dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    młotkowy

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-017
    Posty
    10

    Domyślnie Dobór grzejników do powierzchni.Więcej grzejników.Czy warto?Mini Termet Elegance-T.

    Witam.Posiadam w domu kocioł gazowy jeszcze starej generacji Mini Termet Elegance GCO-DP-21-13-(21/21). Chcę aby ktoś poradził mi czy warto podwoić ilość grzejników w domu.Tak na chłopski rozum wydajność kotła powinna się zwiększyć.Ilość zużywanego gazu zmniejszyć.Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Jeżeli chodzi o mieszkanie to mam mieszkanie komunalne.Z już założonym ogrzewaniem gazowym na kotle gazowym Termet z zamkniętą komorą spalania.
    Model Mini Termet Elegance Turbo GCO-DP-21-13-(21/21).
    W dużym pokoju mam dwa okna PCV o szer ok 100 cm a pod nim jeden grzejnik o długości 120cm wys 50 cm, w mniejszym pokoju grzejnik pod oknem ok 100cm PCV o długości 80 cm i wys 50 cm.Kuchnia nie jest brana pod uwagę.Ale jest w niej grzejnik o szerokości jak w małym pokoju z tym samym oknem PCV.
    Niedawno budynek który już jest wiekowy ocieplono z zewnątrz styropianem o grubości 15 cm.

    Doradźcie mi jak to widzicie?Bo pytam ogólnikowo...Wiem że są w internecie kalkulatory do doboru grzejników...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    738

    Domyślnie

    Moim zdaniem, zbędny koszt. Budynek został niedawno ocieplony, więc Twoje grzejniki już są przewymiarowane. Z kolei kocioł gazowy, którego model podałeś, nie jest kondensacyjny. Obniżanie mu parametrów pracy nie poprawi jego sprawności. W instrukcji napisano: sprawność przy mocy nominalnej 91%, sprawność przy mocy minimalnej 88%.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony