Witam wszystkich z forum.

Zamierzam zainstalować FV + Pompa Ciepła. Dane domu:
Wybudowany w 2014,pod Poznaniem, 98m2, kubatura 654m3, podpiwniczenie, piec na ekogroszek 20kw ( ) Porotherm + Styropian 15cm termonium plus(odpowiednik 21cm białego), Wełna na dachu 30-50cm. Piwnica(ściany) ocieplona 12cm styropianu, posadzka w piwnicy ocieplona 5cm styropianu. Są solary na ciepłą wodę ale zostaną zastąpione FV (niestety mało miejsca na dachu na oba systemy). Mix podłogówki + kaloryferów, grzanie 1 temperaturą 28-40 stopni (40 było jak w grudniu mrozy -17 się pojawiły). Szyby dwuszybowe bez ciepłego montażu + rolety zewnętrzne. Lubimy wysoką temperaturę - na parterze 23stopnie(tu podłogówka), na piętrze trochę mniej (podłogówka na piętrze tylko w łazience)

Co do OZC to z certyfikatu mogę podać dane(pewnie idealnie będzie wykonać jeszcze raz OZC):
EU= 51.9
EK= 104.18
EP=88.33
przez solary mam udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową 34.22%

2lata temu zainstalowany rekuperator, nie był wliczony we powyższym wyliczeniu, może rekuperator<-->solary sprawa że te liczby są podobne?


Instalacja PC z FV pozwoliłaby usunięcie Solar(mało miejsca na dachu a jeszcze i tak będzie trzeba kombinować żeby je dodać na gruncie). Za ogrzewanie CWU odpowiadałaby PC. PC celuje na 90% w PW. Gruntowa to też jest możliwa ale nie mam tyle miejsca na działce na poziomą instalację więc tylko pionowe wykopy a to też nie wiem czy byłoby miejsce.

Czy ktoś mając te dane może odpowiedzieć na parę pytań?
1. Jaką moc dla PW byście polecili?
2. Jakieś określone modele z PW? Na pewno musi być zasobnik na CWU. Sama pompa(Zasobnik CWU ) będzie w piwnicy bo tam jest kotłownia ale będę potrzebował panel w salonie do regulacji.
3. Jakie są róźnice w kosztach przeglądów Gruntowej a Powietrznej pompy ciepła?
4. Chyba że ktoś jest w stanie namówić mnie na zostawienie solar kosztem paru paneli FV Jestem otwarty chociaż poczytałem że latem COP i tak jest wysokie na powietrznej wtedy kiedy grzejemy wodę. A jeszcze by dochodziła komplikacja, zasobnik od solar i osobny od PC.

Z góry dziękuję za rady