dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 25
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 493
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Hosty już u was wyszły z ziemi? U mnie nic a nic nie widać, mam nadzieję, że nie zdeptane na śmierć.

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    U mnie hosty śpią w najlepsze ale to dla ich dobra, bo przedwczoraj(-7)w nocy było
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja nie wiem, nie mam jeszcze host ale klonowe listki wyłaża

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kiedy to bylo? w zeszlym tygodniu? napadalo mi 20cm sniegu, byla zadyma taka ze hej, lopaty poszly w ruch. Po sniegu odrazu zaczal padac lod - mialam slizgawice wszedzie, szklanka sie w sekunde robila i to gruba, przed domem musialam sypac.
    wczoraj poszlam na "obchod" z lupa jak co roku Kilka krzakow ma juz duze paczki, na jednym widac zielone, duzy klon ma bardzo duze paki i sie zaczely oitwierac, a na mojej starej bialej magnoli za plotem juz biale paki wystaja.
    Za to dzis - juz wiem na 100% ze wiosna wrocila - CHIPMUNK wrocil i sie pasl po zimie w karmniku
    Ostatnie miesiace z chimpmunkami...nie ma ich w Polsce
    za jakies 3 tyg koliberki powinny sie pokazac - tez ostatni raz bede je widziec
    fontanna jeszcze przykryta, moze zaleje za 2 tyg jak juz mrozow nie bedzie.
    Judaszowiec zero, jeszcze nie ruszyl ale paczki juz wieksze. Mam nadzieje ze jak zakwitnie nie przyjdzie mroz jak rok temu ze wsie kwiatki stracilam
    hosty spia za to paprocie zaczely zielone pokazywac

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Dziś zdeptałam pierwszą znalezioną pomrowę.
    Dziady jedne już idą żreć młode roślinki.

  6. #126

    Domyślnie

    Mmika, o fuj. Wczoraj host szukałam, nie widać nic. Ale teraz u nas deszczowo i nieco ciepłej. Wszystko powinno ruszyć.

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    oki.
    z powodu codziennych niemalze podwyzek i wizytach w duzym salonie z kaflami wybralismy sie do polecanego nam outletu. mile zaskoczeenie, duzy wybor, ceny do przejscia i przesympatyczna obsluga w przeciwienstwie do owego salonu gdzie panie za lada mialy nas totalnie w nosie. a bylismy chyba jedynymi klientami w tym czasie. odnosze wrazenie, ze wiekszy boom wykonczeniowy powoduje takie a nie inne zlewki.
    pomijajac to zdecydowalismy sie zamowic kafle do calego domu, czesc zamowilismy a na czesc czekamy na potwierdzenie dostepnych potrzebnych nam ilosci.

    i tak to zamowione, ma przyjechac za tydzien do łazienki goscinnej i pralni:

    Cersanit Hardin light grey i grey


    piekne płytki ciepłe w odbiorze, typowe kolory ziemi, kamieni, tak jak lubie, nienachalne i niekrzykliwe, łatwe w czyszczeniu (oczywiscie byl test mokra szmatka i daly rade) beda dobra baza pod sprzet lazienkowy, meble i dodatki

    wybralismy tez plytki do lazienki przy glownej sypialni, takie same beda rownież w kuchni, spizarni, korytarzu i kotłowni

    Cersanit Mountain Rock grey mat - te u gory. Te na dole to Moutain silver, zastanawialam sie nad wyborem i te gorne bardziej mi podpasowaly przez swa surowsc i wyrazistszy wzor

    Cersanit Cemento Prague grey sugar + metalic rust ver. lappato. Niestety z telefonu wyszlo kiepskie zdjecie, blizej im w rzeczywistosci do fotek katalogowych

    i pierwsze przymiarki pod kolorystyke kuchni:

    chcialam tez obejrzec inne panele niz te co sobie wstepnie zalozylam (przy okazji komus sie chyba pomylio i spekulanctwo wyszlo przeogromne, bo miesiac temu owe panele byly po 69 zł. a wczorajsza cena 109,99) no coz pojde do marketu i kupie ladne najtansze jakie mi wpadna w oko. sory nie bede komus balonika dmuchac bo mysli ze jak wojna to ceny pompuje na maxa. potrzebne mi beda za jakies 8-9 m-cy, zobaczymy co bedzie do tego czasu. Bo przy takiej cenie nie kupie ich na pewno, niech producent sobie z nimi zostanie, a nie jest to wzor ktory szczegolnie czesto jest brany pod uwage. to tylko panele, moga byc jakiekolwiek byle kolorystycznie mi pasowaly.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:39

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dzis bylismy na naszej cudownej i niepowarzalnie zarabistej dzialce przesadzac samosiejki brzoz. wszystkie rosly w miejscu gdzie za chwile wkroczy kopara, wiec kilka z nich (to co dalismy rade wykopac) zmienilo miejscowke. Chcemy w narozniku ktory mocno opada w kierunku bagienka i jest dosc dobrym miejscem dla brzoz (bo te sa ogromnymi pijusami) zrobic tam maly brzozowy zagajniczek, to tez jedyne miejsce wyrwa gdzie wiatr nieco za mocno hula wiec brzozy troche to uspokoja. No i bedzie z tarasu piekny widok na brzozy, moje ukochane drzewa. Czekamy az pozostałe drzewka wypuszcza listki, bo wiem, ze bylo tam kilka grabkow i bukow i chetnie je zostawie i przesadze. Olch i debow wiecej nie chce.
    jest jeszcze klika samosiejek do wysadzenia i moze cos za tydzien podzialamy, mamy jeszcze kilka wyrw gdzie mozna je upchnac. Za kilka lat beda tam ptaszki gniazda wic a my zamontujemy budki legowe.

    Niestety mimo wiosny zaczelo wiac i gradem rzucac, skonczylo sie na przesadzeniu ledwo kilku drzewek. ale dobrze mi zrobilo machanie lopata. przy okazji zauwazylam, ze mamy zamontowana erbetke, Pan Slawek nasz elektryk jak zawsze sprawnie wszystko zalatwil. Postanowilismy wziac go rowniez na ten domek, robil nam elektryke na dwoch poprzednich i nie mialam zastrzezen.



    a jeszcze fotka z wczoraj dla Mani, na starowce na wejsciu do jednej z knajpek wyczailam te drzwi, piekne, no nie?


    musialam to obfocic

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jeszcze zapomnialam napisac, ze wybralismy i zamowilismy okna, wybralismy tez pompe ciepla i instalatora, ktory wykona wszystkie prace: wod-kan, podłogówke, kotlownie, pompe ciepla, przylaczenie wody od studni plus cale orurowanie, wyprowadzenie wody ogrodowej, podlaczenie szamba oraz instalacje odkurzacza centralnego z 2 vroomami, mamy tez elektryka. caly czas nie mozemy sie zdecydowac na drzwi. plan tych z dostawka wziął w łeb ze wzgledu na budzet.
    tak wiec chociaz jeszcze nie zaczelismy, jakas wstepna logistyka poczyniona zostala. w zasadzie to tylko czekamy na papier, by mogl juz wchodzic wykonawca.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 10-04-2022 o 18:28

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Przeraziłaś mnie tą ceną paneli. Strach do sklepu wejść.
    Pierwsze zdjęcie kafli z łazienki gościnnej - powierzchnia jest gładka czy chropowata?

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    sama tez sie przerazilam, szczeka mi zjechala rowno. jak mezowi pokazalam cene to az poszedl zapytac czy to nie pomylka. naprawde niektorzy przeginaja z podwyzkami.

    wszystkie kafle sa gladkie. te z goscinnej i kuchenne jakby satynowe a te do meskiej lappato

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wszystkie szare mi sie podobaja ale to juz mowilam. teraz na wiekszym zdjeciu to z meskiej lazienki te szare mi sie podobaja, rdzawe obok kojarza mi sie z podloga drewniana jaka chce i taki szary ladnie wyglada. Bardzo sa metaliczne??

    drzwi sa boskie, a z dwoma szybkami jeszcze ladniejsze by byly. Ale ceny maja zaporowe, caly czas mysle zeby zrobic jak w planie mialam czyli dwa okna z boku w scianie normalnie i drzwi, ale wyjdzie w praniu.
    Musze jakichs paneli na obore poszukac, jak macie namiar na wzglednie tanie to dajcie.

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli miałabym usuwać, to musiałabym też wasze komentarze.
    Zamiast dyskutować, trzeba było zgłosić do moderacji (ten mały trójkącik pod postem).
    Dzienniki budowy mają inny status niż reszta forum, wiec można sobie nie życzyć wpisów niektórych osób.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi o to chodzi - usuwaj razem z naszymi chociaz jak jego zniknie to ja swoje usune.
    ja zapomnialam ze jestes moderatorem

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Dla mnie mozesz usunąc łacznie z naszymi, bardzo prosze.

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    wszystkie szare mi sie podobaja ale to juz mowilam. teraz na wiekszym zdjeciu to z meskiej lazienki te szare mi sie podobaja, rdzawe obok kojarza mi sie z podloga drewniana jaka chce i taki szary ladnie wyglada. Bardzo sa metaliczne??

    drzwi sa boskie, a z dwoma szybkami jeszcze ladniejsze by byly. Ale ceny maja zaporowe, caly czas mysle zeby zrobic jak w planie mialam czyli dwa okna z boku w scianie normalnie i drzwi, ale wyjdzie w praniu.
    Musze jakichs paneli na obore poszukac, jak macie namiar na wzglednie tanie to dajcie.
    wiesz co, one w zasadzie w ogole nie sa metaliczne, nie sa typowo matowa satyna a lappato. dlatego trudno zrobic zdjecie, odbija sie swiatlo i wygladaja na metaliczne. w realu wygladaja zupelnie jak zdjecia z katalogu.

    nawet mnie te drzwi sie spodobaly, zwracam uwage na wiele szczegolow nawet przy spacerku akurat w katalogu ich nie znalazlam z takimi duzymi przeszkleniami ale sa bardzo podobne. ceny niestety wysokie ale drzwi drewniane sa drogie. moze w Cal-u cos podobnego znajdziesz, choc watpie czy taniej. Drzwi + 2 okna wyjda podobnie
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 11-04-2022 o 21:31

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    te płytki z wyrazistym wzorem ładniejsze - te z rozmytym wyglądają jakby ktoś nieumiejętnie odbił wzór

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mania - widziałam fantastyczny patent na drzwi w jednym z czasopism wnętrzarskich. Odnawiano stara posiadłość ze starymi drewnianymi drzwiami. Drzwi były już nieszczelne, ale właścicieli chcieli je zachować. Wybudowali więc w sieni drugie drzwi szklane, loftowe. Nie zasłaniają one widoku na stare drzwi z wnętrza domu, chronią przed utratą ciepła.

  19. #139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    te płytki z wyrazistym wzorem ładniejsze - te z rozmytym wyglądają jakby ktoś nieumiejętnie odbił wzór

    dzieki , z wzorem sa bardziej surowe i to mi sie podoba, szczytem marzen bylyby o ton ciemniejsze. ale i te dobre, beda ulozone do wysokosci 210 na scianie plus na podlogach, powyzej 210 cm zlicuje plyta k-g i pomaluje na grafitowo lub bialo. Zobaczymy jeszcze ale raczej grafit jak drzwi

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mania - widziałam fantastyczny patent na drzwi w jednym z czasopism wnętrzarskich. Odnawiano stara posiadłość ze starymi drewnianymi drzwiami. Drzwi były już nieszczelne, ale właścicieli chcieli je zachować. Wybudowali więc w sieni drugie drzwi szklane, loftowe. Nie zasłaniają one widoku na stare drzwi z wnętrza domu, chronią przed utratą ciepła.
    znajdziesz jakas fotke? sama jestem ciekawa jak wyglada

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja dzis dopiescilam elektryke, na szczescie projektant elektryki wiekszosc wytycznych juz ujal, wiec tylko po raz enty przeanalizowalam, wywalilam czego za duzo, dodalam czego za malo. niestety nie zbilansowalo sie dodalam wiecej lamp niz usunelam i tak samo z gniazdkami chce zamowic kable jak elektryk poda mi orientacyjne ilosci, przekroje i rodzaje plus aparaty do rozdzielnicy, Mozg mi sie uparował

    Mania, chcemy zrobic jedno gniazdo w kuchni "amerykanskie " do naszego zestawu KA, jutro bedziemy o tym z elektrykiem gadac wiec od razu ci przekabluje co i jak. w ogole bede miec do ciebie romas ale to juz na priwie.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 11-04-2022 o 21:39

Strona 7 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony