dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Montaż parapetrów wewnętrznych

    Witam.
    Przymierzam się do kupna parapetów wewnętrznych. Parapety będą zwykłe, proste, bez udziwnień. Żadna firma w moim mieście nie oferuje montażu więc będę musiał to zrobić sam. Na większości filmików-poradników, które oglądam są robione wcięcia boczne w ścianę, które po dopasowaniu parapetu są obrabiane. Na wielu zdjęciach widziałem też, że parapety są montowane bez tych wcięć.

    Nie ukrywam, że montaż byłby o połowę łatwiejszy bez wcinania się w ścianę. Czy taki montaż jest prawidłowy? Czy jest to jedynie kwestia wizualna? A może ma ktoś u siebie tak zamontowane parapety i chciałby się podzielić doświadczeniem?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia, to przede wszystkim kwestia estetyki.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Mi tynkarze kazali zamontować parapety przez ich robotą to je ładnie obrobili i nie trzeba było kuć nic. Na twoim miejscu jeżeli chcesz uniknąć kucia to bym nie kuł bo to i tak mało istotny fakt czy parapety są w ścianie czy nie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Wpuszczenie parapetów to kwestia wizualna. Wiadomo mniej problemu przy montażu jeśli nie są wpuszczane. Ja oprawiałem po tynkach z wpuszczeniem. Nie kułem. Użyłem multinarzędzia i wyciąłem miejsce w tynku i ytongu szczelinę. Wsunąłem i tak naprawdę to kwestia obrobienia 2-3mm szpary jaka została. Montaż dużo ułatwił ciepły parapet. U mnie odpadał montaż przed tynkami, ze względu na dębowy parapet.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Głównie estetyka.
    Raz - tak wygląda i koniec. Dwa - czasem wnęka okienna jest zawężona w narożnikach (np. będziesz miał przy oknie 145 cm a w narożnikach 144 lub 146). Wtedy prostokątny parapet musisz dobrać do najmniejszego wymiaru i resztę zamaskować (np.: akrylem).

    Sprawa techniczna : parapet wpuszczony w mur będzie zamontowany solidnie. Nie poderwiesz go (z drugiej strony po co to robić). Jak wsuniesz parapet pod okno (chociaż 2-3mm) i dobrze go podeprzesz od spodu, to spokojnie da się na nim później stanąć (z wieloma wyjątkami).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za pomoc. W takim razie parapety będą bez wcięć. Skoro technicznie jest ok, a wizualnie nam odpowiada to chyba nie ma co kombinować

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony