dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 25
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 493
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Bylismy wczoraj ogladac dachowki, wybralismy ostatecznie creaton titania w kolorze antracyt angoba, bedzie u nas pasowac. dobralismy tez kolor ram okiennych bedzie RAL7016, a rynny metalowe 9005.
    Nie moge sie doczekac na aktualizacje oferty na okna z firmy, w ktorej 2 razy kupowalam, zaczyna mnie to irytowac. Wiec zlozylam zapytanie do 3 innych firm i z 2 dostalam oferty niemal natychmiast. Do tego roznice cenowe wbily mnie w fotel. Sa o wiele nizsze. I teraz pytanie czy dostalam wysoka cene, bo mozna mnie naciagnac z powodu kolejnego zamowienia czy komus sie poprzewracalo w glowie. Podejscie handlowca rowniez mnie troche ubodlo jesli chodzi o zachowanie.

    W otrzymanych ofertach sa niewielkie roznice ok. 10% pomiedzy systemem psk a slide hst i waham sie nad wyborem. Wyslalam tez zapytanie o drzwi do fimy z ktorej mialam poprzednie, bylismy bardzo zadowoleni wiec jesli cena bedzie dobra to kupimy jezeli bedzie zaporowa to wybierzemy ktores drzwi z cala.

    biore pod uwage te:



    lub te:



    w kolorze grafitowym

    Kazde z innej bajki ale jedne i drugie pasowalyby do cegly.


    Mamy jeszcze inny plan, zeby cegle zastapic plytami cos ala rodeo lub włóknocementu i wtedy w wejsciu wybrac kolor grafitowy i drzwi w kolorze drewna albo jakies czaderskie np. butelkowej zieleni lub jakies niebieskosci. Zaczyna mi sie ten pomysl tez bardzo podowac. W resztach wstawek drewnianych kolor drewna jakas patyna.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    na poprawe nastroju, ostrzegam bedzie duzo
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:43

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dziewczyny, potrzebna pomoc - oddajcie glos plissss

    https://wszystkiekoloryswiata.unicef.pl/lalka/228

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    studnia konczy sie robic:
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:45

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i dostalam dzis umowe na podlaczenie pradu budowlanego, wiec zamowilam erbetke i jedziemy z tym koksem. jeszcze jedno spedza mi sen z powiek ale licze, ze bedzie dobrze.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Melduję się

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Kochana milo Cie goscic, na razie jeszcze stoimy ale juz w blokach startowych, papiery zlozone o pnb, pewnie za miesiac z okładem beda. bylebym teraz wykonawce dogadala to bedzie sie dzialo od czerwca na bogato

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    co ślepemu po oczach... bedziesz mieć dużo cienia?
    Ostatnio edytowane przez Gosiek33 ; 14-03-2022 o 15:24

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Jakbyś powyciągała te głazy to skalniak byś miała

    Jakie ogrzewanie planujesz?

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Weź te pierwsze drzwi mega są od razu krzyczały do mnie weź mnie weź, jak wejdę na lapka to jeszcze coś dołożę

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Jakbyś powyciągała te głazy to skalniak byś miała

    Jakie ogrzewanie planujesz?

    byloby ryzyko zapadlin domu,lepiej nie. ogrzewanie podlogowe z pompy ciepła powietrznej. prawdopodopbnie wezme Viessmana. Druga mozliwosc to Samsung monoblok

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    co ślepemu po oczach... bedziesz mieć dużo cienia?

    taki cien umiarkowany, troche slonka troche cienia, oczko jest od wschodu

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał wu Zobacz post
    Weź te pierwsze drzwi mega są od razu krzyczały do mnie weź mnie weź, jak wejdę na lapka to jeszcze coś dołożę

    ja juz je chcialam do pierwszego domu, do tego beda bardziej pasowac, tylko szybka mi nie do konca pasuje z ta kratka i wolalabym by byla do dolu. ale drzwi sa obledne

  14. #74

    Domyślnie

    A ja nie wiem jakie drzwi, te drugi jakoś wcale mi nie leżą. Za to ptaszyska piękne.

    Dobrze mi ten widok zrobił, bo łeb mam jak sklep dzisiaj. Tak to jest jak się wraca po kilku latach do pracy, a jeszcze od niedzieli biega mi po domu 2.5 latek, co to trochę z nami pomieszka.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    mniej wiecej tak bedzie sie prezentowal jesli chodzi o bryle i kolor:

    Będziesz ocieplać elewację wełną?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał joana_ Zobacz post
    A ja nie wiem jakie drzwi, te drugi jakoś wcale mi nie leżą. Za to ptaszyska piękne.

    Dobrze mi ten widok zrobił, bo łeb mam jak sklep dzisiaj. Tak to jest jak się wraca po kilku latach do pracy, a jeszcze od niedzieli biega mi po domu 2.5 latek, co to trochę z nami pomieszka.

    fajnie odmlodniejesz przy maluchu ale i troche siwizny przybedzie

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Będziesz ocieplać elewację wełną?

    na pewno nie, welna mi nie lezy. bedzie styropian

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    na pewno nie, welna mi nie lezy. bedzie styropian
    No to mam złą nowinę. Przy tych kolorach elewacji praktycznie nie możesz ocieplić domu styropianem.
    Przekroczysz współczynniki odbicia światła rozproszonego.

    https://www.ekspertbudowlany.pl/arty...lonej-elewacji

    Podpytaj fightera1983. Powie Ci, jak producenci (ci uznani) podchodzą do takich kolorów i styropianu.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    pozwolisz, ze zrobie zgodnie z projektem? i po swojemu, poczytaj troche o tynkach caparola w ciemnych kolorach. nie interesuja mnie "fachowcy" z forum, mam ich wywodow i klotni wyzej nosa. nie wchodze na watki techniczne, nie czytam, mam innych doradcow i bynajmniej nie sa to autorytety forumowe .

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    pozwolisz, ze zrobie zgodnie z projektem? i po swojemu, poczytaj troche o tynkach caparola w ciemnych kolorach. nie interesuja mnie "fachowcy" z forum, mam ich wywodow i klotni wyzej nosa. nie wchodze na watki techniczne, nie czytam, mam innych doradcow i bynajmniej nie sa to autorytety forumowe .
    Jeżeli producent chemii gwarantuje Ci że przy takim kolorze nic się z elewacją nie bedzie działo mimo zastosowania styropianu który ma dośc sporą rozszerzalnośc termiczną to wporzadku. Kolega w poście powyżej chciał chyba dobrze zwócić uwage na problem który jest dośc często pomijany przy projektownaiu i późniejszym wykonastwie. Fajnie że zwrócił uwage. Jeżeli jednak elewcja jest wykonywana w danym systemie to producent zapewne wziął takie aspekty pod uwagę i spokojnie takie rozwiązanie się sprawdzi . Co do wełny ... nie ma się czego obawiać sposób wykonania jest podobny jak przy styropianie, tylko same płyty trochę cięższe ale za to niepalne i paroprzepuszczalne.
    Domek na wizualizacja prezenutje się naprawdę super będę obserwował dziennik bo jestem ciekaw efektów końcowych. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Strona 4 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony