Witam wszystkich,
zamierzam zacząć budować wiosną przyszłego roku, choć na razie wszyscy straszą - że nie wiadomo co będzie, że drogo itp. Dlatego założyłem ten temat, żeby poznać opinie tych, którzy właśnie budują i jak z ich perspektywy wygląda teraz budowlana rzeczywistość oraz poznać innych forumowiczów w podobnej do mojej sytuacji. Bo jak mówią w kupie raźniej, to może do jakiś ciekawych wniosków albo spostrzeżeń nas ta wymiana myśli doprowadzi.
Na początek moje wątpliwości:
1. Projekt i formalności - czy robić jak najszybciej czy po nowym roku, projekt mam upatrzony C365 Przejrzysty z drobnymi zmianami (nie byłbym prawdziwym Polakiem, gdyby nie chciał dodać tam czegoś od siebie).
2. Przyłącza - mam wodociąg i prąd przy działce, ale nie mam gazu i kanalizacji (więc jakie ogrzewanie polecacie w tych czasach i co ze ściekami - lepiej oczyszczać - oczyszczalnię robić czy wywozić - szambo).
3. Ekipy budowlane - czy już trzeba szukać, czy podpisywać umowę i czy wiąże się to z jakimiś przedpłatami.
4. Materiały - planuję płytę fundamentową, ściany z bloczków silikatowych, więźba tradycyjna, dach z ceramiki, komin gotowy jakiś, ocieplenie styropian chyba - jak oceniacie takie plany, kiedy byście zamawiali materiały, czy trzeba za nie płacić wcześniej, co ze składem itp.
Z góry dzięki za włączenie się do rozmowy.