dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Zabudowa balkonu aluminium+szkło - możliwość prawna

    Cześć,

    Zabudowa miałaby być w formie szkła w ramach aluminiowych, cztery sztuki, jeżdżące na szynach. Wykonać ją chcę od wewnątrz loggi - to znaczy, że w tej chwili loggia posiada jedną ścianę z drzwiami balkonowymi, druga ściana to ściana budynku, trzecia ściana to kolejne drzwi balkonowe z innego pomieszczenia i czwarta "ściana" to barierka ażurowa, do wysokości 120 cm, a moja konstrukcja _nie będzie_ na tej barierce, tylko będzie stać na podłodze balkonu, od wewnętrznej strony barierki, faktycznie pomniejszając dostępną dla mnie powierzchnię podłogi loggi.

    Blok jest częścią wspólnoty. Wspólnota twierdzi, że potrzebna jest zgoda architekta. Architekt nie daje żadnych wytycznych z góry, ew. można mu przesłać projekt i on wtedy wyda zgodę "dotyczącą wyłącznie cech estetycznych".

    Nie chcę robić nic na dziko, ale zastanawiam się, czego tak naprawdę potrzebuję, aby móc taką zabudowę wykonać legalnie? Administrator twierdzi, że on nic nie może, że muszę z architektem. Architekt nie odpowiada na maile i prawdopodobnie nie jest zainteresowany w ogóle byciem zamieszanym w tę sprawę. Konstrukcja nie jest konstrukcją stricte budowlaną - nie zabudowuję nic cegłami, nie zamierzam zmieniać charakteru balkonu na "dodatkowe pomieszczenie", po prostu chcę odgrodzić się od hałasu ruchliwej ulicy.

    Czy ja mogę po prostu to zamontować i tyle? Poproszę o wsparcie i pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Chyba nie muszę tego zgłaszać w wydziale architektury, bo wysokość elementów to 231 cm. Firma, która by miała to zamontować posiada aprobatę techniczną swojego produktu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał *piotr* Zobacz post
    Konstrukcja nie jest konstrukcją stricte budowlaną - nie zabudowuję nic cegłami, .
    A okna w budynku są elementami budowlanymi czy nie? Podpowiem są.

    Cytat Napisał *piotr* Zobacz post
    Chyba nie muszę tego zgłaszać w wydziale architektury, bo wysokość elementów to 231 cm. Firma, która by miała to zamontować posiada aprobatę techniczną swojego produktu.
    Zmieniasz wygląd budynku nie ma znaczenia czy to ma 231cm czy mniej. A dokumenty dopuszczeniowe musi posiadać każdy wyrób budowlany wprowadzany n rynek.

    Zastanowiłbym się nad nośnością tej loggi, przeszklenie umieszczone na krawędzi to powinien zweryfikować konstruktor.

    Znam realizacje daszków nad balkonami w blokach ( daszków było po kilka 4-5 sztuk ) które przechodziły przez pozwolenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Montowałem takie zabudowy tam gdzie była wycinana barierka ochronna była to ingerencja w elewację zewnątrzną budynku i Spółdzielnia na początku nie wyraziła zgody po przedstawieniu ekspertyzy konstrukcyjnej nie miał innego wyjścia jak zezwolić na przeszklenie balkonu.

    Budowy daszków nad balkonami to po paru wyrokach właściciele mieszkania musieli usunąć te konstrukcje i przywrócić elewację zewnętrzna do pierwotnego stanu .

    Cytat z wyroku

    "Sędzia dodała, że każdy członek wspólnoty mieszkaniowej może zabudować loggię, bez podejmowania uchwały wszystkich jej członków.

    Czytaj więcej na Prawo.pl:
    https://www.prawo.pl/biznes/wsa-wspo...nu,289923.html

    Warto by jednak przed wchodzeniem w spór ze wspólnotą ukierunkować ją w dalszych decyzjach pokazując na wyrok sądu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony