dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Podbudowa pod kostke brukową- normy budowlane

    Witam serdecznie.

    Jakie są normy budowlane jeżeli chodzi o podbudowę pod kostke brukowa? Chodzi o to ile powinno być wykorytowane, ile cm piasku, jaki beton pod podbudowę, jaką zagęszczarka etc.

    Mam problem z wykonawcą.

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy czy ta kotka ma służyć za ścieżkę, za podjazd na samochody osobowe, czy drogę, po której będą jeździć samochody ciężarowe

  3. #3

    Domyślnie

    Część za ścieżkę i schody a druga część na samochód osobowy, czasami jakiś bus

  4. #4

    Domyślnie

    Może w Google coś znajdziesz: https://www.google.com/search?q=norm...hrome&ie=UTF-8

    Ale osobiście radziłbym Ci wezwać na budowę kogoś z uprawnieniami kto by sprawdził czy oby na pewno wszystko jest ok. Zapłacisz powiedzmy te 2-3 stówy za wizytę, ale później możesz sporo zaoszczędzić.

  5. #5

    Domyślnie

    A projekt miałeś? Zależy jaka gleba i obciążenie. Czasem potrzebna większa podbudowa, a czasem nie. Nic nie wiemy co jest u Ciebie. Bez dodatkowego info nie da się udzielić właściwej odpowiedzi. W firmie gdzie pracuje pod betonową drogę, gdzie jeździ ciężki sprzęt (np. koparki i auta po 40 ton) podbudowa była tylko 20 cm + beton. A u sąsiada na słabym terenie przy domu korytowanie na 0,5m pod zwykłą kostke i ruch pieszy.

  6. #6

    Domyślnie

    Projekt mam, tylko nie jest napisane jak powinna być zrobiona podbudowa. W umowie mam, że ma zostać wykonana usługa zgodnie ze sztuką budowlana, która obowiązuje na terenie RP. Dlatego się zastanawiam co na to prawo budowlane.

    Moim zdaniem zagęszczarka 100kg i podbudowa z betonu b7,5 to trochę mało...

    Kierownik budowy oczywiście będzie na placu budowy w tym tygodniu.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.362

    Domyślnie

    Dla samochodów osobowych i ew. bus to podbudowa z betonu B7,5 - 10 a pod nią 30 - 40cm kruszywa łamanego ( tłucznia ) stabilizowany mechanicznie.
    Przed samą kostką podsypka piaskowa 5- 7.5 cm
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Projekt mam, tylko nie jest napisane jak powinna być zrobiona podbudowa. .
    W projekcie drogowym najistotniejsza są warstwy podbudowy , skoro tego nie masz , to co masz w tym projekcie? Może masz projekt układu, kolorystyki?

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, dokładnie. Mam tylko projekt układu. Był kierownik budowy i nakazał rozbiórkę i zrobic wszystko od nowa. Czyli moje przypuszczenia były zasadne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony