dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 97
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1923
  1. #261

    Domyślnie

    szwd77,
    jak widzę na dachu zamontowałeś bardzo ładne schodki dla kominiarza. Czy dostęp na dach będzie z dostawianej drabiny, czy masz inne rozwiązanie? A swoją drogą, gdzie takie schodki kupowałeś?

    Gratuluję zdolności murarskich. Na pewno z postępami na budowie i inne w sobie odnajdziesz
    <><><><><><><>
    C77b

  2. #262

    Domyślnie Schodki kominarskie

    Dostęp do komina kominkowego z drabiny dostawianej i na schodki Schodki kosztowały 34,28zł/szt. Dojście do komina z kotłowni będzie przez okno z łazienki Trzeciego komina nie mam bo nie miałem na niego ochoty

  3. #263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    szwd77 gratuluję zdolności murarskich
    Ja co najwyżej spróbowałbym wymurować jakiś murek w ogrodzie czy kompostwnik ale na ściany w domu to bym się nie odważył

  4. #264

    Domyślnie Re: Schodki kominarskie

    Cytat Napisał szwd77
    Trzeciego komina nie mam bo nie miałem na niego ochoty
    czy przepisy pozwalają na rezygnację z komina i wentylacji grawitacyjnej w takim pomieszczeniu jakim jest kuchnia??

  5. #265

    Domyślnie Wentylacja

    Cytat Napisał megasmok
    Cytat Napisał szwd77
    Trzeciego komina nie mam bo nie miałem na niego ochoty
    czy przepisy pozwalają na rezygnację z komina i wentylacji grawitacyjnej w takim pomieszczeniu jakim jest kuchnia??
    Wystarczy wykonać dziurkę w ścianie z wyrzutem oparów okapowych od kuchenki oraz kratkę w suficie i kominek wentylacyjny w dachu do wentylacji kuchni. Druga kratka wentylacyjna znajduje się przy kominku i mamy w ten sposób 2 wentylacje dla kuchni i pokoju
    W spiżarce będą drzwi o małej szczelności a więc na zasadzie szafki kuchennej. W ten sposób zaoszczędzamy ok 1,5tys zł na kominie

  6. #266

    Domyślnie Re: Schodki kominarskie

    Cytat Napisał szwd77
    Schodki kosztowały 34,28zł/szt.
    A gdzie je kupiłeś?
    <><><><><><><>
    C77b

  7. #267
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Zręczniaki pomóżcie !

    Właśnie się dowiedzieliśmy, że nie dostaniemy kredytu na budowę naszego wymarzonego Zręcznego.
    Nie pozostaje nam nic innego jak zacząć budowę systemem gospodarczym ale żeby zacząć potrzebujemy informacji ile i jakich materiałów budowlanych kupić a żadnemu z okolicznych budowlańców nie chce się przysiąść z naszym projektem i nam tego wyliczyć .
    Może ktoś z Was ma taki spis albo macie kogoś kto podjął by się go zrobić ??? - nasz domek to zręczny c77a - wariant 1

  8. #268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie Re: Zręczniaki pomóżcie !

    Cytat Napisał aziniaki
    Właśnie się dowiedzieliśmy, że nie dostaniemy kredytu na budowę naszego wymarzonego Zręcznego.
    Nie pozostaje nam nic innego jak zacząć budowę systemem gospodarczym ale żeby zacząć potrzebujemy informacji ile i jakich materiałów budowlanych kupić a żadnemu z okolicznych budowlańców nie chce się przysiąść z naszym projektem i nam tego wyliczyć .
    Może ktoś z Was ma taki spis albo macie kogoś kto podjął by się go zrobić ??? - nasz domek to zręczny c77a - wariant 1

    Nie ma żadnych szans na ten kredyt???
    A może w jakimś innym banku??

  9. #269
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    no niestety nie ma szans....
    poblem tkwi w zamieszaniu z księgami wieczystymi i niestety przez najbliższe 3 lata nie jesteśmy w stanie go przeskoczyć

  10. #270

    Domyślnie

    o rany tu tyle postow a mi zadne powiadomienie nie przyszlo
    witam Zreczniakow, ktorych do tej pory nie znalam
    Szwd pieknie idzie Wam. u nas ta sama budowa. maz "buduje" ja wybieram kolory widze, ze gust u nas podobny. okna tez aluplast orzech, do tego rolety braz. brama wisniowskiego ale narzie nie zamontowana. bedzie zrobiona po tynkach.
    od nastepnego tygodnia wchodza do nas fachowcy od CO, hydrauliki i kanalizy oraz elektryk. bedzie sie dzialo no i jeszcze chce Wam zaprezentowac nasz domek.


  11. #271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    No No justynap13 pikny ten Twój domek. To pewnie święta już w nowym domku?

  12. #272

    Domyślnie

    Czesc Zreczniaki,

    Gratuluję Wszystkim postępów


    Dawno nie pisałem ale do soboty niewiele się działo.
    Wlasnie wrocilem z wakacji

    W tzw. miedzyczasie pojawilo sie kilku specjalistów i zrobiło trochę instalacji (wod-kan i elektryczna). Instalację alarmowa położyłem sam.

    W nocy z soboty na niedziele miałem też tzw. nieprszonych gosci na działce. Chcieli mi ukraść styropian Nawet już wynieśli 3 paczki ale na szczęście sąsiad ich pogonił. Tak więc niedziele spędziłem wrzucając styropian (prawie 100 paczek) do gabinetu i na poddasze. Poddasze już mam zamknięte od jakiegoś czasu (tam jest też alarm) ale musiałem "zamknąć" też gabienet (czyli mały pokój na dole). Cóż mam nadzieję, że to pierwsze i ostatnie takie zdarzenie.

    11 sierpnia będę miał instalowane okna. Wtedy wejdzie tynkarz.
    Nie wiem jeszcze co zrobić z brama garażową" Hoorman (7900pln), Wisniowski (6300pln) Krispol (nie pamiętam ale ok 7200). Oczywiście z napędem.
    Ten sam problem mam z drzwiami. Chyba zdecyduję sie na Gerde WX20 + dorobię naświetle z plastiku (będzie w miarę podobne)
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  13. #273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Habierze no to miałes szczęście z tym styropianem. Sąsiadowi należy się duże pifko

  14. #274

    Domyślnie BRAMA

    WOW Habier 7900 za Hormanna!!!!! Ja zapłaciłem 6400 z montażem. Nie wiem dlaczego ale jednak może rozejrzysz się za sprzedawcami takich bram trochę dalej od swojej miejscowości. Na prowincjach są o wiele niższe ceny

    W tym tygodniu skończę murować ścianki działowe
    I czas brać się za instalacje- tylko cholerna gazownia jeszcze nie dała mi odpowiedzi a rurę przesyłową chce zamontować na zewnątrz budynku bo nie chcę żadnych rur pod sufitem

    Życzę miłego budowania a za materiałami rozglądajcie się wszędzie bo można naprawdę znaleźć niezłe okazje

    Za wszystkie okna na parterze aluplast, roletami aluprof, granitowymi parapetami plus wszystko z montażem kosztowało mnie niewiele ponad 9tyś. Szukajcie a znajdziecie

  15. #275

    Domyślnie Re: BRAMA

    Cytat Napisał szwd77
    WOW Habier 7900 za Hormanna!!!!! Ja zapłaciłem 6400 z montażem. Nie wiem dlaczego ale jednak może rozejrzysz się za sprzedawcami takich bram trochę dalej od swojej miejscowości. Na prowincjach są o wiele niższe ceny
    6400 z montażem i napędem ??

    jesli tak to rzeczywiście - inny świat.
    Wiesz, ale Panowie sobie za montaż życzą 1100 PLN

    Troche się boję kupować daleko ze względu na ewentualne problemy z egzekwowaniem serwisu/reklamaci/poprawek. To jest zbyt poważna rzecz żeby kupować to na odległość
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  16. #276

    Domyślnie Re: BRAMA

    Cytat Napisał Habier
    Cytat Napisał szwd77
    WOW Habier 7900 za Hormanna!!!!! Ja zapłaciłem 6400 z montażem. Nie wiem dlaczego ale jednak może rozejrzysz się za sprzedawcami takich bram trochę dalej od swojej miejscowości. Na prowincjach są o wiele niższe ceny
    6400 z montażem i napędem ??

    jesli tak to rzeczywiście - inny świat.
    Wiesz, ale Panowie sobie za montaż życzą 1100 PLN

    Troche się boję kupować daleko ze względu na ewentualne problemy z egzekwowaniem serwisu/reklamaci/poprawek. To jest zbyt poważna rzecz żeby kupować to na odległość
    Witaj Habier.
    Ja w Bydgoszczy za hormanna panelowego w kol. złoty dąb z napędem zapłaciłem dokładnie 6100 złotych. Nie wiem czy w twojej okolicy jest Firma "Nalazek" bo z tej firmy kupowałem bramę.
    Brama jest super.
    Pozdrawiam
    U mnie już tynki w środku dobiegają końca może do niedzieli będzie koniec i czas na posadzkę.
    Saymon

  17. #277

    Domyślnie Zręczny wariant III - lustro

    Witam wszystkich, dwa dni ( w pracy :lol: :))) zajelo mi przesledzenie calego watku, w pazdzierniku ruszamy z budowa zręcznego, mam juz projekt w garsci i kombinuje z adaptcjami, chetnie przyjmę wszelkie sugestie i spostrzezenia kolegów po fachu.
    Bede tez badzo wdieczna jesli ktos z okolic Wawki zaprosi mnie na wizje lokalną. :) pozdrawiam serdecznie i gratuluje sukcesów.

  18. #278

    Domyślnie Re: Zręczny wariant III - lustro

    Cytat Napisał pogor
    Witam wszystkich, dwa dni ( w pracy )) zajelo mi przesledzenie calego watku, w pazdzierniku ruszamy z budowa zręcznego, mam juz projekt w garsci i kombinuje z adaptcjami, chetnie przyjmę wszelkie sugestie i spostrzezenia kolegów po fachu.
    Witamy

    Cytat Napisał pogor
    Bede tez badzo wdieczna jesli ktos z okolic Wawki zaprosi mnie na wizje lokalną. pozdrawiam serdecznie i gratuluje sukcesów.
    Ja buduje w Pruszkowie, więc jeśli masz ochotę zapraszam.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  19. #279

    Domyślnie Re: Zręczny wariant III - lustro

    Cytat Napisał pogor
    Bede tez badzo wdieczna jesli ktos z okolic Wawki zaprosi mnie na wizje lokalną. pozdrawiam serdecznie i gratuluje sukcesów.
    Ja buduje w Pruszkowie, więc jeśli masz ochotę zapraszam.[/quote]


    Z wielka przyjemnościa, z naszej dzialki ( placu budowy) to rzut beretem, bo ja buduje niedaleko Ozarowa Maz, i jest tam latwy i pzyjemny dojazd do Pruszkowa. Bardzo proszę o info kiedy bedzie Wam pasowalo zebym podjechala.

    Jeszcze raz dziekuje

  20. #280

    Domyślnie Re: Zręczny wariant III - lustro

    Cytat Napisał pogor
    Z wielka przyjemnościa, z naszej dzialki ( placu budowy) to rzut beretem, bo ja buduje niedaleko Ozarowa Maz, i jest tam latwy i pzyjemny dojazd do Pruszkowa. Bardzo proszę o info kiedy bedzie Wam pasowalo zebym podjechala.

    Jeszcze raz dziekuje
    hej,

    z Twoich dotychczasowych postów wynika, że coś już budujesz/budowałaś http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=#1400893

    pochwalisz się?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

Strona 14 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony