dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 128
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 2541
  1. #1441

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Tak - to srebrne to aluminium, a czarne (zaznaczone strzałką) to wkładka kompozytowa. Oczywiście nie ma uszczelek w tym przekroju w ościeżnicy i w naświetlu. P4 niestety brak - to fakt ale za tą cenę ciężko byłoby wymagać, choć przyznam że w opcji powinna być.

    .
    Dzięki za info
    Dzisiaj dostałęm potwierdzenie, że 3 szybek wstawić się nie da, za wąski profil. Od biedy P4 się da, ale to pewnie jeszcze gorzej na termice się odbije.

    Mam jeszcze pytanie z serii tych ostatnich :
    Czy jest coś pośrodku pomiędzy weekendem za 4700 a CALem czy StolPawem za 9500 (piszę o mich przypadkach) albo inaczej czy jest jakiś producent robiący drzwi cieplejsze niż wikend, obojętnie z czego , ale nie tak drogi jak CAL ?
    Niby jest jeszcze ciepła DELTA (Prestige), ale robią całe 3 kolory

  2. #1442
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Czy jest coś pośrodku pomiędzy weekendem za 4700 a CALem czy StolPawem za 9500 (piszę o mich przypadkach) albo inaczej czy jest jakiś producent robiący drzwi cieplejsze niż wikend, obojętnie z czego , ale nie tak drogi jak CAL ?
    Niby jest jeszcze ciepła DELTA (Prestige), ale robią całe 3 kolory
    Każdy dobry producent stolarki z PCW zrobi ładne drzwi za 4500-5000 zł.

    Pozdrawiam

  3. #1443

    Domyślnie

    MM - tylko klientom ubzdurało się że drzwi to tylko w drewnie i mają klapki na oczach jak koń . . . który mówi
    Miłego weekendu wsiem

  4. #1444

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Każdy dobry producent stolarki z PCW zrobi ładne drzwi za 4500-5000 zł.

    Pozdrawiam
    Pisałem już o tym, drzwi zrobi, tyle, że ja potrzebuje do domu a nie do sklepu a niestety z PCV nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Ceny jakie dostałem to 5-7kzł, ciut lepsze nawet ok 11kzł.

  5. #1445
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No bez przesady za 4,5 tys takie coś to chyba nie jest źle ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PCV_52.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	259112

    Pozdrawiam

  6. #1446

    Domyślnie

    Całkiem całkiem. Jak to wygląda technicznie, jakiś przekrój, link - tak z ciekawości, bo plastikiem na handluję (drewno i drewnopodobne + stal u mnie).

  7. #1447

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    No bez przesady za 4,5 tys takie coś to chyba nie jest źle ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PCV_52.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	259112

    Pozdrawiam
    Trochę lepiej i to za 4,5 tyś ? Jak ze szkleniem i dostawkami (stałymi) ?

  8. #1448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Drewno jest dla mnie bardziej estetyczne i do niektórych projektów na prawdę pasuje. Ościeżnice ciepłe z firmy Wikęd czy KMT to jeszcze ewenement na rynku, choć są już od dłuższego czasu. Mnie ostatnio zachwycił łącznik w swej prostocie. Łączyć można np 2 witryny na narożu lub witrynę z drzwiami ... jakby powiedział to Jeremy Clarkson - brilliant

    Załącznik 259077
    Zwróciłem uwagę na ten dodatek jak tylko przeglądałem nowy katalog Fajna sprawa, ale przez lata które sprzedaję drzwi ani razu nie miałem takiego otworu by wstawiać drzwi jako wykusz. To rozwiązanie należałoby dedykowac projektantom..

  9. #1449
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam,
    szukam drzwi zewnętrznych do domku, dwa skrzydła 100+30, jakies proste. Mam budżet 4k. co mogę w tej kasie kupic?

  10. #1450

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Witam,
    szukam drzwi zewnętrznych do domku, dwa skrzydła 100+30, jakies proste. Mam budżet 4k. co mogę w tej kasie kupic?
    Popatrz na Wikend, w wersji (dla mnie) max (cieply montaz, seria premium, z wkladkami C, klamkami, vatem) wyszlo mi 4700, same drzwi z doswietlem zaczynaja sie od 1549 netto

  11. #1451
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    z tego co widze to zaplacilbym kolo 4200zl zakompletne drzwi w pakiecie premium (90+30). oni maja jakiegos przedstawiciela gdzies czy zamawia sie bezposrednio w fabryce? Czy mozna wziac z ich montazem na vat 8%?

  12. #1452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Zadzwon do fabryki lub przedstawiciela regionalnego i popros o wskazanie najbliższego DOBREGO sprzedawcy. Firmy drzwiowe dzialają u nas na zasadzie hurtu: czyli drzwi jadą do większego regionalnego odbiorcy (który zwykle je także sprzedaje detalicznie) a potem są rozwożone dalej, do punktow okienno-drzwiowych.

  13. #1453
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    podbijam swoje pytanie, mogło umknąć ...
    coś o jakości drzwi zewnętrznych płytowych firmy WIatrak wiecie? Jak ma sie do Cal (rycerska) i Urzedowskiego?

  14. #1454
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    podbijam swoje pytanie, mogło umknąć ...
    coś o jakości drzwi zewnętrznych płytowych firmy WIatrak wiecie? Jak ma sie do Cal (rycerska) i Urzedowskiego?
    Wiatraka znam trochę od jednej z zaprzyjaźnionych firm z okolic Krakowa- jeżeli dobrze zamontowane to wysoko klasa a ceny nie zwalają z nóg.

    Pozdrawiam

  15. #1455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Ja Wiatraka nie znam, wiec sie nie wypowiem. CAL- dopracowany w każdym szczególe (zgodnie z haslem jakość w każdym calu) i firma bardzo poważnie traktuje rynek (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Urzędowski w wersji "płytowe" będzie tańszy (3-4 tys. zł), na oko lepszy (grubsze skrzydła 88m do 78mm w Calu, cztery zawiasy do trzech w Calu) ale brak badań potwierdzających słowo "lepszy". Niższa cena to także drewno sosnowe w wypełnieniu, nawet przy wykończeniu debowym. Termin za to w okolicach 3 miesięcy - od lat nic sie nie zmieniło. Drzwi Premium z U będą w wyższej półce cenowej - 4-6 tys.
    Jak do tego ma się Wiatrak to ja nie wiem.

  16. #1456

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    z tego co widze to zaplacilbym kolo 4200zl zakompletne drzwi w pakiecie premium (90+30). oni maja jakiegos przedstawiciela gdzies czy zamawia sie bezposrednio w fabryce? Czy mozna wziac z ich montazem na vat 8%?
    Poszukaj na tej stronie kontaktu do odpowiedniego człowieka (Piotr, Irek, Kuba) :http://wiked.pl/2011-10-11-08-27-41
    W sklepie zamówisz drzwi z 23% lub 8% VAT jeśli mają montaż. Szukaj raczej punktu z dobrym montażem, bo drzwi czy zamówisz tu czy gdzie indziej będą takie same.

    P.S. sherif ... nie "wikend" tylko wikęd. Od nazwisk: Wiśniewski oraz Kędziora .
    P.S. #2 Wiatraków nie montowałem i nie sprzedaję więc zdania nie mam. Od "wiatrów" jest jeden Kolega, który właśnie powrócił w innym wcieleniu.

  17. #1457
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Malwinka 100

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-130
    Posty
    2

    Domyślnie

    Muszę wymienić drzwi zewnetrzne.Chcę drzwi porządne ,antywłamaniowe.
    Muszę dokonać wyboru pomiędzy drzwiami z PCV np firmy BEWI a drzwiami metalowymi innej firmy.Proszę mi doradzić.

  18. #1458

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Orientujesz się czy mają to gdzieś przebadane lub przynajmniej jak to deklarują ? Jeżeli byłoby to rzeczywiście 1.1 to nie jest zle jak na stalowe.
    W końcu doczekaliśmy się na nową deklarację. Abym nie był gołosłowny i nie został jednocześnie posądzony o rozsiewanie plotek podklejam nową deklarację dla skrzydła pełnego premium + ościeżnica termo + próg ciepły = U=1,1

    http://wiked.pl/images/certyfikaty/P...ja%20TERMO.pdf

    Z tego co mi wiadomo badania odbyły się obliczeniowo i w laboratorium więc wynik jak najbardziej rzeczywisty.

  19. #1459

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    W końcu doczekaliśmy się na nową deklarację. Abym nie był gołosłowny i nie został jednocześnie posądzony o rozsiewanie plotek podklejam nową deklarację dla skrzydła pełnego premium + ościeżnica termo + próg ciepły = U=1,1

    http://wiked.pl/images/certyfikaty/P...ja%20TERMO.pdf

    Z tego co mi wiadomo badania odbyły się obliczeniowo i w laboratorium więc wynik jak najbardziej rzeczywisty.
    Dzięki za info.
    Ciekaw jestem na ile pogorszy się wsp przy szkleniu oraz przy doświetlu .. niestety na to niewiele firm ma papiery, niektórzy deklarują wsp dla drzwi z przeszkleniem i bez, ale średnia dla całości z doświetlem to chyba raczej niespotykana.

  20. #1460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    To jest obiektywną sprawą, ze nie ma deklaracji dla takich opcji, bo to za dużo zachodu (pieniędzy )
    Im większe doświetle (więcej szyby) tym bardziej to wpływa na wsp. U. Wydaje mi się, ze szyba 1,1 ma lepsze parametry niz rama wykonana z ciepłego aluminium. I w tym przypadku należałoby liczyć to ręcznie (stworzenie mini programiku dla liczenia U naswietla nie powinno być dla fabryki dużym wyzwaniem).
    Podobnie jest z drzwiami przeszlonymi - każdy model ma inne proporcje szkła i wypełnienia i pewnie należałoby każdy model przebadać (a przyznacie że to trochę może kosztować).

    Ale ja chcialbym Wam zwrócić uwagę na coś innego - U 1,6 a U 0,8 to na drzwiach średnio do 20 zł oszczędności rocznie (poprawcie mnie jak się mylę). Więcej warty jest komfort psychiczny niż oszczędności.
    A myśliliście o przepuszczalności powietrza? Parametr fabryczny to jedno, ale poprawny, prosty montaż to drugie. Każde nowe drzwi będą działały ale po paru latach to da o sobie znać i przez słabe doleganie skrzydła do ościezynicy wydmucha Wam więcej niż można to sobie wyobrazić.

Strona 73 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony