dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 97
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1923
  1. #281

    Domyślnie Dom

    Tak, juz mam za soba doswiadczenia budowlane, wybudowalam ( przez ostatni rok) dom z projektu gotowego pracowni Dom na Hryzoncie "Julia"

  2. #282

  3. #283

    Domyślnie Re: BRAMA

    Cytat Napisał Saymon
    Cytat Napisał Habier
    Cytat Napisał szwd77
    WOW Habier 7900 za Hormanna!!!!! Ja zapłaciłem 6400 z montażem. Nie wiem dlaczego ale jednak może rozejrzysz się za sprzedawcami takich bram trochę dalej od swojej miejscowości. Na prowincjach są o wiele niższe ceny
    6400 z montażem i napędem ??

    jesli tak to rzeczywiście - inny świat.
    Wiesz, ale Panowie sobie za montaż życzą 1100 PLN

    Troche się boję kupować daleko ze względu na ewentualne problemy z egzekwowaniem serwisu/reklamaci/poprawek. To jest zbyt poważna rzecz żeby kupować to na odległość
    Witaj Habier.
    Ja w Bydgoszczy za hormanna panelowego w kol. złoty dąb z napędem zapłaciłem dokładnie 6100 złotych. Nie wiem czy w twojej okolicy jest Firma "Nalazek" bo z tej firmy kupowałem bramę.
    Brama jest super.
    Pozdrawiam
    U mnie już tynki w środku dobiegają końca może do niedzieli będzie koniec i czas na posadzkę.
    ostatnio dostałem taką wycenę, porównajcie proszę:

    Brama LPU40, wzór pasy M w kolorze białym o wym.4500 na 2375 4650 zł netto
    Malowanie na kolor standardowy 700 zł netto.
    Klamka 100 zł netto
    Napęd 1229 zł netto
    Montaż 1100 zł netto

    +7% VAT = 8323,53 PLN

    Do zapłacenia (po rabacie) = 7900 PLN !!!!

    czyli 5% rabatu od całości - nędza straszna.

    ILE u Was kosztuje montaż??
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  4. #284

    Domyślnie Schody

    mam pytanie do wszystkich, czy ktos z Was przenosil lub myslal o pzeniesieniu schodów w jakies inne miejsce tak zeby polaczyc kuchnie z alonem a w miejcu schodów zrobic jadalnie ?

  5. #285

    Domyślnie

    brama normstahl czarna przesuwana na bok z automatem i montażem 8750
    co do schodów (temat zapalny hehe) ja zastosowałem schody kręcone co daje 190 cm miejsca od sciany do schodów przez co można tam ustawic np stół
    c77c

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam32
    brama normstahl czarna przesuwana na bok z automatem i montażem 8750
    mi za normstahla krzyknelii 9900

    Cytat Napisał Adam32
    co do schodów (temat zapalny hehe)



    Cytat Napisał Adam32
    ja zastosowałem schody kręcone co daje 190 cm miejsca od sciany do schodów przez co można tam ustawic np stół
    masz jakies zdjęcia? ciekawe jak to wygląda?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  7. #287

    Domyślnie

    na razie jeszcze nie zalali stropu , sa w trakcie zbrojenia ale moge dołaczyc rys

    pole zakreskowane to płyta wylewana, przestrzeń nad pokojem i kuchnia-standardowy strop wg projektu ,tam gdzie narysowany stół , brak stropu , średnica schodów 175 cm , nie jest to może najwygodniejsze rozwiązanie ale na poddaszu będą mieszkac dzieciaki wiec dadzą radę [/url]
    c77c

  8. #288

    Domyślnie

    co do schodów (temat zapalny hehe) ja zastosowałem schody kręcone co daje 190 cm miejsca od sciany do schodów przez co można tam ustawic np stół[/quote]

    tez o tym myslalam, ale obawiam sie ze takie krecone schody sa mniej wygodne ( mam male dziecko ) moje mysli ida barziej w kierunku przeniesienia schodów do salonu ( i rzucenia ich na jedna z scian

  9. #289

    Domyślnie

    raczej ciężkawo chyba że kosztem zrezygnowania z jednego pokoju na poddaszu, wiąże się to też ze zrobieniem podciągów oraz płyty żelbetowej , czyli przeprojektowaniu stropu , ja pozostawiłem standardowe szerokości między podciągami czyli 180 cm
    c77c

  10. #290

    Domyślnie schody

    wiem, juz takwszystko rozwazam, a gdyby ( my wybralismy wariant III zrecznego) z korytara nr 9 wchodzic na schody ( zabiegowe) usytuowane kosztem garderoby ( tej wis a wis -łazieniki) i troszke kosztem salonu ?
    wtedy mozna w miare latwo przeprojektowac góre bo schody beda centralnie usytuowane - czy dobrze mysle ?

  11. #291

    Domyślnie

    Witaj pogor!
    My przenieśliśmy schody "za garaż".
    <><><><><><><>
    C77b

  12. #292

    Domyślnie

    Habier my tez bylismy zdecydowani na hormanna ale po analizie wyszlo nam ze Wisniowski ma prawie identyczne wskazniki i zaplacilismy za brame brazowa 4132,00 (4500x2250)
    plus naped 1489,00
    razem: 5621,00 i to razem z montazem. w tej firmie bralismy rowniez okna z roletami.
    pozdrawiam

  13. #293

    Domyślnie

    Witaj Szkrab

    dzięki wielkie za rzut - ja mam wersje z 2-stan garaem i troszke trudniej mi jest to zrobic, musialabym zrezygnowac z wc i zesci dolnej lazienki

    sama juz nie wiem moze zostawie tak jak jest.

  14. #294

    Domyślnie

    Z części "za garażem" możesz naprawdę dużo wyczarować. Masz tam prawie 25m kw. + korytarz.
    Możesz np. schody tak umieścić, żeby górny zabieg był w garażu.
    Ja zmniejszyłbym też sypialnię- 15m to trochę za dużo, jak dla mnie.

    Radzę ci jednak najpierw postawić ściany zewnętrzne, żeby zobaczyć jak można zagospodarować całą powierzchnię.
    Przed wybudowaniem też rysowaliśmy i planowaliśmy. A decyzja zapadła, gdy ściany stały i można było patykiem na piachu "tworzyć" pomieszczenia.
    Powodzenia!
    <><><><><><><>
    C77b

  15. #295

    Domyślnie

    pytanie za 100 punktów , czy ktokolwiek dawał siatki przypodporowe na terivie?
    c77c

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam32
    pytanie za 100 punktów , czy ktokolwiek dawał siatki przypodporowe na terivie?
    ????? No to dowaliłeś do pieca
    A co to wogóle jest?

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    Cytat Napisał Adam32
    pytanie za 100 punktów , czy ktokolwiek dawał siatki przypodporowe na terivie?
    ????? No to dowaliłeś do pieca
    A co to wogóle jest?
    Bierzesz siatkę, podchodzisz do podpory. I już masz siatkę przypodporową
    <><><><><><><>
    C77b

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkrab
    Cytat Napisał Rom
    Cytat Napisał Adam32
    pytanie za 100 punktów , czy ktokolwiek dawał siatki przypodporowe na terivie?
    ????? No to dowaliłeś do pieca
    A co to wogóle jest?
    Bierzesz siatkę, podchodzisz do podpory. I już masz siatkę przypodporową
    dobre!!!!
    hahaha
    no to ja takiej siatki nie mam

  19. #299

    Domyślnie

    no dokładnie , więcej tu http://www.stropex.pl/?s=03#6
    na projekcie tego nie ma ale wg normy powinno sie je stosowac tym bardziej ze teriva lubi pękac
    c77c

  20. #300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam32
    no dokładnie , więcej tu http://www.stropex.pl/?s=03#6
    na projekcie tego nie ma ale wg normy powinno sie je stosowac tym bardziej ze teriva lubi pękac
    Cholera bedę musiał się w te siatki dokładniej wczytać jak bedę miał chwilę bo jak pobieżnie przejrzałem i niewiele z tego rozumiem.
    Adam32 możesz to przełożyć z polskiego na nasze?

Strona 15 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony