dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Cieknąca rura -pomoc

    Witam wszystkich serdecznie. Mam ogromny problem na uszczelce zaznaczone na biało cieknie. Problem jest taki, że nie mam pojęcia jak wyciągnąć tą rurkę żeby to wymienić. Z jednej strony wychodzi kolankiem ze ściany( odpływ z pralki) i od razu leci do trojnika pod zlewem. Za wszelką pomoc będę wdzięczny

  2. #2

  3. #3

  4. #4

  5. #5

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wciśnij głębiej w tę cienką rurę w grubą, żeby wypiąć z drugiej strony (może być łatwiej, jak najpierw wysuniesz tę uszczelkę z grubej rury i przesuniesz dalej na cienką).

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli na początku spróbować ściągnąć uszczelkę w stronę cienkiej i później odpiąć trojnik i spróbować głębiej wsadzić w niego cienką? A co mogę dać zamiast takiej uszczelki bo to lipa jest ogólnie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Poszukaj czegoś w tym stylu. Tylko upewnij się, że da się nasunąć na cienką rurę głębiej.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc. Jesli się nie będzie dało nasunac to mam jeszcze jakieś inne opcje ? Ta instalacja to kaplica. Ja teraz wszystko zmieniałem podczas remontu kuchni ale ten jeden odcinek zostawiłem... ta uszczelka to jakaś lipa z drugiej strony była podobna tylko do zmywarki i też wyleciała

  10. #10

    Unhappy

    Jeszcze takie moje pytanie czy lepiej zostawić tą cienką rurkę czy jak uda mi się rozpiąć to wymienić ją też? Mam tez obawy czy jak ruszę to czy nie zacznie też ciec w tamtym miejscu?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    spróbuj odkręcić obejmy od rur tak aby rurę odciągnąć od ściany i może wyciągniesz. Jakoś to musieli złożyć. Chyba ze skontaktujesz się z hydraulikiem który Ci to robił ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    spróbuj odkręcić obejmy od rur tak aby rurę odciągnąć od ściany i może wyciągniesz. Jakoś to musieli złożyć. Chyba ze skontaktujesz się z hydraulikiem który Ci to robił ?
    Kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego i hydraulik tamtejszy odpada. Założyć to nie problem przecież idziesz od ściany do końca. Problem pojawia się jak trzeba środkowy odcinek wymienić. Niestety nowa kuchnia już jest i nie dostanę się do końca instalacji.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Kup nową cienką rurkę, upewnij że da się wsunąć ze 6-7 cm w to (w tym stylu) co napisał Kaizen. Starą rurkę przetnij brzeszczotem, wyjmiesz obie części. Zakładasz (w tym stylu), w to wsuwasz głęboko (tyle co kielich) nową rurkę, a potem wycofujesz do kielicha. Przed złożeniem posmaruj wszystko pastą do montażu rur i będzie dobrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony