dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 20
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 381
  1. #361

    Domyślnie

    Odpryski były są i będą w większości przypadków po ułożeniu nie wpływają na wygląd ani użytkowanie pokrycia, z tego też powodu doradzam klientom zakupy dachówek barwionych w masie gdzie odpryśnięta powłoka nie jest tak widoczna, poniżej załączyłem zdjącia 6-cio letniego Siriusa widoczne są rozwarstwienia dachówki, zdjęcia są z tych łagodniejszych. Oględziny z kwietnia bż roku. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0557.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	197737Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0553.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	197738Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0556.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	197739

  2. #362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Po pierwsze dach powinna wykonywać profesjonalna firma, która potrafi poprawnie wykonać wentylację dachu czyli pod deskami i nad papą.
    Po drugie nie ma złych dachówek gdyż każde posiadają stosowne certyfikaty i gwarancje. Przy wyborze warto kierować się walorami estetycznymi i ceną. Oczywiście Meyer-Holsen to ekstraklasa.
    Po trzecie bez obaw więźba stabilizuje się pod ciężkim pokryciem natomiast łaty jak będą bardzo mokre w trakcie schnięcia mogą ulec skręceniu co może odzwierciedlić dachówka. Radziłbym rozważyć zastosowanie izolacji cieplnej nakrokwiowo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #363
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Witam,

    Potrzebuje opinii na temat modelu Szmaragd, mam małych dach 115m2(dwa dwuspadowe) zastanawiam się na czarną karpiówką i Ruppceramika szmarag. Dom będzie w białym klinkierze.

  4. #364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Smaragd jest modelem unikalnym i bardzo efektownym pokryciem. Wymaga idealnego wyprowadzenia połaci. Trochę trudny w kryciu ale naprawdę warto. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 29-08-2013 o 21:09
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #365

    Domyślnie

    Witam!
    Poszukuje opinii na temat modelu rubin 13v czarny brylant. Czy ktoś coś słyszał o tej dachówce?

  6. #366
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Artur Dela

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    1

    Domyślnie proszę o pomoc dachówka Rubin 13 kolor kasztan

    Witam wszystkich uzytkowników firmy RC obecnie Brass. Zwracam się do państwa o pomoc w następującym temacie. Poszukuję dachówki Rubin 13 skrajnej prawej kolor kasztan. Jeżeli mają Państwo na zbyciu to chetnie odkupię. email [email protected]. W razie gdyby ktoś z uzytkowników potrzebował któryś z elementów, dyspunuję gąsiorem, dachówkami podstawowymi, skajnymi lewymi w tym kolorze, lecz nie posiadam skrajnej prawej, którą zniszczyli "fachowcy" zajmujący się profesionalnie montażem anten.
    Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiam

  7. #367
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam szanowne grono forumowiczów.
    Ponieważ nie znalazłem na forum informacji na temat montażu gąsiorów Sattel od Braasa, mam pytanie czy zostały one u mnie na dachu prawidłowo zamontowane. Gąsiory zostały cofnięte około 6cm od krawędzi dachówki szczytowej i trochę dziwnie to wygląda. Poniżej postaram się wkleić zdjęcia. Bardzo proszę o opinię znawców tematu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10405.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	288818
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10414.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	288817
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10420.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	288819
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10430.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	288820

  8. #368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie widzę nic dziwnego w usytuowaniu tych gąsiorów. Natomiast dziwne dla mnie jest to, że nie uporządkowano okapu. Czy te krokwie tak zostają? Czy krycie wstępne jest wykonane folią? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Zastrzeżenia co do gąsiorów początkowych na lukarnach, dotyczą względów estetycznych, przez to że nie są zlicowane z dachówkami szczytowymi, patrząc na nie z odległości wygląda to tak jakby brakowało tam zamknięcia. Pytam o to ponieważ nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Cały czas zastanawiam się czy nie przesunąć tych gąsiorów tak żeby muszla była w tej samej linii co dachówki szczytowe. Wykonawca powiedział że tak jest ok ale jak chcę to mi je wysunie, tylko będzie problem z przykręceniem, gąsior będzie się trzymał tylko na klamrze.
    Krycie wstępne zrobione membraną Dorken delta Vent S. Na krokwie pójdzie podbitka. Co mam rozumieć przez uporządkowanie okapu?

  10. #370
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dabc*
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    53

    Domyślnie

    :"uporządkowanie okapu " strzelam że chodzi o deske czołową i boczne krokiewki przy lukarnie. Ładnie wyglądałby struktonit w tych miejscach.Ogólnie całkiem ładne wykonanie. Zapodaj kilka fotek rzeczy ważnych np.opierzenia kominów,kosze.pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dabc* ; 13-11-2014 o 19:56

  11. #371
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    dabc* trafiłeś, w miejscach które podałeś będzie struktonit. Co do fotek dach mam jeszcze nieskończony, jak będzie zrobiony wkleję.

  12. #372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Gąsiory są zamontowane prawidłowo. Sprawa estetyki to oczywiście rzecz gustu. Wysunięty gąsior będzie wyglądał dziwnie. Oczywiście można to wykonać ale trzeba wydłużyć łatę kalenicową i zabudować ją od spodu. Dach zaczyna się od okapu a nie okap na końcu. Będą problemy z zamocowaniem deski czołowej nie mówiąc już o obrobieniu jej płytką włóknocementową. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #373
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem czy w moim przypadku będzie możliwe zamontowanie deski okapowej i na to struktonit. Wykonawca dachu twierdzi że nie będzie problemu. Ja mam mieszane uczucia co do tego i myślę że bez demontażu rynien będzie ciężko. Ale skoro twierdzi że się da to zapytam go jak a najlepiej niech mi pokaże.
    Andrzeju z twojego doświadczenia jest to wykonalne czy nie?

  14. #374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bardzo trudne bo przeszkadza rynna. Płytki włóknocementowe mocuje w ich górnych fragmentach więc takie mocowanie będzie nie możliwe. Wkręty czy gwoździe mocujące płytki nie powinny być widoczne. Być może uda się to zamocować ale z profesjonalizmem nie ma to nic wspólnego. Ciekawe jak obrobione będzie przejście deski okapowej lukarenki z połacią dachu zasadniczego? Jak i czym będą obrobione czoła płatwi?
    Pozdrawiam.
    Andrzej Wilhelmi.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 18-11-2014 o 19:46
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #375
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Czy któryś z użytkowników bądź instalatorów może udzielić opini na temat modelu Turmalin?
    Właśnie jestem na etapie wyboru konkretnego modelu i na placu boju zostały dwie dachówki Turmalin oraz Plano 11.
    Plano ma aktualnie promocyja cenę i nie ukrywam, że to przemiawia na jej korzyć ale obawiam się, że to nowość nie do konca sprawdzona.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  16. #376

    Domyślnie

    czy ktoś dysponuje może treścią gwarancji na dachówkę: Rupp Cermiaka Syrius Angoba z lat 2000- 2004 r. Uprzejma prośba
    1

  17. #377

    Domyślnie

    czy ktoś dysponuje może treścią gwarancji na dachówkę: Rupp Cermiaka Syrius Angoba z lat 2000- 2004 r. Uprzejma prośba

  18. #378
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Rupp Ceramika produkowana w Polsce w Przysusze była nietrafioną inwestycją firmy BRASS i po wielu nieskutecznych próbach poprawienia jakości została przez BRASS'a zamknięta. W opinii fachowców tzw. glina opoczyńska doskonała do produkcji płytek i terakoty nie nadaje się do produkcji dachówek. Obecnie BRASS znany w Polsce głównie z produkcji dachówki betonowej oferuje dachówki ceramiczne ze swoich niemieckich zakładów.
    Ostatnio edytowane przez BigSack ; 13-07-2017 o 08:48
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  19. #379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigSack Zobacz post
    ... BRASS...
    Firma Brass nie produkuje dachówek! Warto to wiedzieć tym bardziej gdy się ma 25 letnie doświadczenie. Właściwa nazwa producenta dachówek to BRAAS. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #380
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Firma Brass nie produkuje dachówek! Warto to wiedzieć tym bardziej gdy się ma 25 letnie doświadczenie. Właściwa nazwa producenta dachówek to BRAAS. Pozdrawiam.
    Ma pan rację, że jest błąd w pisowni, ale sens wypowiedzi nie dotyczy "literówki".
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

Strona 19 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony