dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro folia wysokoparoprzepuszczalna umożliwia przepływ pary wodnej to powstałe u Ciebie zjawisko nie powinno mieć miejsca.
    Fachowydekarz twierdzi wręcz przeciwnie. I sensownie to zjawisko fizyczne wyjaśnia.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Każdy może sobie twierdzić to co uważa za stosowne byleby się pod tym czytelnie podpisał. Rozumiem, że "Fachowydekarz" wypowiedział się konkretnie do tego przypadku? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Rozumiem, że "Fachowydekarz" wypowiedział się konkretnie do tego przypadku?
    Wypowiedział się konkretnie w temacie zdania, które zacytowałem. Nie czytałeś? Już dwa razy w tym wątku wrzucałem linka (raz pośrednio, raz bezpośrednio).
    Jak do kogoś nie docierają argumenty fizyczne, to może zrozumie, na podstawie działania wysokoparoprzepuszczalnej pajęczyny?

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-12-2020 o 18:36

  4. #24

    Domyślnie

    Kaizen, ile dachów zbudowałeś w swoim życiu osobiście lub pod Twoim pełnym nadzorem?
    Mimo, że oczywistym jest, że w życiu chodzi o jakość, a nie ilość, to czasmi lepiej zachować milczenie...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kaizen, ile dachów zbudowałeś w swoim życiu osobiście lub pod Twoim pełnym nadzorem?
    Mimo, że oczywistym jest, że w życiu chodzi o jakość, a nie ilość, to czasmi lepiej zachować milczenie...
    Nawiązujesz do artykułu na fachowymdekarzu? Autorzy podpisani pod artykułem chwalą się dwudziestoletnim stażem. Chcesz polemizować z nimi i z prawami fizyki?

    Widać, że masz wprawę w atakach ad personam. A coś merytorycznego też powiesz?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A co ta pajęczyna ma udowodnić? Udowadnia tylko to co ja napisałem! Skoro po obu stronach pajęczyny jest taka sama temperatura i taka sama wilgotność a powietrze jest nasycone parą wodną to nadmiar pary wodnej wykropli się (skondensuje) na dowolnej powierzchni np. na takiej pajęczynie czy rosa na trawie a ww pomieszczeniu np. krople na lustrze w łazience. Zimą będzie to szadź osadzająca się np. na siatce ogrodzeniowej czy na gałęziach drzew. Takie samo zjawisko występuje w warstwie izolacji cieplnej np. na nitkach wełny mineralnej. Na podobnej zasadzie działają np. pierścienie Raschiga. Z prawami fizyki się nie dyskutuje, natomiast można dyskutować z ich interpretacją. Mam doświadczenie i wiedzę w temacie , w którym się wypowiadam. Nie do każdego trafiają moje argumenty i nie muszą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    nadmiar pary wodnej wykropli się (skondensuje) na dowolnej powierzchni
    To już takie zjawisko ma prawo bytu przy membranie?

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro folia wysokoparoprzepuszczalna umożliwia przepływ pary wodnej to powstałe u Ciebie zjawisko nie powinno mieć miejsca.
    A wiesz, że nie potrzebuje żadnej powierzchni? Wykropli się tak, czy inaczej po osiągnięciu punktu rosy. Bez tego nie byłoby deszczu.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wyjąłeś z kontekstu mojej wypowiedzi jakieś fragmenty i komentujesz. Czy czegoś nie rozumiesz? Czy dla Ciebie moje uzasadnia są niejasne? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Czy ten dach ma szczelinę wentylacyjną między membraną a pianą? Czyli np płyta między krokwiami i dopiero piana? Bo nie widzę aby wyraźnie było to napisane.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    S_Mike

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-636
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał StolarzS Zobacz post
    Czy ten dach ma szczelinę wentylacyjną między membraną a pianą? Czyli np płyta między krokwiami i dopiero piana? Bo nie widzę aby wyraźnie było to napisane.
    Nie, piana jest bezpośrednio na membranę.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    No to masz problem. Właściwie nie do rozwiązania, bo musiałbyś zrzucić całe pokrycie dachu żeby usunąć nadmiar piany, która dociska membranę od spodu.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bar72

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tymbark
    Kod pocztowy
    34-650
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Sam borykałem się z problem membrana czy pełne deskowanie i wybrałem membranę zaraz napiszę dlaczego , tu na forum są zwolennicy teorii szmata zło , oraz membrana jest ok , ja twierdzę że to zależy od wielu czynników i każdy musi dobrać rodzaj krycia wstępnego według swojego projektu domu , u mnie wygląda to tak :
    dom kąt nachylenia dachu 35st poddasze nie użytkowe , strop lany ocieplony styro 25cm , podbitka z blachy skierowana w stronę rynny odejście od ściany domu + otwory wentylacyjne i zostawianie szpary miedzy membraną a styro ocieplającym ścianę kolankową , dachówka płaska c.domino (min kat krycia ok 10st ) jest wróblówka pod pierwszym rzędem dachówki i jest taśma wentylacyjna pod gąsiorami na kalenicy i na bocznych , więc według badań laboratoryjnych przeprowadzonych w instytucie w DE nie muszę mieć żadnej warstwy krycia wstępnego , prawdopodobieństwo dostania się tam wody jest praktycznie żadne , więc jaki sens jest wydawać kasę pełne deskowanie i papę ? żaden ! .Ciekawy i bardzo mądry artykuł , polecam wszystkim , którzy się zastanawiają nad tym jak to zrobić ,żeby było dobrze :
    http://www.izolacje.com.pl/artykul/i...nosci-pokrycia
    miałem podobne rozterki jeśli chodzi o reku sztywne czy peflex rury , jak wiadomo część starszych instalatorów nie uznaje nowinek technologicznych więc czasem trzeba samemu poczytać i zastanowić co lepsze i wybrać optymalne rozwiązanie dobre dla nas nie dla wykonawcy (tak ma być tak robię i tak jest dobrze ) , ale z drugiej strony doświadczenie też ważne i to tez trzeba brać pod uwagę
    Ostatnio edytowane przez bar72 ; 27-12-2020 o 15:11

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał bar72 Zobacz post
    ... jest wróblówka pod pierwszym rzędem dachówki i jest taśma wentylacyjna pod gąsiorami na kalenicy i na bocznych , więc według badań laboratoryjnych przeprowadzonych w instytucie w DE nie muszę mieć żadnej warstwy krycia wstępnego , prawdopodobieństwo dostania się tam wody jest praktycznie żadne ...
    Czy aby ze zrozumieniem przeczytałeś cytowany artykuł? Niestosowanie krycia wstępnego to oczywista bzdura! Za szczelność dachu odpowiada właśnie krycie wstępne więc jest ono warstwą obowiązkową! Śmiem twierdzić, że dostanie się tam woda deszczowa a nawiewany śnieg z całą pewnością. Oczywiście każdy może sobie budować jak chce o ile mu kierownik budowy na to pozwoli. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 27-12-2020 o 21:53
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bar72

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tymbark
    Kod pocztowy
    34-650
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Czy aby ze zrozumieniem przeczytałeś cytowany artykuł? Niestosowanie krycia wstępnego to oczywista bzdura! Za szczelność dachu odpowiada właśnie krycie wstępne więc jest ono warstwą obowiązkową! Śmiem twierdzić, że dostanie się tam woda deszczowa a nawiewany śnieg z całą pewnością. Oczywiście każdy może sobie budować jak chce o ile mu kierownik budowy na to pozwoli. Pozdrawiam.
    tak rozumiem co piszą :
    Warto zauważyć, że NZP danej dachówki określone jest dla dachu budynku z poddaszem niewykorzystywanym do celów mieszkalnych, a jego konstrukcja nie musi spełniać żadnych dodatkowych wymagań. Dla takiego dachu, którego kąt nachylenia połaci jest nie mniejszy niż NZP, dachówka jest dostateczną osłoną, nawet bez żadnej warstwy uszczelniającej (warstwy wstępnego pokrycia).

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak widać nadal nie zrozumiałeś do końca tej treści. Tak budowano kiedyś ale wówczas to strop pełnił funkcję krycia wstępnego bo był wyłożony gliną! Do tego doskonale wentylowany. Glina wchłaniała ewentualne przecieki, które w trakcie wietrzenia wysychały. Ta glina pełniła jeszcze dwie funkcje izolowała cieplnie wraz ze słomą lub liśćmi, które pod nią były a swoim ciężarem stabilizowała drewniany strop. Dodać jeszcze trzeba, że dachówka i gąsiory były montowane i uszczelniane zaprawą z dodatkiem włosia. I to by było na tyle. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Zauważ że u niego poddasze też pełni podobną funkcję jak w starych chałupach - nikt tam nie mieszka i jest przewiew.

    Na dachu o takiej konstrukcji jak bar72 podaje deskowanie i papa to co najmniej rozrzutność, ale 2 rolki membrany nie zrujnowałyby budżetu, a dały więcej pewności że nie podcieknie lub nie nawieje śniegu.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bar72

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tymbark
    Kod pocztowy
    34-650
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał StolarzS Zobacz post
    Zauważ że u niego poddasze też pełni podobną funkcję jak w starych chałupach - nikt tam nie mieszka i jest przewiew.

    Na dachu o takiej konstrukcji jak bar72 podaje deskowanie i papa to co najmniej rozrzutność, ale 2 rolki membrany nie zrujnowałyby budżetu, a dały więcej pewności że nie podcieknie lub nie nawieje śniegu.
    ja napisałem ,że membranę dałem , wykosztowałem się na metrach dachu to zaoszczędziłem na pełnym sekowaniu ha ha

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony