dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 97
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1923
  1. #421

    Domyślnie

    witajcie!

    my za elektryka zaplacilismy: 4000 rozbocizna + ok. 5000 materialy (w tym przepieciowka za 500zl). zrobili wszystko co chcielismy. nie mamy zadnych udziwnien.

    Szwd strasznie mi przykro, ze miales wypadek na budowie. dobrze, ze nie skonczylo sie to zlamaniem.

    Habier tynkarzowm wyszlo: 470m2 tynku gipsowego plus 44m2 mineralnego. sama probowalam sie doliczyc ale sie okazalo, ze tynkarze liczac metraz nie odejmuja w ogole otworow okiennych czyli licza jako cala sciane.

    a ja jestem zla od rana bo sie okazalo, ze cholreka jeszcze nie mam cementu na posadzki a posadzki ida w poniedzialek od samego rana. mam nadzieje, ze zalatwie to dzisiaj bo jak nie to naprawde bedzie lipa

    milego dnia zycze. u nas dzisiaj brzydko i pochmurnie

  2. #422

    Domyślnie

    witajcie jeszcze raz Zreczniaki
    na szczescie zalatwilam i cement i siatke. juz na budowie. ulzylo mi.
    no i zamieszczam zdjecie otynkowanego salonu. narazie jedno bo musze dorobic. te co juz mam jakos mi sie nie nadaja



    acha...a tynki Wy szlifujecie czy jeszcze szpachlujecie? my chyba przy szlifowaniu tylko zostaniemy. ja to w ogole bym nic nie robila bo mnie sie podoba tak jak jest. u gory juz prawie wszystko ladnie wyschlo bo tam ciagle przewiew jest. ladnie bielutko sie zrobilo
    pozdrawiam

  3. #423

    Domyślnie

    hej,
    dziekuje wszystkim za odpowiedzi

    ostatnie 24 h u nas to godziny grozy, wczoraj na budowie okazalo sie,ze brakuje 100 dachowek(czarny braas celtycka), koszmar, zamawialismy przeciez z gorka, zamowienie tej dachowki bylo nie lada sztuka...
    dzis od rana obdzwanialismy hurtownie w woj. mazowieckim, po kilku godzinach nerwowki: 40 znalezlismy w dachluxie w nadarzynie, 30 szef dekarzy pozyczyl od kolegi, kolejne 40 udalo sie kupic w Nieporecie-
    nasza panika byla glownie spowodowana ryzykiem,ze nie da sie sciagnac dekarzy tylko po to aby polozyc 100 dachowek (maja zaklepane terminy do stycznia 200

  4. #424

    Domyślnie

    Witam wszystkich Budujących

    JAk na razie jesteśmy szcześliwymi posiadaczami kawałka pola i czekamy na mapki od geodety
    Coraz blizej do godziny zero, kiedy trzeba zdecydowac się na projekt.
    Marzyliśmy o Tymku z archipelagu, ale warunki zabudowy dopuszczają dach do 30 st.
    no to teraz albo Zręczny albo Anielka z dom dla ciebie.
    Czy ktos z Poznania lub okolic byłby tak miły i wspomógł nas w podjeciu decyzji i pozwolił nam zajrzeć do swojego domku?


    Pozdrawiamy
    Ania i Piotr

  5. #425

    Domyślnie

    Walaciki ciesze sie, ze udalo sie zalatwic dachowke.

    a u nas dzisiaj znowu szaro i deszczowo. brrr...

    weszli posadzkarze maksymalnie podlogi zrobia do jutra. bardzo sie ciesze. teraz jeszcze musze poszukac kogos do regipsow i ocieplenia poddasza. mam nadzieje, ze nie bedzie wiekszego problemu.

    pozdrawiam

  6. #426

    Domyślnie Re: Wypadek

    Cytat Napisał szwd77
    u mnie ruszyli z tynkami. niestety podczas podpatrywania wykonywania robót zleciałem z drabiny, na szczęście skończyło sie naderwaniem i naciągnięciem ścięgien. 17 dni w usztywnieniu - kurczę pierwsze takie zdarzenie na budowie
    uuhh, przykre.
    Ja tez raz zleciałem z drabiny - bez kontuzji
    Natomiast wczoraj bym się zabił o wiertarkę (z mieszalnikiem do kleju) pozostawioną przez ekipę. Przenosiłem styropian i nie widziałem co mam pod nogami . Na szczęście bez większych urazów - klika zadrapań


    W łikend malowaliśmy z żoną podbitkę W morde - ile to roboty - jak policzyłem to jest ponad 70m2!!!
    My zdecydowaliśmy się na sosnową - więc trzeba zaimpregnować i pomalować

    Przy okazji bardzo Was proszę - dajcie zdjęcia swoich podbitek (zamontowanych). Chciałbym zobaczyć jak rozwiązana jest sprawa podbitki w rogach okapu i przy naszych nieszczęsnych kolumnach.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13

    Habier tynkarzowm wyszlo: 470m2 tynku gipsowego plus 44m2 mineralnego. sama probowalam sie doliczyc ale sie okazalo, ze tynkarze liczac metraz nie odejmuja w ogole otworow okiennych czyli licza jako cala sciane.
    jakoś mało Wam wyszło (520m2) - Ja jak starałem się u siebie policzyć - to wychodzi mi ponad 600m2 - kurcze - może nie umiem liczyć
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  8. #428

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    witajcie jeszcze raz Zreczniaki
    na szczescie zalatwilam i cement i siatke. juz na budowie. ulzylo mi.
    Gratulacje!!!

    Cytat Napisał justynap13
    no i zamieszczam zdjecie otynkowanego salonu. narazie jedno bo musze dorobic. te co juz mam jakos mi sie nie nadaja
    Skąd masz zdjęcie mojego domu??? Ej... tylko to nie ja tam jestem i okna jakby troszkę inne ?? Hmm.. justynap13 - czy wy budujecie ten sam dom co i my???


    Cytat Napisał justynap13
    acha...a tynki Wy szlifujecie czy jeszcze szpachlujecie?
    my w większości pomieszczeń na tynki cem-wap będziemy kłaść gładź gipsową
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  9. #429

    Domyślnie

    Habier hehe nasz dom wydaje Ci sie podobny do Twojego??ciekawe dlaczego?
    co do tych metrow tynkow to raczej wszystko dobrze wyszlo bo ja jak sama liczylam (odejmujac otwory) to mi wyszlo prawie 400m2. nie wiecej.
    my robilismy cemetowe tylko w lazienkach bo szkoda nam kasy bylo.
    Habier a powiedz mi, Wy to podbitke przed ocieplaniem robiliscie? bo najpierw chcemy ocieplic no i dopiero pozniej podbitke. zdradzisz jak to wyszlo kasowo?

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    Habier hehe nasz dom wydaje Ci sie podobny do Twojego??ciekawe dlaczego?


    Cytat Napisał justynap13
    co do tych metrow tynkow to raczej wszystko dobrze wyszlo bo ja jak sama liczylam (odejmujac otwory) to mi wyszlo prawie 400m2. nie wiecej.
    ciekawe. zobaczymy jak mi podliczą po skończeniu roboty
    to ten sam dom jest - ewentualnie drobne zmiany (my troszkę mamy)

    Cytat Napisał justynap13
    Habier a powiedz mi, Wy to podbitke przed ocieplaniem robiliscie? bo najpierw chcemy ocieplic no i dopiero pozniej podbitke. zdradzisz jak to wyszlo kasowo?
    Podbitkę będą montować po ociepleniu (jesteśmy w trakcie ocieplania)
    - dechy sosnowe kupiłem za 2350 PLN - 77m2 (troche na zapas)
    - Sadolin Base - 15 litrów na impregnację podkładową (264PLN)
    - Sadolin Extra w kolorze Tick 10L na malowanie kolorem (290PLN)
    - pedzle za 30 PLN
    i rozpuszczalnik za 4 PLN

    No i kupa "zabawy" w malowanie - tragedia. No i problem logistyczny - bo te zaimpregnowane dechy a potem pomalowane trzeba gdzieś poukładać - a tego jest ponad 200 sztuk
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    co do tych metrow tynkow to raczej wszystko dobrze wyszlo bo ja jak sama liczylam (odejmujac otwory) to mi wyszlo prawie 400m2. nie wiecej.


    liczę i liczę i samego parteru mi wychodzi ok 467m2
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  12. #432

    Domyślnie

    oj Habierku cos chyba nie tak liczyc. wlasciwie nie wiem jak duze zmiany wprowadzaliscie. my na dole wszystko tak samo zostawilismy oprocz: spizarki, ktora zlikwidowalismy na rzecz wiatrolapu i w kuchni mamy sciane od strony schodow

    no a nam wlasnie skonczyli posadzki. rany jak cudownie jak nie widac tych wszystkich kabelkow

    a teraz obliczenia posadzkarzy:
    195m2 powierzchni uzytkowej * 12zl = 2340 zl
    plus 6 flaszek Bolsa za ulozenie stryropianu i foli na podlodze.

    w koncu cos "taniej"

    w piatek przyjezdzaja brame garazowa nam zamontowac.

    my myslimy zeby podbitke zrobic z pcv jednak (braz) bo okna mamy orzech, rolety i brama ciemny braz.

    buziaki

  13. #433

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    oj Habierku cos chyba nie tak liczyc. wlasciwie nie wiem jak duze zmiany wprowadzaliscie. my na dole wszystko tak samo zostawilismy oprocz: spizarki, ktora zlikwidowalismy na rzecz wiatrolapu i w kuchni mamy sciane od strony schodow
    no nie wiem - moze nie potrafie liczyc - będzie co będzie
    ale sufity wszystkie macie tynkowane??

    Cytat Napisał justynap13
    no a nam wlasnie skonczyli posadzki. rany jak cudownie jak nie widac tych wszystkich kabelkow
    super - gratulacje

    Cytat Napisał justynap13
    a teraz obliczenia posadzkarzy:
    195m2 powierzchni uzytkowej * 12zl = 2340 zl
    niezła cena

    Cytat Napisał justynap13
    my myslimy zeby podbitke zrobic z pcv jednak (braz) bo okna mamy orzech, rolety i brama ciemny braz.
    buziaki
    ja też myslalem o pcv - ale jak porównałem wygląd podbitki pcv i sosnowej - wybrałem drewno - nawet kosztem ceny i dodatkowej pracy (własnej).
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  14. #434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Cytat Napisał justynap13
    my myslimy zeby podbitke zrobic z pcv jednak (braz) bo okna mamy orzech, rolety i brama ciemny braz.
    buziaki
    ja też myslalem o pcv - ale jak porównałem wygląd podbitki pcv i sosnowej - wybrałem drewno - nawet kosztem ceny i dodatkowej pracy (własnej).
    No właśnie to jest dylemat. Albo ładnie, ale później trzeba konserwować (teściowie konserwowali już po 2 latach) albo taniej. My mamy stolarkę całą białą, ale podbitka będzie brązowa (bo biały muchy obsr...). Tylko właśnie, z czego? Trochę tej podbitki jest do pomalowania... A chciałoby się i ładnie i bez kłopotu.
    <><><><><><><>
    C77b

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkrab
    Cytat Napisał Habier
    ja też myslalem o pcv - ale jak porównałem wygląd podbitki pcv i sosnowej - wybrałem drewno - nawet kosztem ceny i dodatkowej pracy (własnej).
    No właśnie to jest dylemat.

    Trochę tej podbitki jest do pomalowania... A chciałoby się i ładnie i bez kłopotu.
    No właśnie. Wg mnie na tych dużych "Zręcznych" okapach ładniej będzie wyglądała drewniana.
    Troszkę kłopotu będzie - ale co tam - robimy dla siebie.
    Najwięcej czasu zajmuje imprgnowanie, trzeba zaimpregnowac 2 strony, a jeszcze tal "lewa" strona u mnie jest nie do końca dobrze oheblowana - więc zajmuje to więcej czasu, wymaga więcej pracy i materiału (producent impregnatu zaleca dwukrotne impregnowanie!!! - ale ja poprzestaję na jednokrotnym). A bardzo wkurzające jest to, że nie widać efektów (bezbarwny podkłąd). Natomiast malowanie na kolor - bajka Oheblowana i zaimpregnowana strona bierze kolorek super - aż chce się malowac - i idzie dość szybko.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  16. #436

    Domyślnie

    my jednak zostaniemy przy pcv ze wzgledu na okna. poza tym ja nie jestem zwolenniczka drewna. no i tyle roboty. ale to moje zdanie

  17. #437

    Domyślnie

    Witajcie,

    styropian juz jest na ścianach
    dziś też przychodzą panowie stawiać skrzynkę gazową i robić wykopki (juz niedługo będę miał gaz)
    na wodę niestety muszę jeszcze poczekać.

    Dużo sie dzieje a ja jestem juz tym wszystkim trochę zmęczony. Ciekawe czy można wziąć urlop na budowie?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  18. #438

    Domyślnie

    No i mam kolejną zagwozdkę
    Moze ktos z Was juz przerabiał temat oswietlenia na zewnatrz domu?
    C77 jest taki niesymetryczny i ciężko rozplanować oswietlenie

    Przed wejsciem: gdzie najlepiej powiesić lampę wiszącą z okapu/podbitki (jakbym nie kombinował zawsze gdzieś będzie niesymetrycznie)
    Taras: jak wyżej, planuję 2 lampy wiszące - po jednej na każdej połówce tarasu (ale gdzie je umieścić?)
    Boczne ściany: no tu już łatwiej

    Pomożecie?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  19. #439

    Domyślnie

    Habier my wieszamy z przodu centralnie nad drzwiami.
    z tylu ze wzgledu na to, ze zrezygnowalismy z okna balkonowego w gabinecie, lampy beda symetrycznie po dwoch stronach okna balkonowego.

  20. #440

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    Habier my wieszamy z przodu centralnie nad drzwiami.
    yeap, to jest pomysł.

    Ja wczoraj, oglądając domek z ulicy jeszcze sobie wymyśliłem, że może równo na środku ściany pomiędzy oknem kuchennym a drzwiami.


    Cytat Napisał justynap13
    z tylu ze wzgledu na to, ze zrezygnowalismy z okna balkonowego w gabinecie, lampy beda symetrycznie po dwoch stronach okna balkonowego.
    u mnie to nie przejdzie
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

Strona 22 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony