dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1

    Domyślnie Cegła elewacyjna ręcznie formowana, trudny wybór koloru...

    Witam
    Jak wiadomo mało u nas inwestycji z ręcznie formowanej cegły elewacyjnej. Zdecydowałem się na taki materiał ściany zewnętrznej. Trudno jednak dokonać wyboru na podstawie kilku cegieł oglądanych u sprzedawcy.
    Czy ma ktoś może budynek z taką cegłą na zewnątrz. Z chęcią bym pooglądał zdjęcia z różnymi cegłamu jako elewacja.
    Np ta Terca Gandawa: http://img12.echo.cx/img12/1491/10030107cu.jpg
    wygląda fajnie, ale trochę za ciemno jak dla mnie.
    Pozdrawiam
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  2. #2

    Domyślnie

    Tego typu cegla za sztuke kosztuje od 1.6 zł w góre!!! Ładnie taki dom wyglada ale koszt materialu astronomiczny. Ale jesli Cie stac dom napewno bedzie sie wyróznial wsród innych. Wykonanie domu z cegly równiez wiaze sie ze dokladnoscia wykonania, to rózniez podnosi koszty robocizny. Jak chcialem sobie wykonac kuchnie z cegly klinkierowej ale niestety po przeliczeniu zrezygnowalem z powodu kosztów.

  3. #3

    Domyślnie

    A jaką widziałeś za 1,6, nie licząc polskiej z Kraśnika.
    Bo ja widziałem od 2.2 netto jeszcze bez targowania.
    Fakt drogi materiał, ale można kroić na cegłę i płytkę i masz 2 za cenę jednej cegły.
    Mój problem polega na tym, że w Olsztynie na placu nie ma takiej ilości jak chcę zamówić, a z akażdym razem przychodzi inny odcień.
    Pzdr
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  4. #4

    Domyślnie

    Darp

    cegły formowane to moje ulubione Jestem ich zagorzałą fanką i mnóstwo ich będzie u mnie we wnętrzach, z tym, że akurat mnie isę podobają najbardziej te importowane przez CRH - teracotta, rosa wais, rustic
    Zobacz do mojego wątku - mimi-inspiracje albo do watku - nowoczesne domy - inspiracje - jako fanka tych cegieł sporo o nich napisałam i wkleiłam wiele adresów i zdjęć z realizacjami.

    Na elewację też je miałam dawać, ale przy cenie mojej ulubionej rosa - ponad 3,4 zł i domu o pow. ponad 200m2 cena wyszła by astronomiczna - przerzuciłam isę na eco - klinkier z Bogdanki, mają nowy wzór, który nazywa się Rustyk i piękną cegłę do nowoczesnych domów - szaro-beżowy kolor, gładka i ryflowana.

    Co do tych cegiełek formowanych, jest z nimi u nas spory kłopot - brak fachowców, którzy potrafili by je pięknie położyć, a pamiętaj, że nie można ich zabrudzić, bo starłbyś plamy z zaprawy wraz z wierzchnią warstwą kruszywa dekoracyjnego.

    kolejna sprawa - są to cegły o dużej nasiąkliwości i wymagają do murowania i spoinowania bardzo drogiej, specjalnej zaprawy.

    We wnętrzach położę ją sobie też jako płytki, ale nie muszę mieć zaprawy do cegieł o dużej nasiąkliwości tylko zwykłą do klinkieru - kolorową, bo tam mam przecież sucho.

    Kolejna rzecz - jeśli isę zdecydujesz, musisz zakupić cegły na wszystkie ściany, gdyż każda partia jest inna - niepowtarzalna.
    I przy murowaniu trzeba korzystać równocześnie z kilku palet.

    Adresy innych producentów znajdzieszw podanych przeze mnie wątkach. Zacznij, radzę,od nowoczesnych domów - jest krótszy .


    jak masz pytanka - pisz na e-mail

    [email protected]
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  5. #5

    Domyślnie

    Baryka
    Cieszę się że znalazłem fana cegieł ręcznie formowanych. Są piękne....
    Apropo watków o których pisałaś to nie bardzo je mogę zlokalizować w Twoich 11 postach.
    Możesz mi szczegółowiej przybliżyć te namiary
    Co do Eco-klinkieru to mi odradzano ten materiał. Dużo reklaacji. Cefła z Kraśnika natomiast kruszy się w ręku.
    Wiem że są drogie ale tniesz z cegły jedną cegłę i jedną płytkę i masz X2
    Pozdrawiam
    GG 6194701
    Darp
    PS a co powiesz o tym domku z Terca Gandawa http://img12.echo.cx/img12/1491/10030107cu.jpg
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  6. #6

    Domyślnie

    Darp

    A no tak, po kolejnych przygodach z desperatą house piszę pod tym nickiem.


    szukaj mimilapin - tylko mała rada - pomiń od razu durne posty house i szukaj o klinkierze tak ze 3-5 stron od końca wątku.


    p.s. wątek przenoszę powoli na nowe miejsce- łatwo się domyślisz, daczego

    p.s.
    mieszkałam jakiś czas w Holandii - znam te cegiełki z setek realizacji - są piękne zarówno w tradycyjnym budownictwie jak i nowoczesnym- sama marzę o prostym domku na wzór projketu Pawsona - drewniana oblicówka i klinkier formowany zamiast kamienia.
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  7. #7

    Domyślnie

    do do tego domku z cegły Terca przyczepię się do kilku szczegółów:

    - stolarka biała z PCV to przy takim materiale jak cegła formowana - drogim i pięknym dzięki swej surowości i oryginalności - totalna pomyłka

    - konstrukcyjnie dom - nie moje klimaty

    - sama cegła - piękna, przy innym kolorze dachu i stolarki - jak najbardziej
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  8. #8

    Domyślnie


    do zmiany nicka już doszedłem, przeglądam posty
    Pzdr
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  9. #9

    Domyślnie

    pozdrówka i pochwal się kiedyś wyborem - tak bardzo lubię te cegły, że nie mogę się doczekać wnętrz - będzie ściana za stalowym kominkiem i ściana w sypialni i trochę w holu pomiędzy drewnianymi balami -
    ale u mnie bardzo nowocześnie .

    piszna mail, jeśli zniknę
    [email protected]


    a to mój projekcik - klinkier będzie jednak na całości:




    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darp
    Cefła z Kraśnika natomiast kruszy się w ręku.
    Hej Darp,
    a skąd takie wnioski? Możesz napisac coś więcej?

    Też jestem wielkim zwolennikiem elewacji z cegieł ręcznie formowanych. Byłem jakiś czas temu w Kraśniku, ogladałem te cegły, nawet dostałem kilka sztuk żeby pokazac żonce. Jako że byłem tam osobiście, to cegły nie były jakoś specjalnie wybierane, raczej brane po kolei. Żadna z nich się nie rozpadła, nie ukruszyła itp. Powiem więcej - cegły przywiozłem w zimie i po "okazaniu" złożyłem je na podwórku pod gołym niebem. Cegły leżały pod śniegiem, w mrozie - do dziś nic im się nie stało.

    Żeby nie było podejrzeń, to napiszę od razu że nie jestem w żaden sposób powiązany z Kraśnikiem i tamtejszymi cegielniami. Nie bronię ich, ale jeśli masz negatywne doświadczenia to może świadczy to o pechu a nie o generalnie kiepskich cegłach z Kraśnika. A do mnie przemawia cena tamtejszej cegły - 0,46zł zamiast 2zł z CRH i tym podobnych.

    Pozdrawiam
    Brzuzens

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzuzens
    Cytat Napisał Darp
    Cefła z Kraśnika natomiast kruszy się w ręku.
    Hej Darp,
    a skąd takie wnioski? Możesz napisac coś więcej?

    Też jestem wielkim zwolennikiem elewacji z cegieł ręcznie formowanych. Byłem jakiś czas temu w Kraśniku, ogladałem te cegły, nawet dostałem kilka sztuk żeby pokazac żonce. Jako że byłem tam osobiście, to cegły nie były jakoś specjalnie wybierane, raczej brane po kolei. Żadna z nich się nie rozpadła, nie ukruszyła itp. Powiem więcej - cegły przywiozłem w zimie i po "okazaniu" złożyłem je na podwórku pod gołym niebem. Cegły leżały pod śniegiem, w mrozie - do dziś nic im się nie stało.

    Żeby nie było podejrzeń, to napiszę od razu że nie jestem w żaden sposób powiązany z Kraśnikiem i tamtejszymi cegielniami. Nie bronię ich, ale jeśli masz negatywne doświadczenia to może świadczy to o pechu a nie o generalnie kiepskich cegłach z Kraśnika. A do mnie przemawia cena tamtejszej cegły - 0,46zł zamiast 2zł z CRH i tym podobnych.

    Pozdrawiam
    Brzuzens
    WItam
    W Krasniku jest kilka cegielni.
    Ja ogladałem cegły w hurtowni budowlanej w Olsztynie na paletach firmowane nazwiskiem, ale nie pamiętam producenta.
    Dużo połamanych.
    Kawałki na rogach można odłamać bez wysiłku palcami. WIec jest krucha.
    W przeciwieństwie do CRH, TERCA lub Vandersanden.
    A cena , cóż atrakcyjna chociaż te 45-55 gr kosztuje w Kraśniku a w Olsztynie już 1,1-1,2 - Transport.
    Pozdrawiam
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  12. #12

    Domyślnie

    zobaczcie ofertę producenta z Kraśnika:

    http://www.trojanowscy.krasnik.pl/index.php
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  13. #13

    Domyślnie

    i najbardziej znana cegielnia hoffmanowska:

    http://www.hoffmanowska.pl/oferta.htm



    21x10x4 - "francuska" od 0,74 zł - cena netto, loco cegielnia




    na pewno ma swój urok i może się podobać, aczkolwiek cegły z CRH Terca są dla mnie dużo ładniejsze
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  14. #14

    Domyślnie

    Darp

    jeśli nie możesz się zdecydować - prześlij mailem prośbę do CRH i Vienerbergera, by przesłali Ci katalogi - zobaczysz realizacje z różnych kolorów, choć na pewno w realu każdy odcień wygląda trochę inaczej - a trudno jest spotkać domy z tej cegły - około 2 rocznie od danego producenta
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał baryka
    i najbardziej znana cegielnia hoffmanowska:

    http://www.hoffmanowska.pl/oferta.htm
    ...
    na pewno ma swój urok i może się podobać, aczkolwiek cegły z CRH Terca są dla mnie dużo ładniejsze
    Hej Mimilapin,
    ja byłem właśnie w Hoffmanowskiej, mam też od nich kilka sztuk francuskiej. Fajna, ale nadaje się chyba tylko do wnętrz. TU jest wątek, w którym kiedyś prezentowałem kilka zdjęc z Hoffmanowskiej i jedno z realizacji domu. Gdy cegły leżą na stercie to nie widac takiego efektu, ale jeżeli uda mi się uzyskac elewację taką jak na tym zdjęciu, to już będę zadowolony

    Cytat Napisał Darp
    A cena , cóż atrakcyjna chociaż te 45-55 gr kosztuje w Kraśniku a w Olsztynie już 1,1-1,2 - Transport.
    No właśnie... ale to nie jest tylko koszt transportu, raczej sporo w tym zarobku hurtowni. W Hoffmanowskiej pytałem o transport, koszt przewiezienia TIR'em to ok. 3zł za kilometr (liczone w jedną stronę, powrót mnie nie interesuje - czyli jak dla mnie to ok.800zł). Na naczepę wchodzi 8000 cegieł, czyli koszt transportu w moim przypadku wyniósłby 10gr./sztuka (pod warunkiem że będę zainteresowany taką ilością - a nadal nie wiemy, czy robic całą elewację z cegły czy tylko fragmenty).

    Aha i jeszcze jedno - te cegły można (tak twierdził właściciel Hoffmanowskiej) murowa na zwykłą zaprawę cementow-wapienną, co również obniża koszt wykonania ściany.

    Pozdrawiam
    Brzuzens

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał baryka
    Darp

    jeśli nie możesz się zdecydować - prześlij mailem prośbę do CRH i Vienerbergera, by przesłali Ci katalogi - zobaczysz realizacje z różnych kolorów, choć na pewno w realu każdy odcień wygląda trochę inaczej - a trudno jest spotkać domy z tej cegły - około 2 rocznie od danego producenta
    CRH i Terca mam obcykane.
    Ale skupiam się teraz nad Vandersandenem.
    Pzdr
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  17. #17

    Domyślnie

    Darp

    holendrów i Belgów mam po sąsiedzku - 200m2 ode mnie jest najwiekszy importer - SCU klinkier . Choć miała bym wiele tańsze te cegły od CRH - żadna mnie nie rzuciła na kolana tak, jak herbst, rustic, teracotta czy rosa (będą we wnętrzach - oczywiście jako połówki, by było taniej i by nie obciążać stropów).

    brzuzens

    ta oferta jest rewelacyjna i jeśli podobają się Wam cegły w takich barwach - ja bym się nie zastanawiała, choć do zaprawy wolała bym jednak dopłacić, bo te cegiełki mają bardzo dużą nasiąkliwość.

    I powiem Wam, że mnie się także coraz bardziej podobają
    Jakby tak do nich jeszcze mnicha i mniszkę położyć na dachu - bajka!




    brzuzens - jeśli masz blisko do Kraśnika, podaję wszystkie cegielnie z tego zaglębia:



    Cegielnia Cekobud, Słodków I/51, 23-206 Stróża, tel. (81)821-02-30
    Cegielnia Hoffmanowska, ul. Cegielniana 5, 23-200 Kraśnik, tel./fax (81) 825-28-71, www.hoffmanowska.pl
    Cegielnia Karpiówka s.c., Karpiówka 126, 23-206 Stróża, tel. (81)821-00-08
    Cegielnia Kowalin s.c., Spławy II, 23-200 Kraśnik, tel. (81)884-55-74.
    Cegielnia nr 4, ul. Ostrowiecka 36, 23-200 Kraśnik, tel. (81)884-41-11
    Cegielnia Trojanowscy s.c., Spławy II/19, 23-200 Kraśnik, tel./fax (81) 884-34-38, www.trojanowscy.krasnik.pl
    P.P.H.U. TAROT, Słodków III, 23-206 Stróża, tel. (81) 884-36-79
    Produkcja i wypał cegły ceramicznej, Słodków I/59, 23-206 Stróża, tel. (81)825-02-37
    Produkcja i Wypał Cegły Spławy II, ul. Ostrowiecka 22, 23-200 Kraśnik, tel. (81)884-48-09
    Wyrób Ceramiki Budowlanej Przywara i S-ka, ul. Ostrowiecka 13, 23-200 Kraśnik, tel. (81) 825-26-70
    Wyrób i Wypał Cegły, ul. Żytnia, 23-200 Kraśnik, tel. 600-313-796
    Zespół Produkcji i Wypału Cegły Bojanówka, ul. Suchyńska 1, 23-200 Kraśnik, tel. (81) 825-27-36
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  18. #18

    Domyślnie

    brzuzens i Darp

    podaję Wam mojego maila

    [email protected]


    bo niestety nie mogę Wam posłać wiadomosci na priva (admin robi sobie hocki klocki), a kręci mi się po głowie pewien pomysł


    mam dostep do kilkunastu Tirów Wołomin prawie po drodze, Olsztyn jest na trasie przynajmniej raz w tygodniu

    znajdzie mi tylko kochani taką dachówkę, to padam do stóp

    Ja znalazłam, ale nie nadaje się do mojego dachu, który ma tylko 25 stopni , a francuskie za ponad 120 zł/m2 mnie nie interesują.

    pozdrawiam serdecznie i już się cieszę
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał baryka
    brzuzens

    ta oferta jest rewelacyjna i jeśli podobają się Wam cegły w takich barwach - ja bym się nie zastanawiała, choć do zaprawy wolała bym jednak dopłacić, bo te cegiełki mają bardzo dużą nasiąkliwość.

    I powiem Wam, że mnie się także coraz bardziej podobają
    Jakby tak do nich jeszcze mnicha i mniszkę położyć na dachu - bajka!

    brzuzens - jeśli masz blisko do Kraśnika, podaję wszystkie cegielnie z tego zaglębia:

    <ciach>
    Dzięki Mimi tą listę już znam. Barwy nam się bardzo podobają, lubimy naturalne materiały i dla nas cegła musi mieć kolor ceglany
    Do Kraśnika nie mam blisko (ok. 215km) ale w najbliższym czasie pojadę tam napewno jeszcze raz, z żoną. Poprzednio byłem tam przejazdem służbowo, teraz muszę pokazać osobie "decyzyjnej" na żywo domy wykonane z tej cegły. W tamtych okolicach sporo domów ma na elewacji te cegły i nawet zwykłe "domy-kostki" tak wykończone wyglądają inaczej.

    A co do mnicha i mniszki to w pełni się z Tobą zgadzam, bardzo mi się podobają ale to chyba nie moja kategoria cenowa - na dachu na 99% będzie jakaś dachówka betonowa.

    Pozdrawiam
    Brzuzens

  20. #20

    Domyślnie

    brzuzens

    im dłużej patrzę na tę cegiełkę, tym bardziej mi się podoba.

    Mam jeszcze miesiąc - dwa na podjęcie ostatecznej decyzji - dopóki nie mam dachu.

    I muszę to naprawdę dobrze przemyśleć, bo mam drugą wersję domu - taki południowy styl - tutaj ta cegła poszła by na przyziemie, na parter nierówny tynk i było by mimimalistycznie



    projekt jest identyczny - tylko balustrady różne, a materiałami mogę podkreślić wybrany styl domu .

    Co do dachu - nie może być drogi - bo ma aż 300m2!
    A samego drewna na ozdobne belki jest prawie 7m3


    Piękne są dachówki z Kaflarni - zwłaszcza te ręcznie robione - cudo!!!
    mailto:[email protected]
    pozdrawiam serdecznie
    mimilapin

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony