dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 159
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tomku- nie wiem co zdązymy zrobic w 3 m-ce ale chcemy jak najwiecej.
    Mamy odpowiednią ekipe budowlaną i jeszcze dodatkowo innych pomocników. Najwazniejsze zeby zacząć a do tego potrzebny nam kredyt z którym mamy problem
    Jak ruszymy to dam znac...
    Pozdrawiam

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    No nareszcie u nas cos sie ruszyło...dzisiaj przyjechał pan koparkowy i ściągnął humus a zaraz po nim przyjechał geodeta i wytyczył budynek.
    Jutro zaczynamy fundamenty...

    Doczekałam sie...zaczynamy zabawe w budowanie

    Pozdrawiam

  3. #103

    Domyślnie

    Gratulacje.
    To teraz domek juz wyrośnie migiem.

    Życzę aby wszystko się "pieło w górę" zgodnie z planem.

    U mnie początek elektryki, okna zamówione, będą za swa tygodnie, no i tynki gipsowe również za dwa tygodnie.

    Pozdrowienia.

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Witam

    Jak Tam Wasze śliczne domki?
    U mnie stoja na razie fundamenty ale od środy wchodzi jeszcze jedna ekipa i teraz pójdzie jak burza.
    Teraz muszę sie tylko modlić o pogodę

    Napiszcie co u Was!
    Pozdrwiam ciepło

  5. #105

    Domyślnie

    witam,
    Metea - pamiętam, że po zalaniu fundamentów przemierzyłem je wzdłuż i wszerz - optycznie wydawało mi się, że gdzieś jest błąd w pomiarach i że wylano za mały obrys.
    No ale do rzeczy - w grudniu chcielibyśmy się wprowadzić, pozostały nam generalnie cyklinowanie i klakierowanie parkietu, malowanie ścian wewnętrznych, barierki na schodach wewn., cała łazienka górna, kostka na podjeździe oraz dokończenie tynkowania zewnątrz.
    Co do uwag na temat projektu - generalnie jest chyba trochę za mało miejsca na schody wewnetrzne, trepy są zbyt krótkie. Podnosząc wysokość parteru o ok. 20 cm zwiększyła się jednocześnie wysokość stopni schodów.
    Schody zrobiliśmy z betonu, wykorzystując przestrzeń pod nimi na schowek przy przejściu do garażu.
    pozdrawiam
    Tomek

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tomku ja również gdy zobaczyłam gotowy fundament byłam lekko zaskoczona że zarys domu jest jakis mały.
    Śmiesznie wyglada pokoik na dole, wydaje sie że to taka kiszka a i kuchnia coś mi za mała salon tez jest mały...no nie wiem, mam nadzieje ze to tylko złudzenie optyczne...

    W tym tygodniu musimy juz zamówić więżbę i dach ale nadal nie mogę sie zdecydowac na kolor. Na razie mysle o ceglastym ale sama nie wiem...
    Na zdjęciu z pracowni kolor dachu i jest brązowy i ten dom wyglada bardzo smutno. A Ty jaki masz kolor dachu? może przeslesz jakieś fotki...? jakbys mógł wysłac zdjęcia wnętrz to byłabym wdzięczna, tak bardzo bym chciała zobaczyć jak wyglada od srodka kuchnia i salon...czy faktycznie sa takie małe jak to wyglada z fundamentów...

    Z tym schowkiem pod schodami to fajny pomysł, może i my cos takiego zrobimy, musze pogadać z kierownikiem budowy...

    Pozdrawiam

  7. #107
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Serano

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Również i ja dosłownie zauroczyłem się naszą 101- nką. Na razie jestem jeszcze na etapie planowania wszelkich zmian i przeróbek. Właśnie dlatego mam gorącą prośbę ,czy moglibyście pomóc mi w tym temacie? Można powiedzieć że w kwestii budowy dopiero raczkuje więc byłbym bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Pozdrawiam serdecznie!!!

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Serano witaj

    Musze Ci przyznać racje w wyborze 101 bo to piekny domek
    Napisze teraz o moich zmianach...
    Powiększony i podniesiony garaż, zmieniony bieg schodów, wyrównany poziom poddasza oraz parteru, zmieniona konstrukcja stropu, nizsze okna w kuchni, dodanie 2 kolumn pd frontu, likwidacja jednej kolumny na tarasie, zmniejszone pomieszczenie gospodarcze, zwiększony balkon od frontu, zmieniona wentylacja w pomieszczeniach, 2 bramy garazowe. Na pietrze własciwie zmienione wszystko 2 łazienki, 3 sypialnie, nad garazem bedzie pralnia, suszarnia no i pokój kąpielowy.
    To tak z grubsza....

  9. #109

    Domyślnie

    Witam,
    Metea - dach mamy brązowy, elewacja "brudny żółty", stolarka złoty dąb,
    sztachety na balkonach będą w kolorze ciemny orzech. Jeśli uda mi się zorganizować cyfrówkę, spróbuję przesłać lub zamieścić kilka zdjęć.
    pozdrawiam Tomek

  10. #110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Witam

    Tomku
    Czekam z niecierpliwością na zdjęcia...

    U mnie prace ruszyły z kopyta, współczuje troche ekipie która u nas buduje ponieważ cały dzien jest pod okiem mojego Misia
    Ponieważ dzień jest krótki i ok 17.00 robi sie ciemno praca sie konczy ale od poniedziałku będa pracować o wiele dłużej ( nie spodoba im sie to) kupilismy halogeny i plac budowy jest oświetlony jak w dzień
    Mury zaczeliśmy 2 listopada a na 3 grudnia zamówilismy więżbę czyli chłopaki mają czas do 2 grudnia żeby postawic domek...niezłe tempo prawda..
    Mam nadzieje że pogoda nam nie sprawi figla i wszystko pójdzie zgodnie z planem.

    Pozdrawiam budujących 101..piszcie i pokazujcie swoje śliczne domki[/b]

  11. #111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Podciagam wątek...

    jak Wasze domki? dachy, okna pozakładane?
    A może wykańczacie juz wnętrza...?

    Pozdrawiam

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemasb

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich budowniczych APS101.
    Dawno nie wchodziłem na forum i musze sie pochwalic - od sierpnia mieszkam w APS101 .
    Budowa trwała od września zeszłego roku, tak wiec w miare szybko udalo sie zamknac temat
    W tej chwili jestem na etapie urzadzania tego sporego wnetrza(lampy mebelki itp)

    pozdr
    pb

  13. #113

    Domyślnie

    Hej Przemas

    Super, że już mieszkasz. Czy dysponujesz zdjęciami z wykończonego domku. Może jakieś sugestie podczas wykańcznia wnętrz?

  14. #114
    Guest

    Domyślnie

    Proszę, wklejcie zdjecia

  15. #115

    Domyślnie zdjecie APS 101

    Zdjecie mojego wkleiłem na stronie:http://www.frappr.com/murator
    pozdrawiam agamon
    agamon

  16. #116

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich budowniczych APS 101!
    Cieszę się bardzo, że znalazłam tyle osób, które zakochały się w tym domu. To jeszcze bardziej utwierdza mnie w decyzji co do zakupu tego projektu. Jesteśmy na 99% pewni co do tego, że to będzie ten. Mam wielką prośbe o przesłanie mi jakichkolwiek zdjęć odnośnie tego domu. Podaję e-maila [email protected]
    Agamon - widziałam twój dom na zdjęciu. Słowo "piękny" to za mało. Jest Boski!!
    Budujemy na Podlasiu więc może ktoś jest z okolic?
    Pozdrawiam!

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    annzap niestety mój dom jest dopiero w trakcie budowy ale jesli chcesz zobaczyc pare fotek to kliknij na mój dziennik budowy.
    Przyznaje ze zdjęcie domku agamona jest cudowne no ale wiadomo...w końcu to aps 101
    Polecam budowanie tego domku, jest naprawde sliczny
    Pozdrawiam
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  18. #118

    Domyślnie

    Witam metea!
    Skorzystałam z pozwolenia i obejrzałam sobie Twój domek. Jest śliczny nawek kiedy zamiast dachówki leży na nim śnieg. Podziwiam tempo budowy. Miejmy nadzieję, że tem mróz szybko odpuści i będziesz mogła ruszyć z robotą. Ja właśnie odebrałam rysuneki demonstracyjne projektu więc będę oglądać, liczyć, przymierzać (oczywiście z architektem bo ja to jestem więcej niż "zielona", ale człowiek całe życie się uczy). Mam ograniczony teren gdzie mogę usytuować dom więc jeżeli wejdzie to już na 100% będzie to ten. A potem to będę pytać, pytać i pytać o wszystkie sprawy. Wydawało się że projekt nie wymaga wielu zmian, tylko te kosmetyczne, ale z tego co czytam na forum to chyba każdy wprowadził jakieś zmiany. Ja też takowe będę miała. Dodana piwnica pod budynkiem, zmieniony układ pokoi na poddaszu, zamiast tarasu ogród zimowy i zastanawiamy się nad wyrównaniem poziomu podłóg na parterze. Mi się to bardzo podoba ale moja druga połowa twierdzi, że ma dosyć chodzenia na czwarte piętro w bloku, więc dodatkowe stopnie to horror. Może to i racja. Będę z uwagą śledzić twoje poczynania i mam nadzieję, że ktoś jeszcze ze 101-ki odezwie się.
    Pozdrawiam. Anka.[/b]

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    annzap to u mnie tak samo jak i u Ciebie
    Mnie bardzo sie podobały te stopnie na parterze ale mój "połówek" stwierdził ze wyrównamy poziom bo nie ma zamiaru sie zabić przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego
    Zmian u nas co nie miara i własciwie mamy indywidualny projekt tyle że bryła domu została taka sama no i na dole pokoje bez większych zmian.

    Ty się juz nie zastanawiaj nad tym projektem tylko go bierz!!!!!!
    Pozdrawiam
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Jeśli znajdzie sie ktoś kto buduje APS 101 to są do sprzedania
    okna 870x1450 GELAN S 8000 okucia RotoNT szyba 1,1 profil 6-cio komorowy lewe i prawe uchylno-rozwierne - 2 szt nówki niechodzone.
    Nastąpiła pomyłka i mamy podwójne takie okna...
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony