dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie Ocieplenie sufitu na poddaszu

    Witam. Mam dom z poddaszem użytkowym. Ocieplenie pianką od murlaty po kalenice. Dużo ciepła ucieka mi na stryszek nad poddaszem. Dodatkowo ten stryszek ma wentylacje. Myślę o tym aby zatrzymać ciepło przy suficie i ocieplic go. Płyty regipsowe mam opuszczone około 8-10 cm od jetek. Myślę aby zakupić wełnę 15 cm grubości jedna warstwę. Pytanie czy ocieplac go tak jak się to robi przed Zabudowa czyli wcisnąć wełnę w profile a potem miedzy profile położyć na płycie? Wełna ma 15 cm i czy niebędzie problemu między jetkami a regipsem je przecisnac? Czy lepiej wcisnąć między jetki wełnę i sznurkami podwiaxac od spodu? Jeszcze jedno pytanie aby wygluszyc dwa pokoje obok siebie wystarczy położyć wełnę na regips i ścianę między nimi czy jakoś inaczej to się wyglusza? Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210314_093230.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	454354Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210314_093230.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	454354

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Tylko pianka, zwłaszcza w porównaniu z watą, stanowi barierę powietrzną. Wystarczy nawet 10cm ale sugerowałbym min. 15cm. Koniecznie proszę zadbać o właściwe rozwiązanie termoizolacyjne w rejonie drabinki strychowej.
    Dlatego zawsze namawiam do prowadzenia głównej izolacji, przede wszystkim, po stropiku.
    Pozdrav,
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 28-03-2021 o 09:07

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Możesz użyć wełny ale jezeli masz przestrzeń 10cm to zastosouj wełnę 10cm q nie 15cm. Wzór na opór cieplny jest prosty R=d/lambda , jezeli wiec zastosujesz wełnę 15cm ale ściśniejsz ją do 10cm to będzie ona izolowac tak jak wełna 10cm. Nie ma sensu więc stooswania większej grubości węłny
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony