dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 128
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 2541
  1. #441

    Domyślnie

    Najlepiej nieprzeźroczystą. Każda szyba reflex (nawet słynne lustro weneckie z filmów i seriali policyjnych) działa na zasadzie różnicy oświetlenia.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdan Zobacz post
    Specjalistów prosze o informację, jaką najlepiej miec szybę, żeby nie było widac z zewnątrz co dzieje się w srodku przy zapalonym świetle
    Tak jak powiedział Brass - nieprzeźroczystą. A więc może matową?
    Zapomnijcie, że szyba może być zawsze lustrzana! W słynnych BigBrother`ach były najbardziej "lustrzane" szyby, a było wyraźnie widać, że kamery schowano w ciemnych pomieszczeniach a sale uczestników były rozświetlone do granic możliwości.
    Chociaż jest pewien patent - czasem przechodzę obok bocznego wejścia do zakładu karnego i tam są drzwi z efektem lustra. Ciemny przedopokoik (tak przypuszczam) a drzwi wyklejone "na grubo" folią lustrzaną, a do tego całą dobę na drzwi jest skierowany halogen dający różnicę świateł - wygląda to obrzydliwie, ale efekt jest...

  3. #443
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    W drzwiach wejściowych mam mieć szybe, potem drzwi wiatrołapu - i tu chciałam szklane (może jakies mleczne) i dalej na prosto mam korytarz na końcu którego jest łazienka. Nie chciałabym, żeby z drogi przez te kolejne drzwi ktoś mnie widział, jak chodze po korytarzu. Czy jezeli drzwi wiatrołapu beda "mleczne" to jest szansa, że nie będzie mnie widać?

  4. #444

    Domyślnie

    Tak. Mleczna szyba lub jakiś ornament, załatwi sprawę.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #445

    Domyślnie

    Na czym polega konserwacja drzwi drewnianych?
    Obstawiałam CAL albo AFB. Co jeszcze?
    Ale mogą być w sumie metalowe - grunt, aby były ciepłe, z wąskim pionowym przeszkleniem, nowoczesne, otwierane na zewnątrz.

  6. #446
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Tak. Mleczna szyba lub jakiś ornament, załatwi sprawę.
    Dziekuje bardzo. Czyli nawet jak mlecznej nie będzie w zewnetrznych a w wiatrołapie taka się pojawi, to problem rozwiązany

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine Zobacz post
    Na czym polega konserwacja drzwi drewnianych?
    Obstawiałam CAL albo AFB. Co jeszcze?
    Ale mogą być w sumie metalowe - grunt, aby były ciepłe, z wąskim pionowym przeszkleniem, nowoczesne, otwierane na zewnątrz.
    Konserwacja polega na okresowym myciu drzwi oraz pielęgnacji w postaci naniesieniu warstwy ochronnej. Przy zakupie każdy "mający wiedzę" sprzedawca powie Ci jakiego produktu należy użyć. Producenci używają różnych lakierów i tym samym sposoby ich konserwacji będą różne. Lakier pozostawiony samemu sobie, zakurzony, zabrudzony, nie konserwowany zużywa się w zastraszającym tempie i już po kilkunastu miesiącach mogą pojawić się pierwsze oznaki zużycia.

    Prawidłowa konserwacja wydłuży jego żywotność o kilkaset procent. Dotyczy to nie tylko drzwi ale każdego produktu wykonanego z drewna i polakierowanego o czym niestety 80% użytkowników zapomina. ...a tak wogóle to każdy lakier należy konserwować. Wyraźnie widać to na samochodach.

    O metalu radzę zapomnieć... No chyba że myślisz o aluminum "ciepłym" z panelami Adecco czy podobnymi - wtedy ma to sens.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 03-08-2011 o 09:52
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #448

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdan Zobacz post
    Dziekuje bardzo. Czyli nawet jak mlecznej nie będzie w zewnetrznych a w wiatrołapie taka się pojawi, to problem rozwiązany
    W drzwiach wewnętrznych szkło matowe to teraz bardzo popularne rozwiązanie. Więc problemu mieć nie będziesz.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #449

    Domyślnie

    Robespierre, dzięki Na drzwi chciałabym wydać 5 tysięcy, no maksymalnie 6,5 - więc Adeco raczej poza moim zakresem cenowym jest.
    A KMW Format, jak się ma jakościowo do CALa?

  10. #450
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Madeleine,
    Ja w piątek mam montaż drzwi Stolpaw FAV 15/1 inox, które generalnie chyba spełniają Twoje wymagania.
    Cena moich z górnym naświetlem i szyldami Prestige wraz z montażem to 5900.

    W związku z powyższym pytanie do speców z tego wątku: na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Rozumiem, że wszystko ma mieć "pion i poziom" , ale może jakieś inne niuanse, na które powinienem zwrócić uwagę?
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  11. #451

    Domyślnie

    pochwal się zdjęciami Ciekawe, czy da się te drzwi wybarwić na antracyt.

  12. #452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    W związku z powyższym pytanie do speców z tego wątku: na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Rozumiem, że wszystko ma mieć "pion i poziom" , ale może jakieś inne niuanse, na które powinienem zwrócić uwagę?
    Może to na pierwszy rzut okna dziwne ale pion i poziom nie jest najważniejszy. Pion w obu płaszczyznach musi mieć ościeżnica po stronie zawiasów. Drugą stronę dopasowuje się do skrzydła (oczywiście ideałem jest też pion).

  13. #453
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dlatego ten pion i poziom w cudzysłowie i z uśmiechem, bo zapewne są ważniejsze rzeczy.

    Madeleine
    Jak będą zamontowane, to wrzucę fotki. Moje będą w kolorze złoty dąb, choć też myślałem w pewnym momencie nad grafitem / antracytem pod kolor dachówki.
    ale nie jest tak łatwo znaleźć coś ciekawego w tym kolorze.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  14. #454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine Zobacz post
    Robespierre, dzięki Na drzwi chciałabym wydać 5 tysięcy, no maksymalnie 6,5 - więc Adeco raczej poza moim zakresem cenowym jest.
    Z moich ofert wynikało (drzwi z naświetlami), że Adeco było tańsze od CAL'a o około 20-25%, dokładniej to już nie będę liczyć. Może zależy gdzie to "adeco" kupowane.

  15. #455

    Domyślnie

    być może stąd ta różnica cenowa, że masz naświetle? Jaki model wyceniałaś?

    Ja niestety zmierzyłam otwór drzwiowy i zastanawiam się, czy w ogóle CAL wchodzi w grę - mam dziurę 110x220 (przed tynkowaniem). Jak by nie patrzeć, dla CALA chyba zbyt szeroko.

  16. #456

    Domyślnie

    CAL 104
    a Adeco z Oknoplastu

    pozdrawiam

  17. #457

    Domyślnie

    hmm, jaki 104? ja tam nazwy tylko widzę :/

  18. #458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine Zobacz post
    hmm, jaki 104? ja tam nazwy tylko widzę :/
    http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_104.html

  19. #459

    Domyślnie

    aaa, dzięki, ślepa jestem. Ja chcę bardziej nowoczesne

  20. #460
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    znacie jakieś firmy polskie co zagospodarują 120 cm szerokości w całości? Bo jak narazie tylko znalazłem włochów, ale sprowadzanie odpada w moim przypadku.

Strona 23 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony