dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 281
  1. #81

    Domyślnie

    W wersji projektu ogrzewania na ekogroszek grzejniki są krótsze, jeśli to w jakikolwiek sposób ratuje ten projekt. Więc coś tam było liczone.
    Rozstaw rurek podłogówki jest taki sam w obu wersjach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzejniki_cr.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	453206  

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.502
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    W wersji projektu ogrzewania na ekogroszek grzejniki są krótsze, jeśli to w jakikolwiek sposób ratuje ten projekt. Więc coś tam było liczone.
    Rozstaw rurek podłogówki jest taki sam w obu wersjach.
    Jezeli uwzasz ze projekt jest ok to po co zmieniasz sposób podłaczenia pętli podłogówki?

  3. #83

    Domyślnie

    Bo chciałbym sobie zapewnić poprawne pełne sterowanie.
    A poza tym RTL nie nadają się po powiększeniu liczby pomieszczeń, w których będzie podłogówka.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 17-02-2021 o 15:25

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.502
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Bo chciałbym sobie zapewnić poprawne pełne sterowanie.
    A poza tym RTL nie nadają się po powiększeniu liczby pomieszczeń, w których będzie podłogówka.
    W takim razie i Tz trzeba bedzie dobrac, jest to mozliwe

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Chyba jest to jakiś poligon, pozwalający się wypowiedzieć w temacie? Rozumiem, że ty masz większe doświadczenie i spotkałeś się z nieprawidłowo pracującymi podłogówkami "bez projektu"?
    Tak, jest to dobry poligon dla wypowiedzi.
    Nie mam większego niż Ty doświadczenia w tym zakresie.

    Dla jasności - jeżeli ktoś polega na własnym lub na cudzym doświadczeniu (lepszym lub gorszym) to jest to jego wybór.

    Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia to dlaczego odradzasz mu kupienia dobrego projektu podłogówki?
    Ma polegać na Twoim doświadczeniu?

    Zaprojektowałeś sześć podłogówek i dobrałeś sześć pomp PC lub innych. I bardzo dobrze, że działają dobrze.

    Nie masz jednak wiedzy czy dobry projekt nie zapewnił by lepszych rozwiązań, tańszych i bardziej ekonomicznych w eksploatacji.
    Może tak a może nie.

    Całość kosztów inwestycji związanych z podłogówką jest wysoki a niektóre błędy które wyjdą w eksploatacji mogą być kosztowne.

    Ten koszt 700 PLN za projekt to też jest gwarancja i ubezpieczenie inwestycji na wypadek błędów projektowych.
    Wg mnie, warto zapłacić 700 PLN za dobry proejekt podłogówki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ten koszt 700 PLN za projekt to też jest gwarancja i ubezpieczenie inwestycji na wypadek błędów projektowych.
    Wg mnie, warto zapłacić 700 PLN za dobry proejekt podłogówki.
    A jest to gwarancja? Bo Pan Asolt narzeka nawet na architektów, którzy liczą za projekt tudzież jego adaptację znacznie więcej. Połowa ludzi narzeka na wykonawców. Projektantów OP też jest wielu. Gdzie ta gwarancja? Jesteś pewny, że każdy wszystko sumiennie liczy i dobiera? Bo wg mnie dzisiaj dobierają klientowi to z czego lepszy pieniądz. Oczywiście każda reguła ma wyjątek.

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Handyman80 Zobacz post
    A jest to gwarancja? Bo Pan Asolt narzeka nawet na architektów, którzy liczą za projekt tudzież jego adaptację znacznie więcej. Połowa ludzi narzeka na wykonawców. Projektantów OP też jest wielu. Gdzie ta gwarancja? Jesteś pewny, że każdy wszystko sumiennie liczy i dobiera? Bo wg mnie dzisiaj dobierają klientowi to z czego lepszy pieniądz. Oczywiście każda reguła ma wyjątek.
    To nie jest gwarancja poprawnego zaprojektowania, raczej chodzi o to, że projektant z uprawnieniami ma wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC, i jak zrobi błąd to w razie czego jest z czego ściągać, a on też może mieć nieprzyjemności przed Izbą Inżynierów, więc przynajmniej teoretycznie powinien się przyłożyć do tematu.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Krótko. Wszystkie błędy popełnione przez ekipy od SSO oraz okien musiałem sam przemyśleć i naprawić. Pewnie dlatego, że nie mam czasu ani ochoty na sądy.
    Jak sobie wyobrażasz naprawienie OP po zalaniu wylewką?

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    To nie jest gwarancja poprawnego zaprojektowania, raczej chodzi o to, że projektant z uprawnieniami ma wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC, i jak zrobi błąd to w razie czego jest z czego ściągać, a on też może mieć nieprzyjemności przed Izbą Inżynierów, więc przynajmniej teoretycznie powinien się przyłożyć do tematu.
    Masz rację. O to mi chodziło.
    Od sąsiada który zna się na podłogówce niczego nie wyegzekwujesz jeżeli jego "znanie się" spowoduje problemy.
    Ma ubezpieczenie OC i ma też uprawnienia i Izbę Inżynierów nad nim.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał Handyman80 Zobacz post
    Krótko. Wszystkie błędy popełnione przez ekipy od SSO oraz okien musiałem sam przemyśleć i naprawić. Pewnie dlatego, że nie mam czasu ani ochoty na sądy.
    Jak sobie wyobrażasz naprawienie OP po zalaniu wylewką?
    Dlatego warto zapłacić przykładowe 700 PLN za projekt.
    Takie to proste.

    Stal na stropy też można kupić taniej bo bez atestów...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ale co Tu sugerujesz?
    Nająłem profesjonalne firmy, które z tego żyją. A projekt kosztował 8k a nie 7 stów.
    Nikt Ci nie da gwarancji na OP o którym mowa, bo w razie W będą sprzęgła, bufory, pompy i kręcenie rotametrami. Tego się nie da tak spitolić, żeby projektant musiał kuć na własny koszt. A reszta kosztów i tak spada na klienta. Nie pisz bajek

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Handyman80 Zobacz post
    Jak sobie wyobrażasz naprawienie OP po zalaniu wylewką?
    Skucie, wylanie od nowa, nowe parkiety i płytki i co tam jeszcze potrzeba, z polisy OC projektanta. Podstawą będzie opinia rzeczoznawcy, z taką ubezpieczyciel nie powinien polemizować, a w razie czego w sądzie przegra.
    A spróbuj coś dostać od hydraulika, który bez projektu położył, jak mu projektu nie dałeś i kazałeś kłaść, to położył najlepiej jak umiał, Twoja wina, że projektu mu nie dałeś (choć powinien odmówić robienia bez projektu).

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Już widzę oczyma wyobraźni takie rozwiązanie
    Chyba na projektach z budżetu państwowego.
    Znasz choć jeden taki przypadek prywatnego klienta? Typowego Kowalskiego?

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Cytat Napisał Handyman80 Zobacz post
    Ale co Tu sugerujesz?
    Nająłem profesjonalne firmy, które z tego żyją. A projekt kosztował 8k a nie 7 stów.
    Nikt Ci nie da gwarancji na OP o którym mowa, bo w razie W będą sprzęgła, bufory, pompy i kręcenie rotametrami. Tego się nie da tak spitolić, żeby projektant musiał kuć na własny koszt. A reszta kosztów i tak spada na klienta. Nie pisz bajek
    8 tysięcy za wykonanie projektu podłogówki?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Nie zgrywają się. Odniosłem się do tego co pisałem w poprzednim poście. I doskonale sobie z tego zdajesz sprawę. Myślę się?

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.502
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Handyman80 Zobacz post
    A jest to gwarancja? Bo Pan Asolt narzeka nawet na architektów, którzy liczą za projekt tudzież jego adaptację znacznie więcej. Połowa ludzi narzeka na wykonawców. Projektantów OP też jest wielu. Gdzie ta gwarancja? Jesteś pewny, że każdy wszystko sumiennie liczy i dobiera? Bo wg mnie dzisiaj dobierają klientowi to z czego lepszy pieniądz. Oczywiście każda reguła ma wyjątek.
    Nie narzekam, bo mnie to nie dotyczy, jezeli bedę budował, wykonywał u siebie instalacja to zawsze sam przeliczę i zaprojektuję. Do siebie nie bedę miał pretensji, bo o co miałbym miec, a lepiej mi nikt tego nie zrobi. A architekci adaptujący nie wykonują tego co maja wykonac, ich głownym i jedynym celem jest uzyskanie PNB.
    Gdzie napisałem ze architekci liczą za adaptację znacznie wiecej? Kiedy cokolwiek pisałem o cenie adaptacji projektu gotowego.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 17-02-2021 o 19:16

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Zgadzam się ze wszystkim. Najlepiej robić samemu i w razie W pretensje do siebie, a architektom chodzi o PnB... I kasę

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Handyman80 Zobacz post
    Już widzę oczyma wyobraźni takie rozwiązanie
    Chyba na projektach z budżetu państwowego.
    Znasz choć jeden taki przypadek prywatnego klienta? Typowego Kowalskiego?
    Przypadek uzyskania odszkodowania za błędy projektanta przez prywatną osobę - znam (to akurat nie był projekt podłogówki).
    Znacznie łatwiej jest uzyskać odszkodowanie za błędy projektanta, niż za błędy wykonawcy bez uprawnień budowlanych, który wykonuje instalacje na oko.

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Na oko.
    Skąd ta tendencja do używania takich słów. Czy ja pisałem o fachowcy spod budki z piwem?
    Bądźmy szczerzy. Statystyczny klient nie dojdzie swoich praw i poniesie koszty. Tak jest w 99% przypadków. A ten jeden procent to wyjątki od reguły

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja nie mam nic przeciwko takim czy innym projektom. Po to są takie usługi by z nich korzystać. Ale nie opowiadajcie bzdur, że klient jest chroniony niczym pierwsza dama.

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony