dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Wieniec na poddaszu?

    W swoim planie domku nie ma na poddaszu przewidzianego wienca scianka kolankowa 90cm ja chce podniesc ta scianke do 120 cm i teraz pytanie czy musze robic wieniec czy nie? Albo z innej beczki od jakiej wysokosci sciany trzeba robic wieniec na poddaszu?

  2. #2

    Domyślnie

    Wieniec powinien być niezależnie od wysokości ścianki kolankowej.
    Przecież na nim opierasz cały dach.
    Czy aby napewno nie masz wieńca w projekcie?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Brak wienca grozi katastrofa budowlana
    J

  4. #4

    Domyślnie

    niestety u mnie w projekcie nie ma wiencia dach mam prosty 2 spadowy z wiencia nad parterem mam tylko porobione slupki w których sa prety majace trzymac pózniejsza konstrukcje dachu tzn murlaty sie do nich przykreca.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziwne.Te słupki czyli trzpienie nie służą do mocowania murłaty a usztywniają ściankę kolankową.Zresztą murłata powinna być przykręcona do wieńca dosyć gęsto.Bodaj co pół metra,a do czego Ty ją przymocujesz?

  6. #6

    Domyślnie

    niestety u mnie w planie sa tylko zerdzie co 150 cm do mocowania murłaty jutro jade do inspektora i skonsultuje z nim czy nie ma jakiegos bledu w projekcie bo na chlopski rozum wieniec powinien byc.

  7. #7

    Domyślnie

    W moim projekcie też nie było ale wykonawca stwierdził, że trzeba zrobić i zrobił.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    pomimo ze nie ma w projekcie u mnie wienca na poddaszu razem z inspektorem postanowilismy ze sie go zrobi koszt nie jest wielki a sen bedzie spokojniejszy .

  10. #10

    Domyślnie

    bladyy - nie pozalujesz poniesionych kosztów na wieniec. Chyba potwierdziliby to wszyscy, którzy dzisiaj byli w okolicach Wrocławia

    Sama dzisiaj widzialam, jak na budowie po tej wichurze i burzy runeły 2 ściany szczytowe (nie bylo wieńca pełnego tylko na sćianach kolankowych). Ściany poddasza wzniesono prawie 2 tygodnie temu, pewnie teraz miala iść więźba (moze gdyby ja postawili to by troche usztywnila konstrukcje, ale biorąc pod uwage siłe wiatru, jaka wczoraj byla, to moznaby przypuszczać ze i to by nie pomoglo ).

    A tak swoja droga to też się dziwię czemu projektant nie pomyslal o wieńcu. Przy tak wysokiej ściance to juz bez wzgledu na rodzaj konstrukcji i kąta nachylenia dachu waro robic wieniec.
    A, jeszcze pisales, ze konsultowałeś sie w tej sprawie z inspektorem, a rozmawiałeś tez architektem, który ci wykonał/adaptował projekt? Teoretycznie podniesienie ścianki kolankowej wymaga aneksu do pozwolenia na budowę, bo jest to istotna zmiana i wygladzie i na konstrukcji...
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  11. #11

    Domyślnie

    podniesienie scianki kolankowej bylo juz przewidziane i mam zrobiony aneks przez projektanta. Co do winca, robie bo napewno to nie zaszkodzi, a pomóc moze.

  12. #12

    Domyślnie

    Pamiętaj o przedłużeniu wszystkich krokwi,krawężnic i innych elementów więźby wychodzących poza obrys fundamentów.
    Żeby dom nie wyglądał jak ostrzyżony na kretynka (ze zbyt krótką grzywką)

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    tez mam dach dwuspadowy, dom na planie prostokata, przy mojej sciance 110 cm mam 2 wieńce i słupki w sciance kolankowej. Sądze ze powinines miec chociaz jeden, w przeciwnym razie cale sily rozporowe dachu pojda na sciany, a te moga nie utrzymac dachu.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  14. #14

    Domyślnie

    Ja tem mam przewidziane po 5 slópków na strone i na to zrobie jeszcze wieniec na tym nie ma co oszczedzac dzieki za rady. Mam tylko pytanie jeszcze jedno czy ten wieniec ma byc tylko na sciankach kolankowych czy ma opasac caly dom. Jesli by mial opasac caly dom to jak to zrobic mam na poddaszu 2 balkony i one by juz powodowaly ze wieniec i tak by nie mial ciaglosci. Mi sie wydaje ze wieniec na poddaszu tylko robi sie pod murlate, ale nie wiem czy dobrze mysle? Bardzo prosze o odpowiedz.

  15. #15

    Domyślnie

    Wieniec powinien opasać cały dom.Tam gdzie balkony lub lukarny,robi wieniec łamany .
    Czyli poziom-pion w górę-poziom-pion w dół.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony