dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    totito

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    68-000
    Posty
    3

    Domyślnie Zapytanie o przybliżony koszt remontu.

    https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-do-wykonczenia-160m2-651m2-dzialki-lubsko-ID4eXH2

    Wiem, że szacowanie kosztów to jak wróżenie z fusów, dlatego chcę wziąć firmę do wyliczenia dokładnego kosztu, jednak zanim taką decyzję podejmę chciałbym poznać chociaż przybliżony koszt. Gdybym kupił dom z linku jaki byłby przybliżony koszt remontu/wykończenia.
    Na zewnątrz ocieplenie myślę 15cm, tynk, elewacja. Dach i okna zostają. Instalacje wszystkie do wymiany. Również drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wykończenie w średnim standardzie (podłogi około 50zł/m2).

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    totito

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    68-000
    Posty
    3

    Domyślnie

    [QUOTE=totito;8119597]https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-do-wykonczenia-160m2-651m2-dzialki-lubsko-ID4eXH2

    Wiem, że szacowanie kosztów to jak wróżenie z fusów, dlatego chcę wziąć firmę do wyliczenia dokładnego kosztu, jednak zanim taką decyzję podejmę chciałbym poznać chociaż przybliżony koszt. Gdybym kupił dom z linku jaki byłby przybliżony koszt remontu/wykończenia?
    Na zewnątrz ocieplenie myślę 15cm, tynk, elewacja. Dach i okna zostają. Instalacje wszystkie do wymiany. Również drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wykończenie w średnim standardzie (podłogi około 50zł/m2). Ogrzewanie gazowe.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Zastanów się dlaczego nie ma ANI JEDNEGO zdjęcia z środka i dlaczego pośrednik pisze "dom z potencjałem". Gdy to słyszę , w głowie tłumacze na "będzie kosztowne". Piszą to też, gdy już nic nie można merytorycznego dodać...

    Jeśli byłoby "tylko" do wykończenia to minimum 3 tys/m2 = 500 tys.

    Instalacje z lat 90"? Co może zostać, a co do wymiany będzie? Pamiętaj że poprawianie po kimś jest przynajmniej 2x (IMHO 3X) droższe, niż kładzenie na nowo. Okna,drzwi są? Wygląda jakby nie bylo.
    Jak kwestia dziennika budowy? Tutaj też może być zabawnie, tzn. konieczność wystąpienia o nowe pozwolenie i dostosowanie budynku do WT2021. Dach w 2004 r. ma wpis w DB, czy samowola budowlana? 350 tys za coś takiego? Jeśli jest tam ropa (a my jesteśmy w USA), to bierz.
    Ja bym nie dał 150 tys. Bardzo możliwy bubel z którym nic nie można zrobić .
    Zacznij od papierów. Może szybko wyjdą wady prawne.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jak zakończył się temat zakupu Autorze?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony