dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Witam !!!

    Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc .Za kilka dni będę z nim rozmawiał już dogłębnie i zobaczymy na czym stanie i za ile

    pozdro D.RZ

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam !!!!

    Domek nie jest chyba zbyt skomplikowany ,a jesli chodzi o wielkość to standart bo 145mkw . Oto on :
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

    pozdro D.RZ
    Domek bardzo ładny, gratuluję!

    Skomplikowany jednak jest dach, musi być starannie zrobione pokrycie aby np nie zawiewało śniegiem.

    Wracając do ceny kierownika, uważam, że za 1500, może 2000 zł można znaleść solidnego kierownika, który wcale nie gorzej spelni swoją rolę niż omawiany.
    Możesz popytać na pobliskich budowach o kierowników, jak się sprawują, czy inwestorzy są zadowoleni.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam !!!

    Dzieki za odpowiedź ,do dachu mam juz sprawdzona ekipe ,polecona (oglądałem ich dachy i rozmawiałem z właścicielami nowych domów ) .
    A z kierownikiem ostro się potarguje .

    pozdro D.RZ

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar krzysieg
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    ....
    Wracając do ceny kierownika, uważam, że za 1500, może 2000 zł można znaleść solidnego kierownika, który wcale nie gorzej spelni swoją rolę niż omawiany.
    Możesz popytać na pobliskich budowach o kierowników, jak się sprawują, czy inwestorzy są zadowoleni.
    Mała uwaga. Przy zbieraniu opinii radzę uwzglednic konflikt interesów. Kierownik jest od tego by dopilnować wykonawcę. Jeśli robi to dobrze to raczej nie może liczyc na jego pochlebną opinie . Wykonawcy często sobie upraszczają życie kosztem jakości robót.
    Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie solidnego wykonawcy (obejrzeć jego poprzednie budowy i porozmawiać z byłymi inwestorami !!!), po pozytywnej weryfikacji wykonawcy można zaryzykować zatrudnienie figuranta w roli kierownika budowy. Ale czy istnieją idealni wyklonawcy? Gdy kota nie ma myszy harcują

    Jeśli jednak nie ma pewności co do jakości prac wykonawcy, lepiej zatrudnić solidnego kierownika budowy a nie figuranta. W tym wypadku oszczędność nawet 3,5 tys. zł w trakcie budowy raczej sie nie opłaca. Koszty przeróbek lub usuwania usterek moga byc dużo wyższe. Kwestia ryzyka.

    5 tys to trochę dużo: za tę kwotę można oczekiwać czegoś ekstra: np rozliczenia zużycia materiałów. Tak na prawdę nie ma sensu by kierownik był na budowie codziennie - ma byc wtedy kiedy trzeba
    Uważam, że jak zbijesz cenę do 3 tys to "i wilk syty i owca cała" Ale za tę kwotę możesz oczekiwać odbioru wszystkich robót zanikających !!!(zwłaszcza zbrojenia od fundamentów po poddasze) oraz dopilnowania właściwego wykonania izolacji cieplnych i przeciwwilgociowych!!! (z tym jest później najwięcej problemów). O innych robotach nie wspomnę bo i tak kierownik ma obowiązek prowadzić budowę zgodnie z projektem.

    Acha jeszcze jedna sprawa. Kierownik kierownikiem ale spróbuj podpisać umowę z wykonawcą ) może sie okazać, że nagle jest parę powodów dla których wykonawca "nie może". To coś o nim świadczy. W przypadku skopania roboty firma po wzięciu zaliczki najczęściej schodzi z budowy zostawiając inwestora z kłopotem. Kierownik budowy tego nie załatwi. Pozostaje droga sądowa. W przypadku podpisanej umowy niesolidny wykonawca nie ma już tak łatwego życia.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Witam !!!

    Sek w tym ze solidnego wykonawce mam (chyba -bo nigdy nic nie wiedomo) .Opinie właścicieli wybudowanych przez nich domów pozytywne . Chciałbym mieć solidnego kierownika budowy który będzie jak najczęściej na budowie dlatego ze szef ekipy na moje pytanie jak sie będziemy rozliczali i jaka zaliczkę mam zapłacic powiedział : żadnych zaliczek nie chcemy .Jak pan będzie chciał to zapłaci pan nam na końcu całość ,albo może nam pan płacic etapami po zakończeniu każdego z nich - sytuacja komfortowa .Dlatego wymysliłem sobie ze jeśli mam płacić np. etapami to bardzo solidny i uczciwy kierownik budowy dopilnuje wszystkiego i jest mała szansa że ekipa coś zepsuje . Oczywiście będę się z nim targował mocno .

    pozdro D.RZ

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Dla mnie to jest jakieś rozdwojenie jaźni - podwójna mentalność
    Sam pewnie się wkurzasz, jak ci szef obcina pensję/nie daje podwyżki/dorzuca obowiązków i pewnie Cię to demotywuje do dobrej pracy
    a z drugiej strony
    chcesz zatrudnić kogoś solidnego, uczciwego, zaangażowanego i zapłacić mu jak najmniej. Jak ktoś jest uczciwy to daje od razu uczciwą cenę, nie? Nie targuj się tylko dla zasady. Zastanów się teraz dlaczego ten ktoś ma dla ciebie dobrze pracować, skoro chcesz mu zapłacić jak najmniej - jego to tak samo demotywuje, jak ciebie, co nie?

    Jak już znajdziesz uczciwego kierownika budowy, to mu po prostu uczciwie zapłać, a on dla ciebie będzie uczciwie pracował.

    Jaka płaca, taka praca

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Dla mnie to jest jakieś rozdwojenie jaźni - podwójna mentalność
    Sam pewnie się wkurzasz, jak ci szef obcina pensję/nie daje podwyżki/dorzuca obowiązków i pewnie Cię to demotywuje do dobrej pracy
    a z drugiej strony
    chcesz zatrudnić kogoś solidnego, uczciwego, zaangażowanego i zapłacić mu jak najmniej. Jak ktoś jest uczciwy to daje od razu uczciwą cenę, nie? Nie targuj się tylko dla zasady. Zastanów się teraz dlaczego ten ktoś ma dla ciebie dobrze pracować, skoro chcesz mu zapłacić jak najmniej - jego to tak samo demotywuje, jak ciebie, co nie?

    Jak już znajdziesz uczciwego kierownika budowy, to mu po prostu uczciwie zapłać, a on dla ciebie będzie uczciwie pracował.

    Jaka płaca, taka praca
    Witam !!!

    najpierw jak chcesz odpowiedzieć to przeczytaj dokładnie wszystkie odpowiedzi ....bo piszesz bzdury . Każdy człowiek o zdrowych zmysłach chce zapłacić jak najmniej za dobra pracę - chyba że ty płacisz więcej niz inni bo jesteś taki wspaniałomyślny .W tytule postu jest pytanie czy to dobra cena czy ździerstwo i skoro zadaje takie pytanie to znaczy że nie wiem ile powinna wynosić zapłata za dobrego kierownika . Z twojego postu nic nie wynika poza tym że próbujesz pouczać i nauczać uczciwości przez internet .Więc nie pisz o rozdwojeniu jaźni a raczej o tym ile ty zapłaciles za kierownika jeśli go miałeś .
    A twoje stwierdzenie cyt. "nie targuj się dla zasady" jest juz wierutną bzdurą bo co to ma niby znaczyć .Dla zasady można się targować na targu z warzywami o pęczek rzodkiewki 1.50 czy 2 zl .
    No i kolejny cytat :" Dla mnie jest to rozdwojenie jaźni ,podwójna mentalność " -piłes dziś coś czy naczytałeś się encyklopedii .

    D.RZ

  8. #28

    Domyślnie

    dla mnie to też jakaś paranoja. Ja za mojego płacę 250 zł od przyjazdu Do tej pory wydaliśmy już pewnie z 6,500 tys i myślę że dobijemy do 8 tys. NIe wiem jakie są stawki w Waszych okolicach, ale jak mają się opłacać komuś przyjazdy, użeranie z wykonawcami (sami sprawdzeni i w sumie nieźli), odbieranie zbrojenia, obecność podczas betonowania, długie godziny na budowie, bieganie z poziomicą, miarką, ustalanie szczegółów z wykonawcami (dziwne, ale zawsze mieli inne zdanie na temat tego jak mają robić). Jeśli zarobek rzędu 1,5 tys za miesiąc (tyle to mniej więcej do tej pory wychodziło) wydaje się Wam wygórowany, to ja się dziwię. A przy tym wszyscy wymagają, żeby kierownik był odpowiedzialny za każdą sprawę jaka się wydażyła na budowie..
    Dodam, że mój kierownik nie jest z tych co obskakują X budów w ciągu miesiąca, ma góra 2 na raz. Wiem to dobrze bo to mój wujek (oddzielamy związki rodzinne od biznesu i rozliczamy się rynkowo a nie po znajomości). Odpowiedzialność kierownika obejmuje nawet sytuacje gdy się tynk zarysuje - wiecie o tym?
    Czytam te maile o tym, że ktoś nie zrobił izolacji i mu podłoga wstała albo że murował ścianę jednowarstwową na zwykła zaprawę i teraz musi docieplać, albo że ściana ma ileś tam centymetrów odchylenia od pionu, albo że jakieś cienie (kable, zaprawa) prześwitują spod tynku - i to jest właśnie efekt pseudokierownika za 1500 zł. Mam wrażenie, że Ci którym się udało wybudować poprawnie przy takim "nadzorze" to albo poświęcili każdą sekundę swojej egzystencji na zgłębianie tajników budowlanki (czyli nie pracowali po 10 godzin dziennie w swoich zawodach) i nieustanne patrzenie na ręce wykonawcom, albo po prostu mieli nieziemskiego farta trafić na dobrych wykonawców w połączeniu z prostymi warunkami gruntowymi (bez wody gruntowej itp).
    NIe mam za dużo pieniędzy, zadłużam się na 30 lat żeby wybudować dom, jak mogłabym oszczędzić te powiedzmy 8 tys przy inwestycji na kilkaset tysięcy?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    przepraszam, faktycznie coś źle przeczytałem, bo zrozumiałem że chcesz się targować z 1500 zł w dół.
    Ale podtrzymuję swoje zdanie, dobry kierownik budowy to dobra inwestycja, chesz mieć dobrze zbudowany dom, to płacz i płać.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Każdy człowiek o zdrowych zmysłach chce zapłacić jak najmniej za dobra pracę - chyba że ty płacisz więcej niz inni bo jesteś taki wspaniałomyślny D.RZ
    Darek to ja chyba dołączę do Miecza, bo ja też płacę więcej. Mam opiekunkę do dzieci - płacę jej więcej niż chce, zaokrąglam zawsze w górę bo wiem, że jej zadowolenie z pracy przekłada się na opiekę nad moimi dziećmi.
    Ja znowu od 4 lat nie dostałam podwyżki tylko kolejne "obiecanki" szefa i dlatego nie mam wyrzutów że część czasu w pracy spędzam np na tym forum... Są ludzie którzy starają się być uczciwi dla zasady i do mnie argumenty Miecza o traktowaniu innych tak jak by się samemu chciałobyć traktowanym, przemawiają. Gdyby takich ludzi było więcej, mniej byśmy mieli fuszerek na naszych budowach, lepszą służbę zdrowia itp. ale to wątek nie na tę dyskusję.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam !!!

    Wszystko się zgadza .Ale nie mylmy bezczelności w targowaniu się (płacisz mało a chcesz jeszcze mniej) od przepłacania . Ja cały czas podtrzymuje swoje pytanie czy 5 tyś zł za uczciwe kierowanie budową to mało czy dużo?? A targowanie się od tej kwoty jest dla mnie rzeczą normalną .Stwierdzenia Miecza nie targuj się tylko płać nie mogę przyjąć do wiadomości bo wiadomo że kazdy kto oferuje jakieś usługi podaje zawsze wyższą cene z ewentualną mozliwością opuszczenia ceny . Kto się nie targuje (rozsadnie) ten nic nie ma .
    D.RZ

  12. #32

    Domyślnie

    Darek, zakładając że nie jesteś z okolic W-wy to cena 5 tys za prawdziwego kierownika wydaje mi się słuszna.

  13. #33

    Domyślnie

    Witam !!!

    Dzięki wszystkim za pomoc .

    pozdro D.RZ

  14. #34

    Domyślnie

    Zaraz - zaraz , kierownik budowy [solidny i dobry fachowiec]prowadzi zazwyczaj kilka budów jednocześnie.I "jego"cena wcale nie świadczy o fachowości.Najlepsza rada - to popytaj na okolicznych budowach.
    I nie piszcie proszę że jak ktoś bieże mniej to zaraz partacz.Ja jestem nadal zadowolony ze swojego kierownika pomimo że nie płaciłem wiele , a widziałem Go [był na budowie] conajmniej raz dziennie.chociażby po to żeby pogadać o pogodzie.

  15. #35

    Domyślnie

    Ja umówiłem się z kieriownikiem budowy na 3500. Nie chciałem płacić za każdy przyjazd. Myślę, że idealnym rozwiązaniem jest kiedy kierownik budowy jest równocześnie inspektorem nadzoru do wynajęcia. My inspektora nie wynajęliśmy i sami musieliśmy rozwiązywać drobne problemy. A jest ich cała masa. Nie rozliczyłem się z kierownikiem do końca i nie wiem jak to będzie w otatecznym rozrachunku.
    Jeżeli chodzi o rozliczenia z wykonawcą- to nigdy, przenigdy nie rozliczaj się za całość robót przed skończeniem całości. Choćby niedopłata miała wynieść tylko 1000 zł.

  16. #36

    Domyślnie

    ja dopiero zaczynam... więc nie wiem teraz juz jak to jest:? musze miec kogoś do podpisania Dziennika Budowy, i do jego prowadzenia, tak? i to wszystko jedno czy kierownik czy inspektor? czy to zalezy od gminy czy jest regulowane odgórnie?

    i gdybyscie polecili kogos z okolic W-wy, solidnego i nie drogiego - to byłoby super!

    no i kogo wybrać: inspektora czy kierownika(jeśli wustarczy tylko jeden...)?

  17. #37

    Domyślnie

    nasz kierownik brał 1500 zł , na budowie był tylko kilka razy , do niczego się nie czepiał !!!!! a ja tak !!!! beznadziejny figurant .

  18. #38

    Domyślnie

    witam !!!

    Czyli jednak nie jest to aż takie ździerstwo zakładając to co napisałem na początku .

    D.RZ

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał aśka(*)*(*)*
    ja dopiero zaczynam... więc nie wiem teraz juz jak to jest:? musze miec kogoś do podpisania Dziennika Budowy, i do jego prowadzenia, tak? i to wszystko jedno czy kierownik czy inspektor? czy to zalezy od gminy czy jest regulowane odgórnie?

    i gdybyscie polecili kogos z okolic W-wy, solidnego i nie drogiego - to byłoby super!

    no i kogo wybrać: inspektora czy kierownika(jeśli wustarczy tylko jeden...)?
    W warunkach zabudowy masz napisane, czy potrzebujesz inspektora. Kierownik jest obowiązkowy - to on wypełnia dziennik.

    Co do cen - ja płacę 3500 za 3 kierowników (!)
    Sytuacja trochę dziwna, ale zgodnie z warunkami muszę mieć kierownika o odpowiednich uprawnieniach do każdego etapu budowy. Mój kierownik ma tylko uprawnienia budowlane i bierze 2.500 a do instalacji elektr. i wod/kan przychodzą jego koledzy z uprawnieniami i podpisują. Umowę mam jedną na całość 3.500pln.
    Kierownik będzie min. co 2 dzień, polecony z tego forum.
    Wojtek

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony