dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Budowa garażu 35m2

    Witam.
    Zamierzam zbudować garaż o powierzchni zabudowy 35 m2 na zgłoszenie.
    Po wielu przemyśleniach co do konstrukcji a rozważałem szkielet drewniany, konstrukcję stalową obłożoną płytami warstwowymi padło na technologię tradycyjną.
    Budynek ma być położony na płycie fundamentowej, ściany z betonu komórkowego najlepiej o szerokości 20 cm więźba tradycyjna (bądź wiązary montowane samemu?), całość kryta blachą na rąbek bądź trapezową. Kąt nachylenia dachu 30 stopni ze względu na ograniczenie wysokości do 4,8m oraz zamiarem montażu na nim paneli fotowoltaicznych. Strona frontowa jest idealnie na południe.
    Mam już małe doświadczenie w murowaniu z bloczka ponieważ sam z ojcem wymurowałem piętro naszego domu oraz wszystkie ścianki działowe.
    Dlatego wybrałem tą technologię, z moich obliczeń cenowo wszystkie wychodziły porównywalnie. Być może pozostałe dwie są szybsze w budowie, w technologii tradycyjnej najbardziej wymagającym elementem będzie nadproże nad drzwiami garażowymi. Jest jeszcze dużo niewiadomych i proszę o pomoc jeśli ktoś posiada doświadczenie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GARAZ-35.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	453309

    Zamieszczam wstępną koncepcję. Do bryły garażu planuję przedłużyć zadaszenie tak aby powstała wiata ,którą zagospodaruję na altanę grilową, bądź w późniejszym terminie zabuduję szkieletem i powstanie powierzchnia gospodarcza na rowery itp. Przed garażem w późniejszym etapie zamierzam dostawić niezależną wiatę na dwa samochody tak aby za każdym razem nie trzeba było wjeżdżać do garażu, praktyka pokaże zapewne że rzadko kiedy będą stały w nim dwa samochody a może nawet i żaden. W razie czego można zabudować dwie boczne ściany przedniej altany deskami ażurowo.

    Mam pytania dla kogoś kto zbadał już temat:
    1. Czy coś takiego przejdzie na pozwolenie? We wniosku o zgłoszenie budowy dorysować te wiaty czy na razie ich nie ujawniać?
    2. Odnośnie płyty fundamentowej, jakie dać zbrojenie? Przychodzą mi na myśl dwa warianty jeden ze zbrojeniem górnym i dolnym w rozstawie np. 20cm z pręta fi 12 pod konstrukcją murowaną oraz tylko zbrojenie dolne nad wiatą z boku. Lub drugi wariant zrobienie obniżonego fundamentu czyli wykonanie wieńców pod ściany murowane i lekko je zaniżyć względem płyty oraz w płycie dać tylko zbrojenie dolne?
    3. Czy robić bramę 5m czy od razu zrezygnować z jednej dużej bo i tak część garażu zagraci się rowerami itp. i nie będzie miejsca na drugi samochód ?
    4. W związku z tym jaka wysokość nadproża ile i jakiego zbrojenia?
    To pytania na wstępie proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Miror ; 20-02-2021 o 09:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony