Cześć,
Przymierzam się do instalacji pompy ciepła. Mam PV - tylko 6,5kW i teraz chce pomnożyć kW xCOP. Mam też kopciucha, solary i piec kondensacyjny oraz zasobnik 240l. Instalacja CO starego typu stalowa projektowana na grawitację. System przerobiony na zamknięty w kotłowni przejścię z 2'' stal na 1'' miedź, w całym domu reszta stal. Grzejniki płytowe, stalowe typu Purmo lekko przewymiarowane z głowicami Danfossa i malutkie podłogówki w kuchni i łazience podłączone bezpośrednio na chama do instalacji CO. Pojemność instalacji z kopciuchem około 300l bez kopciucha liczę na 200l. Zasobnik CWU 240l Winkelman ceramika + anoda tytanowa, dwuwężownicowy, dolna solary a górna gaz. Górna wężownica o powierzchni 0,8m2 i mocy 25kW.
Mając powyższe mam 2 pytania co do instalacji PC. Solarów nie mogę tknąć bo to projekt gminny (dolna wężownica) górna wężownica - mogę zmienić zasilanie ale ona jest za mała do PC.
I teraz jak rozwiązać CO + CWU. Odłączam gaz od górnej wężownicy bo chcę aby tam PC wspomagała solary. A dalej?
Jak zasilić CO i górną wężownice starego zasobnika z PC.
Piec kondensacyjny by został tylko do CO gdyby PC nie dawała rady w zimie.

Piotr