk betonowy - moze i nie ale napewno tynk
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Tynk betonowy to nie jest - trzeba sprawdzić czy trzyma się dobrze podłożą popukać, posukać , sprawdzić czy nie ma głuchych dźwięków, ewentualnie też sprawdzić czy zew. faktura nie sypie się.

  15. #15

    Domyślnie

    nic nie odpada, trzyma sie jak ..... (mocno
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pmg
    nic nie odpada, trzyma sie jak ..... (mocno
    W takim razie nie ma przeciwskazań....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony